Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Felicitari Cosminuta si Ruxulic! multa sanatate si bebei mancaciosi!

eu am dormit de la 00:30 la 3:30 si acum iar sunt treaza pana...cine stie cand. si m-a luat si foamea rau de tot.
aseara am crezut ca nasc de nervi, am niste vecini de... mainema prezint direct la administrator si daca nu se iau masuri direct la politie ma opresc. Urasc barbatii care isi lafaie puterile in fata unei femei, si o cred inferioara ca nu are un barbat in spate sa o apere! tremuram de nervi, am tras si o tura de plans... dar m-am linistit cat de cat doar pt ingerasul meu care s-a speriat si el saracul de nervii mei.

arianna, incet incet va acomodati si voi si va fi mai bine. pupici

37+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMRnici 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Cosminuta! Bravo mami curajoasa si bebelus grasunel si dragutel!!! Refacere rapida si multa liniste!


Bravo Ruxulic!Felicitari pentru bebelus grasunel!


Draga mea Ramonika,nu stiu daca te ajuta cu ceva dar nu esti singura pe forum la orele astea deocheate,iti tin companie de la distanta .
Spuneai intrun com precedent cum ca ai auzit ca insomnia prevesteste travaliul,pai la cat de insomniace am fost noi trebuia sa nastem de mult .Mai mult chiar,eu am impresia ca nici contractiile nu mai sunt asa de dureroase si de multe,daca n-ar fi lesinurile cred ca nici nu as sti ca sunt gravida,greturi nu mai am si acum mananc orice fara nicio problema,costipatia de vreo luna jumate m-a parasit,de cand am renuntat la zophren,tensiune mare nu,extremitati umflate nu,desi sunt sub corticoid,vergeturi nu,desi nu am folosit nicio crema,ulei sau lotiune,mai mult nici burtica nu prea este :))))). Daca sarcina mea ar fi fost mereu ca acum pe cuvant ca as mai face cel putin inca doi!
Totusi si donsoara imi aduce aminte destul de des de prezenta prin suturi bine directionate in ficat,splina si stomac.
Pupici mamici,bebelusi si burtici!


Maine schimbam si noi semnatura 38+


Octavian 09/12/1995
Sarah 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

actualizez eu listuta cu Ruxulic - Felicitari si recuperare usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Inca un babanel la noi in odisee! Felicitari Ruxulic si refacere rapida!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata fetele,
Am si eu o intrebare la voi:Adelina nu doarme noaptea,cum bate ora 12 se trezeste ,cere mancare si apoi pana la 4-5 nu mai adoarme.vrea doar in brate si desi e mancata cauta titi intr-una.Sunt disperata deja si nu stiu ce sa-i mai fac.Ziua e tare cuminte si nu plange decat de foame.
O prietena mi-a recomandat Calma baby si sunt tentata sa-l incerc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosmi, Ruxulic felictari mamici cu baietei de la categoria super grea, mai ales Cosmi ( pe de-o parte e mai bine ca a iesit pe unde a iesit), bine ca sunteti sanatosi!
Va doresc multa sanatate si recuperare rapida!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara ai dreptate amandoua seamana cu taica-su. Pana acuma am zis de a meu ca ce tot atata ca vrea baiat, cred ca de acuma eu vreau baiat, ca el nu mai zice nimik, vreau si eu sa am un copil sa semene cu mine. Glumesc, sa fie ele sanatoase. Nu stiu de ce o vedeam pe Anastasia bruneta, asa mi-o imaginam si cand a iesit, era mai blonda ca sora-sa.
Ramonika nu te pune si nu-ti face rau din cauza prostilor, stai tu mai relaxata si fii zen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Neata fetele,
Am si eu o intrebare la voi:Adelina nu doarme noaptea,cum bate ora 12 se trezeste ,cere mancare si apoi pana la 4-5 nu mai adoarme.vrea doar in brate si desi e mancata cauta titi intr-una.Sunt disperata deja si nu stiu ce sa-i mai fac.Ziua e tare cuminte si nu plange decat de foame.
O prietena mi-a recomandat Calma baby si sunt tentata sa-l incerc.


Happy mamy de Adelina Ioana !!!


Exact asa face Anna cand are colici adica dupa-amiaza candva intre 15 si 20. Ii pun cald pe burtica (am o perna anti-colici cu samburi de visine inauntru, o bag 2 min la microunde si o pun pe burtica ei peste haine si o calmeaza. Cand nu e grav doar o tin in brate cu capul pe umarul meu si burtica lipita de mine si o mangai pe spate de jos in sus sau o "bat" cu mana caus intre omoplati (cum m-au invatat in maternitate) sa ragaie.

mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui arianna05

Neata fetele,
Am si eu o intrebare la voi:Adelina nu doarme noaptea,cum bate ora 12 se trezeste ,cere mancare si apoi pana la 4-5 nu mai adoarme.vrea doar in brate si desi e mancata cauta titi intr-una.Sunt disperata deja si nu stiu ce sa-i mai fac.Ziua e tare cuminte si nu plange decat de foame.
O prietena mi-a recomandat Calma baby si sunt tentata sa-l incerc.


Happy mamy de Adelina Ioana !!!


Exact asa face Anna cand are colici adica dupa-amiaza candva intre 15 si 20. Ii pun cald pe burtica (am o perna anti-colici cu samburi de visine inauntru, o bag 2 min la microunde si o pun pe burtica ei peste haine si o calmeaza. Cand nu e grav doar o tin in brate cu capul pe umarul meu si burtica lipita de mine si o mangai pe spate de jos in sus sau o "bat" cu mana caus intre omoplati (cum m-au invatat in maternitate) sa ragaie.

mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ruxulic, felicitari pentru grasunel, sa fiti sanatosi si sa va bucurati mult de el!

Mergi la inceput