Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

MBKasa te vreau comunica cu medicul tau iubita tu porti o sarcina pretioasa trebuie sa fi de 5 ori mai precauta

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Bobitza si eu tot pe ala am vrut sa il cumpar dar cand am ajuns acolo fetele mi-au recomandat http://patutbebe.ro/shop/promotii/patut-cu-un-sertar-si-leganare-clasic/ Mi-au spus ca singura diferenta este pctura care o are cel alb. Are si leganare e tare fain. Oricum o sa cumpar si tarc asa ca e super. As fii vrut pe alb dar nu aveau asa ca l-am luat asa ca in poza.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna seara burtici
Vad ca dicutati de patuturi si pozitionari si mi-am amaintit ca si eu vroiam sa va intreb ceva.
Daca am pune patutul fara o laterala la capul nostru ar fi prea dubios?. Noi avem pat fara laterale practic e o saltea si daca pun patutul lipit de pat nu pot decat la picioarele noastre si acolo nu am curaj ca poate il lovim sau la cap. Pe lateral ar insemna sa pun patutul in mijlocul camerei...si ramane numai varianta cu capul nostru
Citeam un articol legat de importanta dormitului cu copilul ca il ajuta f f mult sa il poti linisti peste noapte si numai cu o mana sau ca iti aude respiratia .. nu mai vb daca alaptez ca nu ar trebui sama ridic noaptea in picioare

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Da asa e! Am fost la alt medic, nu la al meu! Voi continua cu amandoi! Mai am o vaga mancarime, dar cum nu s a inventat medixamentul minune sa treaca cu 1 aplicare mai dam cateva zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

eu sunt sigura ca nu e nimic dar pt linistea ta fati si secretia si eu am patito de la utrogestan

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Paula, la 360 de lei, e pat normal, numai ca are suplimentar si acesta functie

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85

Paula, la 360 de lei, e pat normal, numai ca are suplimentar si acesta functie

Bobitza 21+ Rebeca


Cred ca atata am dat si eu pe patutul lui Raul de la Ikea...pai nu e scump, am crezut ca e mai scump

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Paula ar fi ok ca ziua sa doarma de ex in tarc si noaptea in patut sau numai in patut?? Dupa 6 luni as vrea sa ii cumpar tarc pt ca este mare si cred ca e mai in siguranta sa se joace.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dana, mai dormea si prin alte parti, sau mai bine zis adormea( in leagan, in brate, in pat cu noi), dar am incercat ca in patut sa stie ca se doarme. Nu l-am lasat sa se joace sau sa stea efectiv in patut niciodata, fara sa stie ca acolo urmeaza sa doarma. Si prin urmare, niciodata nu am avut treaba cu dormitul, sau sa nu vrea sa doarma acolo.
Dar la ce zici tu tarc? La patuturile pliabile?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

fetele, unde ati disparut toate?

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput