Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

fier de calcat sau statie?

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

lore.d
lore.d

16 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite lore.d un Mesaj Privat  Reply with Quote

fier de calcat sau statie?

pentru ca fierul de calcat tocmai s-a stricat trebuie sa-mi iau altul. nu stiu ce sa aleg: alt fier de calcat (ce marca?) sau statie de calcat? am inteles ca statia ar fi mai buna. dar e si mai scumpa. voi ce aveti? ce fel de talpa e mai buna?
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - marius on 10/04/2013 11:45:58
Liliann
Liliann

490 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLiliann Adauga semn de carte la raspuns Trimite Liliann un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca o sa dai cautare pe forum, o sa gasesti diverse discutii pe aceasta tema.
In principiu, Tefalul este cel mai recomandat fier de calcat. Tefal am si eu.
In ceea ce priveste statia.....m-ar tenta si pe mine insa e destul de scumpa.Sa vedem ce spun si alte fete.
Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Depinde cat ai de calcat .Eu spal in medie cam 2 masini pe zi si am masina de 7 kg,asa ca pt mine statia e mai buna deoarece de la fierul de calcat am deja bataturi in palma si basici la degete.Fierul de calcat are tancul de apa pe el,statia il are separat,asa ca fierul e mai greu,statia mai usoara.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

Miriluta

1078 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMiriluta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miriluta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am de vreo 6 ani statie de calcat. Nici nu imi imaginez cum am putut trai fara ea inainte. Am avut o DeLonghi care a tinut vreo 5 ani si acum am un Siemens. Cantitatea de abur e mult mai mare decat la un fier de calcat normal si pot calca mai repede.

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Eu am de vreo 6 ani statie de calcat. Nici nu imi imaginez cum am putut trai fara ea inainte. Am avut o DeLonghi care a tinut vreo 5 ani si acum am un Siemens. Cantitatea de abur e mult mai mare decat la un fier de calcat normal si pot calca mai repede.

Huh? Ce e aia statie de calcat? Eu am un fier normal plus Wäschemangel. Dar sigur nu suna a statia de care ziceti voi, ca mangelul meu are vreo 70 kg.
Mergi la inceput
lore.d
lore.d

16 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lore.d un Mesaj Privat  Reply with Quote
cred ca imi voi lua statie pana la urma, chiar daca e mai scumpa. sper sa calce mai bine si mai repede camasile sotului(avand in vedere ca am si 10 camasi o data de calcat). m-am uitat pe cateva site-uri si am vazut ca cele mai multe sunt de la tefal, philips si bosch. delongi sau siemens nu am vazut.
Mergi la inceput

Miriluta

1078 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMiriluta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miriluta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Huh? Ce e aia statie de calcat? Eu am un fier normal plus Wäschemangel. Dar sigur nu suna a statia de care ziceti voi, ca mangelul meu are vreo 70 kg.

Madame , zum Beispiel
Imagini

Editat de - marius on 11/04/2013 09:28:12
Mergi la inceput
lore.d
lore.d

16 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lore.d un Mesaj Privat  Reply with Quote
aseara am fost si am cumparat o statie de calcat philips. nu am incercat-o inca dar diseara am program de calcat. sunt tare curioasa cum e. sper sa fie o diferenta semnificativa fata de un fier obisnuit.
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Madame , zum Beispiel
Imagini

Aha! Si ziceti ca sunt mai usoare? Dar unde naiba pui statis, pe jos? Le-am tot vazut si eu prin magazine dar cum inca nu mi se stricase fierul nu m-a preocupat problema. Calca mai repede? Cam cit de repede calca o camasa? Ca eu cam numai camasi calc cu fierul, restul le dau prin presa. Mie o camasa imi ia cam 5 minute. Se poate mai repede (desi nu stiu cit de rapid sa mearga mina)?
Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Repede in sensul ca in loc sa dai de 2 ori in acelasi loc cu fierul de calcat,dai o data cu statia.

Sunt mult mai usoare la mana caci ele au rezervorul de apa in magaoaia de jos nu in mana ta.

Da,eu cand iau cate o pauza (cam la o ora) o pun jos,in rest o tin pe masa vertical ca si pe un fier de calcat.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Andra, pe masa de calcat, are loc, nu se darima cu magaoaia?

Hai ca amu sunt curioasa, ma uit dupa un fier nou, nu-s normala. Si intre timp am mormane de rufe care stau in uscatorie sa le calc. Mormane, nici nu va imaginati, ar trebui sa le fac o poza, nici nu pot sa intru in camera de ele
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com