Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Cris o bag si pt tine daca stai 5 min
Sa imi spui cand le-ai vazut sa le pot sterge. Astea sunt pt deliciul fetelor care au impresia ca numai ele se transforma
Multumesc de complimente

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

noapte buna tuturorva astept miine dimineata la un capucino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

DIANA draga stai linistita in 9 luni pui si dupa in 9 luni o sa dai jos tot ce ai luat extra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetelor acum am terminat...Oficial va anunt ca sunt FRANTA!!! Dupa ce am luat la puricat toate hartiutele si prostioarele din biblioteca din living (asta a durat 4 ore), am spalat 3 masini cu rufe, strans rufe am dat cu aspiratorul in toata casa, apoi am facut fasolea batuta, sters praful peste tot, spalat vase

Acum sunt fericita ca totul sclipeste mai putin

-dressidurile, unde am inca hainele de iarna si imi stau pe creier pt ca trebuie sa ma ocup si de ele, dar asta cand o sa fie si sotul acasa sa ma ajute ca sunt grele si nu vreau sa ma "lupt" cu ele...
-dulapul cu incaltaminte unde trebuie sa fac rocada cu cele de primavara/vara
-trebuie sa merg la boxa, la subsol, sa fac ordine ca toti pantofii sunt in pungi si cutiile lor sunt goale, plus ca vreau sa mai organizez putin lucrurile sa optimizez spatiul

Astea sunt taskuri pe care mi-am propus sa le fac cat de curand se poate, dupa care sa ne decidem daca mai schimbam sau nu dormitorul si daca da, sa purcedem la a o face, sa zugravim, sa decoram, sa pregatuim totul pt bebe de la spalat pedele, draperii, covoare, la spalat hainute, calcat si gata! Suntem aproape in August Eu sunt obsedata cu curatenia si mi separe ca de cand sunt gravi parca nu ma mai pot ocupa de asta teminic, cum o faceam inainte...mai mult de teama, nu ca nu as putea fizic...

Trebuie sa mergem sa luam si sa comand carucioarele, apoi sa ma ocup de lista scurta cu ce mai trebuie achizitionat.
Mi se pare ca sunt atatea de facut si daca lucrez nu ma pot ocupa de ele.Azi am facut atata treaba...dar am avut o zi intreaga la dispozitie.

Sotul saracul ma tot suna si imi dadea sms-uri pt ca nu stia de ce nu-l sun si eu i-am zis ca dorm, ca stiu ca se supara daca vede ca "exagerez" cu trebaluitul prin casa
Ma rog la Doamne-Doane sa fiu bine ca de simtit ma simt ok
Va pupacesc si ma intorc ca am "pierdut: vreo 10 pag.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Noapte buna Teodora
Sper ca o sa am atat ambitie incat sa revin cat de cat la forma initiala ..sau macar pe aproape. Daca se poate bineteles ca faza cu sanii cu tot sportul si dieta din lume nu cred ca o pot influenta.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

bobita la cum te stiu pe tine nici in prenatal nu vei sta cumintica


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca


Olimp, eu asa sper draga mea,pt ca daca sunt activa nici nu ma ingras asa mult (sper) Dar sa ma ajute bunul Dzeu sa fiu ok si sa pot face activitate fizica. Eu de fel sunt fff zglobie si daca ma arestezi la pat, m-ai omorat



Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Nu,nu e adevarat ca asa cum sunt in burta sunt si afara. Raul a fost mare miscacios!! Nu m-am ingrijorat niciodata daca s-a intamplat ceva, ca nu mai misca- de aceea nici nu intelegeam de ce dati banii pe aparatele alea de ascultat sunetele fetale, ca doar raul avea grija sa-si faca simtita prezenta mereu zi si noapte.
Dar duap nastere am avut cel mai cuminet copil, v-am zis ac eu din prima saptamana imi puneam ceasul sa sune noaptea sa ma trezesc sa-i dau mancare.


Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2



Paula, e reconfortant sa aud astfel de experiente
Eu chiar ma gandeam ca daca e asa vioaie ca la eco sau dupa cum misca zilnic, am pus-o, ajung la 50 de kg fara sa vreau
Esti norocoasa sa ai un copilas astat de cuminte si frumoooos!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

betty SFANTA MAMA ce tare e baiatul ...imi place despre el

ele crezi ca eu sunt privata de visele erotice , acum vreo 2 nopti am visat ca a venit sotul la mine cu o ...P---A uriasa asa mi-a placut ce am vazut , pe cand sa o primesc ..buf Ilinca mi-a tras un sut si m-am trezit


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca


Olimp, esti criminala

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Paula, ce tare e Raul
din acelasi registru:
Eu am fost la ziua nasei mici, Maia, care a facut 4 anisori si mi-a zis sa-i pun fetitei mele numele Alexandra. I-am zis ca asa ma cheama pe mine, nu pot sa-i zic si ei la fel...si ea: Ma pacalesti, pe tine te cheama Bobby, nu Alexandra, deci poti sa-i spui ei asa"

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetelor, am parcurs tot ce ati scris si am constatat ca a lipsit la apel Doxy.
Oare ce face? Da-ne un semn, draga mea!
Amalia, sper ca te simti mai bine.

Va pupacesc, vad ca am ramas singurica aici.
Ma duc si eu sa ma bag in pat.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput