Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Piscotel, faina poza unde-s amandoi Cum se poarta Alessia cu fratiorul?

mamica fericita de Teodora
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Am incercat sa dorm si eu cu copii si m-am culcat cu o durere de cap si dupa 10 min m-am trezit cu o durere si mai ingrozitoare.Am luat un paracetamol asa mai cu teama,dar daca nu ma mai lasa un pic nu's ce ma faceam.

Am mai pus si eu cateva pozici cu iubirile mele.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Piscotel, Radu era vinetel la o manuta in poza aceea sau mi se pare mie?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
multumesc fetele!

nu mara, nu ti se pare, acum s-a mai trecut vanataia, am venit cu ea din spital...bine ca se trece acum.

Liza - deocamdata e in tatonari Alessia...ma anunta cand plange bebe, vine sa il dragalim, sa-l ia in brate, sa-l pupe, sa-l managaie pe manuta, pe cap...dar numai cand are ea chef...daca insist io nu vine si nici nu o mai fac, o las pe ea sa vina din proprie initiativa sa-si arate dragostea...in rest nu am vazut rautacisme dein partea ei, deci e bine zic io.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Felicitari Cosminuta Bine ai venit David. Pup fetele.

Mamica fericita.
Doamne-ajuta!
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Piscotel e bine. Miriam o si iubeste pe Anastasia, dar face si o gramada de rautati, cum ar fi sa o muste de manuta si sa-i bage degetele in ochi.Sper sa treaca.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
Felicitas - tocmai ca nu am vazut tendinte din astea de muscaturi sau ce zici tu, in schimb tre sa ma repet de multe ori pana ma aude, adik are momente cand nu vrea sa ma auda:)) apoi vine calare peste mine sa ne iubim; seara ne iubim mai mult dupa ce adoarme piticul. Per total e bine.

Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
fetele am si io o intrebare ptr cele care isi depun deja dosarul...cum ati facut cu luna aia in care tre sa stea si tatal cu copilul? acu am auzit la stiri ca tre sa specifici de la inceput ce optiune alegi...ori stat tatal, ori pierzi indemnizatia pe luna respectiva. Ce n-am inteles io e cum e platit tatal in acea luna?

Mergi la inceput
violeta2013
violeta2013

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivioleta2013 Adauga semn de carte la raspuns
Va pup, mamicuteleor si pe cele care mai aveti burtici.
Nu am mai intrat de zile bune pentru ca numai pot. Sunt extra-mega obosita. Copilul meu azi a facut 10 zile dar nu are nici un program de somn, mancat etc. Azi de la 5 dim pana la 2 am stat doar cu ea in brate. Se chircea mititica si cred ca a durut-o burtica. Mi-am facut o serie de remuscari, ba ca n-am mancat ce trebuia, ba ca nu stiu sa-mi ingrijesc copilul.
M-ai am o problema, cand o schimb plange de mama-focului. Poate e prosteasca intrebarea, dar voi cand schimbati bebelusii, inainte de masa, sau dupa ce mananca? Si mai am intrebari? :)
Faceti baita zilnic?
Apa pt baita o luati de la robinet sau o fierbeti?
Masajul cand il faceti, dupa baie sau inainte? De ex dr mea mi-a zis sa-i fac masajul cu 2 ore inainte de baie.
Stiu ca ati mai scris, dar va intreb si eu (pt ca mi se inchid ochii si nu mai pot citi din urma) ce le dati bebelusilor vostri pt durerile de burtica. Mie mi s-a recomandat espumisan si baby drink. I-am dat azi 10 pic de espumisan, dar nu si-au facut efectul, iar ceiutul baby-drink mi se pare tare dulce si mi-e teama sa-i dau. I-am dat 50 de ml in doua randuri si acum o pazesc.
Ariana, cred ca ti-am raspuns la mesaj, dar din greseala nu l-am postat :)
Bebelusa mea s-a nascut de 3350 de gr si de 50 de cm.
Ieri avea 3200 de gr si dr a zis ca pana in a 14 zi tb sa recupereze greutatea.
Avem si icter :(
Of, avem de toate.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri.
Vreau sa le spun si eu felicitari proaspetelor mamici, sa aiba o recuperare usoara si copii cuminti si mancaciosi.

36+ Sofia-Ioana
Mergi la inceput
danidani74
danidani74

318 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danidani74 un Mesaj Privat
Draga Violeta, nu te necaji prea tare. Probabil copila ta inca se acomodeaza la viata extrauterina. Ai grija la alimentatia ta. Nu manca alimente care de obicei te baloneaza cum ar fi stiu eu, varza ,fasole.
Edward a recuperat mai greu greutatea de la nastere pt ca a avut un icter mai pronuntat si care a tinut suficient cat sa ma fac toata ganduri. Baie eu ii voi face de 3 ori pe sapt. Abia i-a cazut "restul" de cordon ombilical asa ca i-am facut doar sponge bath.
El plange de mama focului cand ii schimb scutecul inainte de masa asa ca acum il schimb cand aproape termina biberonul. ( mananca doar formula)
I-am dat Infacol pt colici dar se pare ca nu merge. Asa ca de astazi am inceput sa-i dau ceai de musetel( f slab) si doar 1-2lingurite de 2-3 ori pe zi. Sa vedem ce iese.
Odihneste-te si inarmeaza-te cu foarte multa rabdare.

Mami fericita. Edward. 26-03-2013

Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006
micuta

Am mai crescut cu o zi. Sunt aproape erou.

Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com