Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

La multi ani Piscotel !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

La multi ani, Piscotel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

La multi ani sanatosi Piscotel!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multumesc gagici!

Io de sambata seara o tin in frisoane si febre, numai seara ma apuca, mi s-a intarit tot atunci sanul stang, l-am detensionat, il pun pe Raducu sa suga din el tot timpul, duminica dimi m-am trezit cu o pata rosie pe o portiune din el, acu e mai roze, dar doar un pic la atingere...facut masaj, muls si toate cele dar vad ca nu scap de febre si frisoane...deseara am control cu raducu la pediatru s o sa vb si despre asta...Daca nu maine la prima ora sunt la ginecologul meu sa-si dea cu parerea...asha ceva n-am patit la Ioana si sincer nu stiu la ce sa ma astept.

In rest suntem bine, dormim si mancam, cateodata prea mult dormim, de aia am ajuns si la problema asta ca am avut doua zile in care mi-a dormit foarte mult si nu l-am pus la san. olici bifam si noi, frichineala noaptea, dar nu mereu...cam atat.

Pupici si sa aveti o zi faina!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

La multi ani Piscotel ! Sa fii sanatoasa si fericita!
Sper sa nu ai abces la san - eu am avut exact cum spui tu numai ca avand mamelon ombilicat nu am putut nicicum sa desfund toate canalele si al meu san s-a facut mov la culoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Dragi mamici de martie-aprilie,
va rog din tot sufletelul meu sa ma primiti si pe mine in grup, pentru ca grupul meu s-a 'evaporat' pe fb
Promit sa fiu cuminte si sa nu va fac probleme
Mai am din cand in cand dileme si n-am cu cine sa ma sfatuiesc

Am nascut pe 25 februarie si sunt la al treilea bb.

[mami] cu bb scump Daniel

PS Daca aveti probleme cu sanii, eu zic sa incercati tot cu foi de varza scoasa din frigider (treceti cu un facalet peste ea). Este antiinflamator natural si calmeaza rapid!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

xtraordinary esti binevenita.

Piscotel pup sa iti revii repede cu titi si sa nu trebuiasca sa renunti la alaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

La multi ani Piscotel!!! Numai fericire iti doresc!


xtraordinary, bine ai venit printre noi!

Despre mine,ma lupt inca cu contractiile si incerc sa-mi dau seama cand este travaliu fals si cand vine cel adevarat,aseara mi-au spus ca am colul deschis pe exterior,pe interior inca este inchis(nu prea stiu ce inseamna asta,daca stiti voi va rog sa ma dumiriti si pe mine,cert este ca la ecograph,colul nu a putut fi vizionat sau masurat). Spun aseara pentru ca iar am facut o vizita la urgenta,nu din cauza contractiilor ci din cauza unei dureri de cap foarte rebele care timp de aproape 20 de ore nu a cedat la nimic,se pare ca pe aici circula un virul gripal destul de fortos si se mai pare ca eu am luat deja contact cu el. Dimineata pe la 8 m-a lasat durerea(dupa un coktail de paracetamol+cortizon+antibiotic)si am reusit sa dorm si eu putin.
Da Ramonika,asa mi se intampla mereu cum incep sa ma laud,cum cineva ma trage de maneca si imi aduce aminte sa fiu mai modesta.Apropo,sper ca esti mai bine dupa indigestia de ieri noapte!
Multa sanatate si multi pupici tuturor!



Octavian 09/12/1995
Sarah 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu ii dau Infacol la fiecare masa si Bonnisan si Debridat le adaug dimineata la 6 respectiv 9 si seara la 18 respectiv 21.


mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

buna seara fetele!

la multi ani Piscotel! si sper sa nu fie nimic grav, sa iti revi fara a renunta la alaptare!

eu sunt binisor, cu stomacul e relativ ok, mai niste arsuri, o balonare, dar criza a trecut. Azi am umblat putin, am fost sa iau husa de canapea de la curatatorie dar nu era gata, am fost sa cumpar la bebe si o paturica mai subtire din bumbac, caci din acelea fluffy am primit 3, si mi-am facut programare sa montez folie pe masina (geamuri) pe miercuri dimineata. Deci grasunu meu sa mai astepte 2 zile sa termine mama treaba :P
pe maine iar am program, iesit la o limonada (m-am trezit ca imi trebuie limonada de zmeura si sunt 2 terase care fac bunataturi fara sirop, ci cu zmeura zmeura), apoi luat mama de la servici, control doctor, lasat mama si mers la curs de travaliu. Deci iar umblam mai toata ziua, noroc ca drumurile sunt cu fundul in masina si nu pe jos :))
in rest toate bune, tot cu burtica pietroi, bebe mega activ, dureri de bazin si os pubian de zici ca muta bebe muntii si cam atat. Ah si mama zice ca imi scade glicemia, caci cand ma apuca foamea, daca nu mananc atunci, rau mi se face de foame si mai putin lesin, de zici ca nu am mancat de o luna, si de vreo 2 sapt iar nu mai imi place dulcele deloc(sper sa ma tina si dupa nastere starea asta:))
azi am inaugurat si sterilizatorul, pt pompa de san si un biberon, sa le pun in bagaj, in caz de nevoie.

iulia imi pare rau ca nu te poti bucura de ultma suta cu sarcina... eu as innebuni sa tot fac ture la urgente dar din pacate nu e de joaca si mai bine mergi degeaba decat ... Doamne fereste! sper sa rezisti pana la final si sa fie totul bine, sa ne bucuram de gogosile noastre!

va pup

38+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR putin putin

Mergi la inceput