DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sefa ? Tu nu mai treci pe la pinguini cu un raport ? Ce-ti fac bubele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Trec sefa de 5 ori pe zi dar nah nu voiam sa ma bag in discutii ce ma depasesc(aka filmele,rar apuc sa vad unul cap coada),la mine subiectul zilei era ciorbita de pui a la grec si faptul ca azi am ratat meciul de club al lui Robert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Vreau sa slabesc 8 kg.Doua le am in plus dupa ultima dieta si pentru celelalte muncesc din greu(ranjet) de cativa ani.Daca ar fi sa fiu optimista as vrea sa slabesc vreo zece kg... Daca ar fi sa renunt la ziua cu carbohidrati cu ce sa o inlocuiesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Cred ca cel mai bine o inlocuiesti cu proteine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Neata!

Trec si eu la raport pentur ca ieri nu am apucat.
Am mancat la pranz niste bruschete iar seara m-am delectat cu o prajitura buna.

Azi am fructe multe la mine,sa manac la munca si cand voi veni ma bag pe salata.

Fetelorrrr,nu stiu de ce aveti asteptari atat de mari.Corpul trebuie sa se obisnuiasca cu dieta si in plus voi nici nu ati trecut de un ciclu de dieta(adica de la proteine la vitamine).De obicei e recomandat se ne cantarim dupa ziua de vitamine si nu zilnic.E normal ca nu o a slabim toate la fel dar nici sa ne descurajam si sa incepe sa inlocuim zile.
E prea repede sa iti dai seama daca dieta funcioneaza sau nu si nu mi se pare ok sa inlocuiesti din prima ziua de carbo.Ideea acestei diete e sa ne asigure tot ceea ce avem nevoie in mod disociat si sincer nu stiu daca o sa aiba aceleasi efecte daca vei manca de doua ori proteine.S-ar putea sa faci mai mult rau decat bine.
Sincer,nici nu ma gandeam sa ma agit daca nu slabesc dupa primele patru zile.Dieta este de 90 de zile,la ce va asteptati dupa 3 zile?Nu e dieta soc ca sa slabesti 5 kg in 3 zile si banuiesc ca nici nu vreti asta.Rina e un stil e viata sanatos.

Asa ca nu va descurajati si mergem inainte.Avem avantajul de a ne sustine aici reciproc si de a schimba idei de meniuri si conteaza foarte mult sa stii ca niste persoane,fie ele din alte colturi ale lumii,se chinuie alaturi de tine.
Daca va simtiti descurajate,cautati pe google despre dieta Rina si cititi pe forumuri niste rezultate,cititi niste povesti ale unor fete care au reusit sau macar acordati o sansa dietei si haideti sa vedem cat slabim dupa doua ture de cate patru zile.Adica sa venim la raport dupa urmatoarea zi de vitamine.

Haideti,nu va las sa cedati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Gata, mi-am revenit.Nu vreau sa schimb nimic in dieta, cel putin prima luna.O sa o respect asa cum trebuie, nu de alta dar nu vreau sa am mustrari de contiinta.Nici nu ma mai cantaresc pana luni. Duminica suntem invitati la niste cunostinte la masa, sa vad atunci cum ma descurc ca sunt recunoscuti ca fiind mari consumatori de carne si eu sunt la ziua de carbohidrati.
Cred ca o mica urecheala imi mai trebuie din cand in cand, asa ca atunci cand este necesara nu va sfiiti.Vad ca Ralu s-a relaxat atat de mult ca a uitat ciocatele in camara, daca era sa le aiba Buflea...acum mergeam mai ciudat(ranjet ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare ... eu am inceput bine ziua ....
Am amestecat toate fructele ..
nu le mananc separat

... mere coapte .. nuci ... migdale.. portocale ....
.. o salata de fructe la pranz ...
.. compot de mere si am si compot de piersici .. dar are cam mult zahar .. parca l-a scoate din schema ...

Am un mic aprozar la birou ...


Cred ca durerile de cap sunt normale, mai ales la persoanele care erau obisnuite sa manance de toate .. la orice ora ...
Si aceasta dieta permite sa mananci orice, dar nu amestecat ...

Eu stiu ca prima sapt este mai grea ... dar dupa aceea devine obisnuinta ...

Mi se pare ca este singura dieta care da rezultate (in cazul meu) ...
Vroiam sa incerc si alte diete , dar nu prea reuseam
- monti .. nu am inteles principiul
- dukan - prea multe proteine (si mie nu-mi plac) .. si am inteles ca afecteaza si rinichii ..
- supa de varza .. da rezultate, dar le pui instan inapoi (si chiar in plus) ...
- diete personalizate .. nu am tinut ... mi se pareau grele.. 3 mese si 3 gustari ... ..

Asa ca d-na Buflea- eu cred ca de sapt viit. se va obisnui organismul si te vei simti mult mai bine ...
Nu te gandi ca esti la regim .. gandeste-te ca poti manca orice , insa nu oricand ...

Elyda- si eu vreau sa slabesc 10-11 kg .. si cred ca voi reusi ...
Eu zic sa nu renunti .. fiecare organism reactioneaza altfel ...
Cantareste-te luni ... si nu te mai stresa .. fii mai relaxata ..


Mikysor - ce facusi mama ieri ... ai mancat zacusca .. sau de toate ?


Si eu sambata sunt invitata la o onomastica si nu stiu ce-mi voi lua de mancarica ....



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna dimineatza!
La raport si eu .... si tare presimpt un sut in fund dar merit,
pai sa va zic ieri am ajuns acasa de la servici si nu aveam nimic facut si cum imi era foame am mancat o felie de paine cu zacusca dupa care mi-am facut si eu aceeasi mancare ca Serialbastre adica paste cu sos si ciuperci si am mancat ditamai farfuria, cand a venit sotu de la munca am gustat de la el cateva cubulete de muschiulet de porc si iar cateva paste dupa care am mancat bicuiti cu miere mi-a parut rau dupa aceea... of
Elyda sa nu renunti, scrie si in carte ca unele persoane nu slabesc in primele saptamani si important este sa nu renunti, este o schimbare majora in organism, sunt doar 3 zile ce au trecut asa ca te rog nu renunta. uite un sa treaca supararea.
Buflea sper sa iti treaca repede starea asta pe care o ai si sa reintri in normal!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Elly cum ni se intampla de obicei scriem in acelasi timp
Ca veni vorba de petreceri sa va zic si programul meu:
27.04 merg la turta
05.04 pastele (caci se pune si el avand in vedere ca suntem la dieta)
11.05 merg la botez
25.05 tot botez si sper sa nu mai apara nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Miky ... inainte de petreceri .. tinem 2 zile de vitamine ....
.. si daca exageram .. mai tinem si 2 zile dupa ..

Pai tu mananci doar ce ai in meniu in ziua respectiva ... bagi mult ... dar mulllt dans si ce nu se incadreaza in meniu .. iei la pachet sau ii dai sotului


Ce mananci azi ..?



Elly

Mergi la inceput