primele semne de sarcina

primele semne de sarcina | Autor: leonela

Link direct la acest mesaj

buna fetelor sunt noua pe aici desi am citit de nenumarate ori mesajele voastre.de 9 luni eu si sotul meu incercam sa avem un bebe dar se face asteptat desi probleme de sanatate nu avem. insa aceasta luna cred ca ceva se intampla si sper sa nu fie autosugestie.am avut ovulatia(dupa calculele mele)pe 31 si dupa o saptamana am inceput sa am greturi si intro seara mam trezit din somn pentru a vomita ma simteam ingrozitor ceea ce mia dat de gandit,sanii ma dor ceva mai tare decat inainte de menstruatie, am avut niste scurgeri ceva mai abundente zilele astea, imi este somn toata ziua si am arsuri la stomac. mai am 6 zile pana ar trebui sa imi vina menstruatia deci test nu am cum sa imi fac desi asi vrea.insa am mici dureri de spate si burta asemanatoare celor din menstruatie. voi ce credeti sunt semne de sarcina sau pur si simplu trebuie sami soseasca "musafirii" nedoriti. mentionez ca in urma cu 3 luni am suferit un avort menstrual (nu stiu cauzele) nici eu nici doctorii care multi miau spus ca nici nu am fost insarcinata desi dupa ce am avut menstruatie ingrozitor de dureroasa cu voma si stari de lesin(fara sa merg la doctor, o mare prostie recunosc) dupa o saptamana 4 teste pozitive si dureri de san.deci sigur a fost avort menstrual. in fine nu am avut complicatii si nici nevoie de curatari . sper luna asta sa imi implineasca dumnezeu si mie aceasta mare dorinta .cred ca nu asi rezista un alt test negativ dupa toate aceste simptome.va rog dativa si voincu parerea si daca cineva a trecut prin asa ceva sami spuna. va multumesc