Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oanka ai mare grija cu drumurile noastre , eu ma feresc de drumuri lungi exact din acest considerent pt ca am vazut ca nu ma simt bine dupa ele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

intreba cineva de deo sau antiperspirant: de la prima sarcina am ramas cu o sensibilitate fata de parfumurile tari, in sarcina imi provoca greata orice miros de deo. dar am folosit antiperspirant la greu dupa nastere, e indispensabil pt mine, dar sa fie tot fara miros. comand unul tip crema, fara aluminiu, de la o tipa specializata in chestii bio. eu am probleme mari cu transpiratia, dupa nastere. transpir f mult, dar aceasta crema cu alaun ma ajuta sa nu ud tricoul sub brat. si nici sa adie vreun is urat :)))
la sarcina de acum am folosit cu brio putin parfum. depinde de fiecare cum suporta. sigur va recunoaste bebita pielea, dar eu am preferat sa nu am parfum, sa simt si mirosul de bebe si sa simt si mirosul meu, cu laptic, nu stiu cum sa explic.

am avut probleme si cu numerele la papuci si sutien, in 2 ani au revenit la normal, la sani chiar surprinzator au scazut cu 2 numere, spre bucuria mea, caci mereu am fost complexata ca aveam cupa D. acum am luat-o de la capat cu marimile mari

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

olimp ieri am fost la o manastire la numai 14 km de iasi, dar parca au fost 500 de km, a condus sotul cu 20km/ora si tot rau mi-a fost. cu durerile de duda inca ma confrunt, la datul jos din pat, ma inteapa pana in creierii capului.


Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oanka asa simt si eu ca ma inteapa in osul pubian de parca imi baga cineva cutite.... , cand ma ridic cand pasesc...tot ma uit pe calendar cat mai este ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mai am 40 de minute si plec si eu acasa...de la scarbici




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Oana, ai grija de burica

Olimp, tu nu iti poti reduce programul?

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetele eu am papat. Mi-a venit sotiorul acasa si am pus masa si am stat la taclale.
Asa cum spuneati, trecem peste toate daca exista dragoste si toleranta
Apropos de capsune, a fost sotul la Lidl si a gasit capsuni la 500 gr,3 Ron. Mi-a luat 3 caserole sa fie sigur ca ne saturam.
Am papat ca sparta...nu sunt ele ca cele de gradina, dar iti faci damblaua cu ele.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, bravo voua Ghici ce pap si eu acum?!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

M-ati facut sa ma simt prost ca voi sunteti tare harnicute ... Asa ca azi am facut si eu curatenie, am spalat haine ... am prestat un tort de zahar ars ... o ciorbita (de salata, of course) si acum sunt pe cale sa termin cartofi cu ceapa si ou + snitele ... Nah, sa fiu si eu harnica ... macar o zi pe saptamana!

Azi mergem sa ne vedem finuta ... are deja 3 saptamani si n-am vazut-o, pt ca finutul mic avea varicela si mie mi-a fost teama sa merg (chiar daca am facut varicela ) ... Abia astept

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Capsunele?

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput