DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Azi e zi de carneeeeeeeee...grtar si salata?Perfect..go planet!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Elyda azi e zi de proteine asa ca-ti poti implinii pofta cu gratarul de pui .

Zumba n-am facut insa de luni ma predau don' soarei Lili,aerobic scrie pe mine si o s-o intrec pe Buflea la vaicareli .

M-am intalnit ieri cu o colega de suferinta,tipa are 50 de ani si arata beton,ne-am cunoscut la aerobic,zpunea ca eu sunt o inspiratie pt ea ,i-am spus ,s-avem pardon doamna ,dvoastra sunteti o inspiratie pt mine.
Asa ca am promis de luni ne revedem la sala .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

M-as duce si eu la sala, dar sa am cu cine, ca asa singura, esuata pe acolo nu prea imi vine.Deci dupa cate vedeti am motive "intemeiate "sa nu merg la sala.:))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Gresiiiit!!!!Ai toate motivele sa mergi caci acolo vei lega noi prietenii.
Eu incepusem sa merg la insistentele unei prietene care "m-a sedus si abandonat" insa am continuat legand alte prietenii.
Cea mai draga imi este o bunica care avea 125 kg si a slabit 45 kg cu dieta si sport,sa va spun varsta bunicii?!Va las sa ghiciti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ralu ia vei la pinguini schimbarea mea...repede ca le sterg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Mda, am descoperit pagube colaterale... Am pierdut aproape 3kg, dar mi-au aparut pe coapse vergeturi pe care nu le aveam. Asa ca aviz amatoarelor care nu mai au piele de 25 de ani, sani de piatra, fund de sud-americanca si in general nu sunt perfecte, ci doar normale...
Am scos la inaintare toate unturile si uleiurile de masaj si din pacate nu cred ca imi mai permit sa nu fac si miscare in plus :(

Maine umblam la cifrele rosii ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Vergeturile apar de la ingrasat, nu de la slabit, doar ca atunci cand e pielea foarte intinsa se vad mai putin...Sunt ruperi ale fibrelor de colagen din structura pielii, datorate tensiunii excesive la care sunt supuse.Putin probabil sa dispara, dar daca faci miscare si se imbunatateste tonusul muscular si cutanat, se mai estompeaza.Eu am unele de la 17 ani...in veci nu au mai disparut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Hello fetele
Eu astept suturile pt ca ieri si azi am facut ravagii...mai rau ca la lasata secului....
Asa ca maine nu ma cantaresc... nu as vrea sa ma deprim
Dar continui regimul... insa imi va fi mai greu deoarece de sapt aceasta voi incepe untratam cu prednison..3 pe zi.... si am citit ca nu tb sa mananc sarat pt ca ma voi umfla ff rau
Dar voi continua regimul... insa mancareafara sare este nasoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Vergeturile apar de la ingrasat, nu de la slabit


N-am stiut, ca n-am avut niciodata. Cu atat mai rau pentru mine! Sa-mi fie invatatura de minte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

Buna dimineata! Mi se pare foarte interesanta dieta asta, am citit deja multe pagini si ma simt inspirata :).
elly_me, ti-am trimis un pm, tare mi-as dori si eu cartea cu retete!!
Multumesc din suflet!

Mergi la inceput