Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata alina ai grija ca pe la Vatican si biserca catolica multe perversitati se intampla..., scandalurile din ultima vreme au cam sifonat imaginea.... sti cum se zice nu iese fum fara foc..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, codul ala este doar pentru ofertele lor special, daca e cazul. daca nu iti apare vreun banner pe site inseamna ca nu treci nimic. Daaaaar, aveam eu un cod pe care il puteam face cadou de la ultima comanda, cu ceva reducere. Stai sa vad daca il gasesc si daca mai e valabil si ti-l dau pe PM. Referitor la marimi, NB e maricel fata de NB "romanesc". Eu am luat totusi unde am putut 0-1 luni. alea 0-3 cred ca merg si pana la 6 luni la un copil "romanesc" Caut codul!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Neata, eu sunt foarte prost dispusa. Toata noaptea s-a foit bb, nu stiu ce are de loveste asa iar fiica-mea m-a trezit cu noaptea-n cap dupa ce adormisem spre dimineata fiindca avea nasul infundat si voia sa stea pe o suta de perne... oricum nu a mai adormit.

Sunt chiauna si nu am chef de nimic, afara ploua de asta noapte si ce fac eu atatea ore in casa cu copilul cand imi vine sa dooooorm

Am citit asta noapte discutiile cu visele si m-am amuzat f tare, olimp esti dementiala, eu din pacate am o groaza de vise tampite, numai cu "filme" de actiune si thriller, am fost chiar vanata de niste gangsteri, apoi am nimerit in casa unui sadic in Brazilia si din pacate visez totul foarte detaliat, in fine, am avut o multime de aventuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata betty hai la o poate se ridica norii de la plans..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maeve cand va aud ce visati mi-i se face rusine , oare sunt obsedata , ce intrebare isteata pun si eu ..de parca nu tot acolo imi sta capul..apropo stiti care este culmea chirurgiei ! Sa scoti P--A din capul femeii !!!

posibil sa am si altfel de vise doar ca de la ele nu ma trezesc din somn si cred ca nu imi aduc aminte , celelalte ma imfierbanta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

betty, in dreapta optiunii Choose Size dai click pe iconul ala si iti apare ghidul de marimi, te duci la children si apoi la newborn ca sa vezi. La next sunt marimile diferite comparativ cu Marks and Spencer, Debenhams, Mothercare, Tesco. La newborn e doar pt max 50cm si 3,4kg iar 1 luna inseamna deja 56cm pe cand la Marks de ex 1 luna= 54cm si 4,5kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

maeve cand va aud ce visati mi-i se face rusine , oare sunt obsedata , ce intrebare isteata pun si eu ..de parca nu tot acolo imi sta capul..apropo stiti care este culmea chirurgiei ! Sa scoti P--A din capul femeii !!!

posibil sa am si altfel de vise doar ca de la ele nu ma trezesc din somn si cred ca nu imi aduc aminte , celelalte ma imfierbanta




Eu as prefera sa visez ce visezi tu in loc sa ma fugareasca psihopatii si sa-mi inscenez propria moarte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor pe unde ati disparut.....?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Buna dimineata!
Fetelor va multumesc ca existati!Nu stiu ce-as fi facut zilele astea daca nu erati voi sa ma mai binedispuneti!
Eu am trecut si inca trec printr-o perioada mai putin buna... w-e -ul trecut am fost lata in pat 3 zile, am avut o viroza f urata cu febra, dureri musculare si dureri groaznice de cap... am luat ptr prima data pastile in sarcina, 3 paracetamol in cursul aceleiasi zile,eu care n-am luat in sarcina asta nici macar un banal no-spa!Colac peste pupaza in toata aceasta perioada am fost singura cuc acasa , sotul de vreo 2 sapt pleca dim la 8 si vine noapte la 11-12, asa ca a trebuit sa ma incurajez sigura... dupa ce mi-am revenit putin , in loc sa stau la caldura ca sa-mi revin de tot a trebuit zilnic sa merg sa -l iau pe Codrin de la bona la care sta dupa gradi...au fost vreo doua zile foarte reci si acum am o tuse ff urata , mi-e si frica sa merg la medic ...iar sotul meu nici macar nu ma intreaba daca ma simt bine... cred ca-i este frica si de reactia mea... insa in ritmul asta sigur o sa cad intr-un mare butoi cu depresie.Imi vine sa plang mereu, am tot felul de ganduri, noroc cu baietelul ca e asa de dulce si -mi mai ridica el moralul, ca altfel as ajunge la spitalul de nebuni.
Imi cer scuze ca m-am vaitat atat, nu-mi sta in fire, dar simt ca mai am putin si cedez nervos si n-am cu cine sa vorbesc.
Fetelor legat de transformarile corpului din perioada sarcinii, asa e , sunt semnificative, dar corpul nostru are capacitatea fenomenala de a se reface , eu inainte de a doua sarcina aratam aproape la fel ca inainte sa am copil , doar vergeturile de pe burta mai aminteau ca am fot candva insarcinata, si la prima sarcina am pus 20 de kile! Chiar si sanii isi revenisera aproape complet, sa spunem ca se lasase unul dar extrem de putin. O sa incerc sa scriu mai des , poate asa mai uit de problemele de-acasa ! Va pup!

LiLI +25 si mamica lui Codrin 04.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Liliana, tu nu ai motive de depresii? Eu sunt racita de prin decembrie incontinuu. Amluat si paracetamol, si siropuri de tuse si tot ce se poate mai putin antibiotice, dar cam degeaba...
Si cred ca incepe o noua tura de tuse, si inca nu am scapat de cea veche, dar azi noapte m-am trezit din cauza tusei, o tuse noua .
Dar nici nu sper sa scap de raceli pana nu vine caldura.

Asa mult am de lucru

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput