Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

ok paula dar am o intrebare ...se vada cheagurile in sacun daca sunt ?


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca


La noi, iti dai seama cand te stergi, pe hartia igienica ca ceva nu e in regula.
La copii, crede-ma ca o sa-i cauti fiecare scaun, sa vezi ce a mai produs copilul. Nu stiu daca , la Raul in aproape 3 ani, am pierdut vreun kk, fara sa-l verific temeinic.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

http://www.next.co.uk/homeware/childrens-bedroom/baby-essentials/1


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multam de lamuriri paula




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

eu imi clatesc ochii pe Next http://www.next.co.uk/x513284s3 , sa nu sariti pe mine ca e inutil cosul, doar admir


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd


e util...pan pe la 3-4 luni si vezi ca la mothercare sunt mai ieftine
la mine nici patutul nu a fost util daramite un cos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca vad ca te-a prins bine piticul cu caruciorul ..fa-ti hatarul si gata




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Sa nu va speriati adac luati fier si aveti scaunul negru. Se opate intampla.
Numai fetele care sunt f f constipate pot sa isi faca griji dar ati simti la fund ca e de la hemoroizi care se rup. Nu ati prea putea trece cu vederea din cate stiu eu . Si sange negru care sa aiba sursa mai sus ..prin stomac sau intestine sa nu ne panicam ca nu e cazul .

Ama Olimp clar legat de soti si de activitati conteaza f f mult realtia si tipul de relatie cum functioneaza. Numai ca incepe sa imi fie mila de al meu cand aud ce tratamente primesc ai vostri ... mi-l imaginez si eu pe el pe vreun forum plangandu-se ca nevasta-sa nu-i face nimic de macare . Asta e singura lui durere. Dar e dragalas ca atunci cand ii fac mancares si am vede ca stau mult in bucatarie vine sa ma dragaleste si ma lauda ca pe un copil si imi i-a gunoiul sa il duca ..spala vasele numai sa ii fac mancarica buna
Cand o sa vina copilul o sa urle de foame si nu ma mai dragaleste. si nici nu ma felicita ca ii fac curat si il spal

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Buna ziua dragelor,

M-am trezit cate de cat ok de dimi, exceptand febra musculara de la atata hei-rup, dar din pacate de la prima ora am fost bombardata numai cu vesti rele...

Sotul nici n-a ajuns bine acasa ca l-au sunat sa se intoarca la munca pt ca se fac disponibilizari, sora mea imi lasa mesaj pe skype ca ii e dor de casa si nu mai rezista acolo, fretele cumnatului ma suna si ma intreaba daca poate dormi la noi ca s-a certat cu prietena, care e gravi in 4 luni, am sunat un client care ma dispera de 3 zile si i-am zis ca am rezolvat ce ma rugase si cica,,,a, pai am vb cu o colega de-a dvs si merg azi la 16 la birou, cand i-am zis ca ma ocup eu, o colega ma suna sa duc laptopul ca a inteles ca nu mai vin la munca, in conditiile in care eu doar mi-am luat o sapt de medical (din cele 3 date de dr) ...si tot asa.

Astept cu sufletul la gura sa vina sotul acasa sa-mi zica ce a facut...ca asta ma streseaza cel mai tare.


Liliana, suntem aici, alaturi de tine!

Olimp, BIG FOOT, esti nebunik rau, m-ai facut sa rad! Si...chiar aveam nevoie

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Anca, o imbratisare si pentru tine

Fetelor, apropos de scarbosenii, am si eu o intrebare pt care va rog sa ma iertati dar si pe dr mi-e rusine sa-l intreb Cele care luati fier, ati observat un scaun mai inchis la culoare de cand luati? Gata cu scarboseniile!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maeve

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

eu imi clatesc ochii pe Next http://www.next.co.uk/x513284s3 , sa nu sariti pe mine ca e inutil cosul, doar admir


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd


e util...pan pe la 3-4 luni si vezi ca la mothercare sunt mai ieftine
la mine nici patutul nu a fost util daramite un cos

DPN 27 iul '13
Mami de A (15.07.2007)



am zis ca admir, n-as da banii pe asa ceva


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna fetelor! Semnez condica, merci ca ati intrebat de mine!
Sunt bine de azi de la 12 sunt acasa. Am predat totul, nu mai am masina, telefon, PC. La Iasi ploua si e urat. Nici nu stiu cum ma simt... nu pot aprecia...
Bobitza o imbratisare calda de la mine!
Va pup pe toate, sunt prin zona..
Ele, paula merci pentru incurajare. Asa este am 2 ani sa rezolv problema. Pana atunci poate castig la loto si nu mai am nevoie :) da sa cumpar un bilet mai intai.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput