Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~49~

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miche

Flafi, ba eu sper sa ne vedem, saptamana viitoare , luni sau marti la consultul preanestezic
Dar inainte nu vreau sa ti-o iau, strang bine din genunchi si sunt cuminteeee!!


Biiiiiiineeeee asa ai voie !
Carmen multa sanatate Biancai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chicu09 spune:

Helloou feteloor! Am revenit si eu de pe plaiuri mioritice . Suntem bine, bebe creste,a ramas cuminte in burtica,drumul cu masina i-a placut. Voi cum sunteti? Am intrat repede sa va scriu si ma intorc la aragaz,gatesc chinezeste in seara asta . Ce sa spun?Sincer,am avut emotii si niste ganduri,dar totul e ok. Va pup si sa aveti o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia87 spune:

Buna seara mamicutelor.Scuzati-ma va rog ca va deranjez cu anuntul meu.Eu sunt o mamica de iulie-august.Am primit recent hainute din america second hand dar si noi(Carter's, Old navy, Nautica, Baby GAP,Calvin Klein si alte firme bune)in stare buna si foarte buna.Am si pt fetite pana la 3-4 ani si pt baietei pana la un an jumate.daca va intereseaza am postat o parte pe facebook,aici https://www.facebook.com/babywith.style.7?ref=tn_tnmn si am sa pun noutati saptamanal.Va astept la cumparaturi!Mai multe detalii sa imi cereti pe facebook prin mesaj privat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Am revenit. Bebe are 3,3 kg, e foarte inghesuita. Eu am +15 kg, sper sa nu mai iau in saptamana asta.
I-am zis ca ma doare burtica si ca e tare si a zis si ea ca e tare, sper sa ma lase, nu am mai patit sa ma doara pana acum.
Mi-a zis ca am burta mare pentru cat de mica sunt eu (1, 60 am inaltimea).
Cezariana a ramas pe 23, mai trebuie sa imi zica ora si gata.
Pot manca in ziua de dinainte, dar usor. Lichide trebuie sa ma opresc din baut cu 7 ore inainte.
Cele doua creme: dermatix si contractubex sunt bune, a zis doctorita.



Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Miche, m-au cucerit versurile.
Duduta, ceai de frunze de ceapa, miere pentru iritatia in gat, vezi poate trece cu ceva. Ai testat toate tulpinile de gripa sezonul asta! Lasa, ca vine vara acusi! Chiar, ai programare la cezariana, sau nu inca?
Carmen, iar raceala? Voi aveti ceva in comun, tu si Duduta, aveti copii la gradi! Microbi, virusi pe alese. Multa sanatate Biancai!
Criulica, mie mi s-a parut intr-o dimineata ca e prea jos burta, in alta ca e prea sus, asa ca m-am lasat de aprecieri
Si la fiecare contractie imi inchipui deja ca intru in travaliu!! Nu stiu cand a trecut timpul. Dar e clar, se apropie nasterea.
CRenguta, bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaiIunie2013 spune:

Va invit la capitolul 50

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Salutare burtici
Eu incerc sa ma recuperez, dupa 2 zile de stat in picioare si alergatura, azi a fost cumplit, gleznele sunt super umflate si dimineata m-am si trezit cu o ameteala cumplita mai sa cad jos de cateva ori s-a mai ameliorat dar inca persista, cred ca m-am deshidratat ieri de la caldura, si cireasa de pe tort azi am primit rezultatele la sumarul de urina facut saptamana trecuta dupa durerea cumplita de burta si am o minunata infectie urinara cu streptococ B asa ca sunt 8 zile pe augmentin, deci o sa ma procopsesc si cu o frumoasa candida, desi bag si monazol nu cred ca o sa faca fata, si automat intru in protocolul cu antibiotice la nastere, pana acum n-am luat pastile nici pentru fracturile de la mana si acum sar direct pe antibiotice . Uff sper sa se termine odata si sa fie bine, deja m-am saturat de lucrurile "minunate" din sarcina.

M-am amuzat cu superstitiile, eu nu cred in niciuna
Iar cu parintii, si-au impus punctul de vedere pana la liceu pana in punctul in care dupa liceu am si plecat de acasa, asa ca nu au autoritate, dar asta nu-i opreste sa continue sa incerce sa comande sau sa-si dea cu parerea ceea ce ma pune pe mine in offline cam cate 2 luni si apoi isi revizuiesc atitudinea, dar doar pentru o perioada, acum am o luna jumate de cand nu am mai vorbit cu mama dupa ce a binevoit sa-mi spuna ca de ce m-am grabit sa fac bebe, ca ar fi trebuit sa mai astept, ca o sa vad eu si pac am inchis mess-ul instant.
Vicky mie nu mi-se pare asa concludent testul asta, el spune decat ca exista sau nu alergie dar nu spune si la ce, asta inseamna ca chiar daca iese pozitiv nu stii la ce face exact, si in plus e mult mai sensibil pentru alergiile respiratorii, adica daca testul este pozitiv stii ca poate sa faca criza de astm din cauza asta sau asta, personal nu cred ca are validitate pentru alergiile cutanate, pentru cutanat eu tot as merge pe prick test, mi-se pare mult mai valabil.

Mergi la inceput