Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

emilia.m

2547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emilia.m un Mesaj Privat
Hai Cosmi!!!

Scuze fetelor pentru absenta dar am tot avut musafiri si nu prea am mai avut timp sa deschid laptopul intre alaptari, spalat/calcat hainute, dormit, schimbat scutece si administrat diverse anti-colici (bonnisan, infacol, debridat si faimosul magarus cu samburi de visine care se incalzeste la microunde si face minuni odata asezat pe burtica bebelinei).
Sunt o mamica fericita, bebelina mea doarme foarte bine si mananca la fel de bine, e o minunata, noaptea se foieste cand ii e foame, o iau din patut si o alaptez, adoarme la san si o tot trezesc sa mai pape ca sa se culce la loc satula, o tin pe umar pana ragaie (daca ragaie ca nu prea ii sta in caracter si probabil de aceea avem si colici in fiecare dupa-amiaza de vreo 4 zile incoace) si apoi iar in patut si somn de voie inca 3 ore. Daca nu o aud cand se foieste incepe sa planga de foame si singurul alt tip de plans pe care il stie domnisoara este cel de la durerile de burtica dar o alin si o alint si o pun pe burtica mea si ii pun pernita-magarus calda pe burtica si se linisteste si adoarme. Sa dea Dumnezeu sa fie tot asa cuminte mereu si sa aveti toate copilasi asa cuminti si dulci.

mamica fericita de Anna Patricia 3.04.2013

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Editat de - emilia.m on 11/04/2013 17:55:19
Mergi la inceput
tusferi
tusferi

851 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitusferi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tusferi un Mesaj Privat
Felicitari tuturor fetelor care au nascut si ii tin pumnii Cozminutzei

Am citit cam pe "diagonala" din urma, pentru ca gemenasii ne ocupa tot timpul.
Deocamdata sunt cumintei, multumesc lui Dzeu! Sa vedem ce vom face mai incolo cand vor incepe sa se agite si sa planga toata ziua
In ceea ce priveste temperatura/caciulita, noi ii tinem cam la 23 maxim 24 grade, fara caciulita, cu un body+pijamaluta+o paturica subtire din bumbacel. Sunt calduti cand ii dezbrac, deci cred ca sunt ok. Manutele sunt reci oricat de gros i-as imbraca. Caciulite le punem doar juma de ora dupa baita.
Am pus o poza pe Picassa cu comorile mele.
Sper sa apuc sa mai citesc ce scrieti si mai ales sper sa apuc sa mai scriu si eu.

Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mamica fericita de si
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Mara bravo pentru crestere . Ati crescut bine !
Iuli bine ca esti bine.
Of fetelor asa ma enerveaza, atatea vergeturi imi tot apar. Foarte multe fata de prima sarcina, nu stiu cine m-a pus sa schimb crema. Foarte rau am facut, burtica nu a fost mare deloc, fata de prima sarcina. De obicei sunt foarte multumita de produsele de la Forever Aloe Vera, acum sunt dezamagita total de aceasta crema. Acuma incerc sa ma dreg cu Elancyl de la Galenic ( cu ce m-am dat in prima sarcina ) si cu Mustela( colega de salon de la maternitate mi-a recomdat-o). Asta este, sper sa le dreg cat de cat, ca nu vreau sa port vesnic costum intreg, anul asta o sa port ca sa nu ma bronzez pe vergeturi pentru ca vreau sa le tratez si am inteles ca bronzul nu e cea mai buna optiune cand sunt mai ales noi.
Ei asta sa fie cea mai mare problema . Oricum eu nu sunt genu care sa-mi fac complexe. Tin minte ca pe la 22 de ani aveam un prieten care era un pic complexat de cum arata( nu era urat, dar fiecare cu piticii lui) si eram la plaja si in gluma ca sa sicaneze mi-a zis fata de restul fetelor: Vai tu Feli ce celulita ai pe fund, iar eu isteata de felul meu mi-am apropiat mai tare fundul de fata lui ( eu eram in picioare si el pe patura ridicat pe sezut) si i-am zis uita-te bine la fundul asta si obisnuieste-te cu el ca nu am de gand sa-i fac absolut nimik, asa ca obisnuieste-te cu celulita. S-au prapadit fetele de ras, ce mai si eu si eu ranjeam de bucurie ca l-am pus la colt, ca si-a permis

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Vai Felicia, esti tare bine i-ai facut!Eu am mai dres din vergeturile noi cu ulei de migdale si sa stii ca s-au estompat 80%,eu sunt deocamdata multumita.Oricum la mine vor ramane vizibile dar sa fie cat mai fine si albe.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

felicitas

1170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifelicitas Adauga semn de carte la raspuns Trimite felicitas un Mesaj Privat
Hai Cosminutza! Ma gandeam eu ca esti la maternitate!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Emilia, bine ati venit acasa!
Tusferi ai 2 pui minunati

Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Felicitas, mi se pare mie sau fetele tale seamana foarte tare?
Anastasia ca si Miriam este o dulcica

Mergi la inceput

casandralin

346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandralin un Mesaj Privat
Fortza Cosmi!!!!!

Alina, mami mandra de Alla Bianca -30.07.2005 si Radu Tudor -03.03.2013
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Tusferi, minunati bebeii! Sa fie sanatosi si cuminti

mamica fericita de Teodora
Mergi la inceput

anidaz

2746 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianidaz Adauga semn de carte la raspuns Trimite anidaz un Mesaj Privat
A nascut Cosmi,

" La 16.50 a venit pe lume David cu 4200 gr si 55 cm, pana la urma cu cezariana ca nu a vrut lenesul sa coboare cu toate ca dilatatia a mers brici.pupici "

Bine ai venit pe lume bebe David!Refacere rapida si laptic mult ,draga Cosmi!

Mami fericita de Mihnea -Bogdan (02.09.2012)
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com