DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:


Si eu amfosr cumintica azi... am respectat meniul pana acum....
La dulce inca nu m am bagat si nicinuma bag.. mi a fost prea rau ieri.
Dna Buflea si eu am dureri de cap....insa cred la mine sunt de la aerul conditionat...
Au inceput colegele la munca sa dea drumul la aer si ma doare si dantura


Acum ma duc sa mi pregatescmeniul pt maine
...mere coapte in suc de portocale cuu miez de nuca
.....si compot de mere.... cu gutui si scortisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buflea cum ti-a zis si Karula ,la ziua de amidoane mi se pare super.

Serialbastre tot in bucatarie esti si tu cantonata?

Visez deja la tiramisu .


Elly asa da.

Suna bine ce crosetezi tu pt maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ziua mea e la sfarsitul lunii. Si... am calculat: cine mananca tort si pizza la aniversara? Raspuns corect: eu
Cat noroc pot sa am?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Da, tot la bucatarie ... dar mai las ceva si pe maine. Mai ales ca ploua si nu pot iesi cu Cezara la plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai, terminati-va ca nu sunt bolnava ...doar ca este o schimbare drastica de alimentatie, probabil ca slabesc si de aia mi-o fi rau. Sunt in lupta cu propriul organism, care nu mai asculta de creier, care asculta de ratiune ...
Nu e posibil sa-mi fie rau fix, dar fix cand m-am apucat de cura de slabire ...

Eu am ajuns buflea de la cantitate si ora de mancare ... nu mananc prostii, dar mananc mult si seara, cand ma bag in pat, dupa ce a adormit toata casa ...

Acum mananc si disociat si mai putin si ultima data pe la 7:30-8:00 P.M.

Bun, deci ma duc la dinner de sushi in ziua de amidoane ...

Maine avem numai legume ?

Daca DA, am zacusca, salata de vinete si ardei copti ...

Ah ! Si de dimineata am avut o jumatate de papaya - mvaiiii ce fructa buna, e racoritoare, e jucy si nu e dulce ... am mancat jumatate ca incerc sa mananc mai putin, dar ca sa va faceti o idee, pot termina usor un fruct intreg ... si doar stiti cat e de mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna


cu bine am trecut si zuia asta, sper.

dimineata jumate de grefruit (mananc de obicei grefruit dimineata pe stomacul gol din motive de trigliceride crescute) plus un mar, cateva sultanine si nelipsita cafea. apoi fuga la terapie.

la amiaza am vrut mamaliguta cu tocanita de ciuperci, dar am constatat ca nu am ciuperci in frigider. asa ca am fiert paste si am facut sos cu carne si rosii ptr restul casei, iar mie mi-am pus trei linguri de zacusca de ciuperci, am incalzit la microwelle si a fost delicios.

dupa activitatea bucatareasca am fugit la ceva cumparaturele. fructe uscate, biscuitei si fructe proaspete. de acolo am luat apoi directia frizerului, unde m-am vazut cu Dl V. (sotul ptr necunoscatori )

de cina deja am mancat, dar nu tort, ci doua feli de paine neagra cu zacusca si patrunjel tocat marunt deasupra plus cativa biscuiti (Leibniz) si o patratica de ciocolata neagra. alte dulciuri nu am avut si ma si feresc sa cumpar, din motive intemeiate.


buflea, aseara si eu m-am simtit putin cam rau... o stare cam naspha asa de lesin si neputinta, dar am dormit destul de bine si dimineata am fost fresch. cred ca organisuml percepe bine schimbarea de alimentatie si pana se obisnuieste cu noul meniu sanatos.... pricepi tu.



karula, din pacate nu stiu cum se numeste matasea de proumb (parca asta ai intrebat) asa ca, ich kann dir leider nicht helfen.
tin eu bine minte, ai spus ca reti apa in organism? poate ar fi bine sa consulti un medic.

pana acum e ok, inca nu m-am cantarit si nici nu cred ca o fac curand.

ptr maine cruditati.... si apa cu broaste.
sunny, broastele sunt deja in burta, eu n-am nici o vina ca ele scot capul din cand in cand si oracaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai ca mai avem nitel trecem de jumatatea primei saptamani si o fie din ce in ce mai bine.

Buflea maine e zi de vitamine,adica fructe si legume de preferat crude dar merg si gatite daca nu-s amestecurile prea complexe.Tot ce ai enumerat suna bine dar cred ca au si ceva ceva ulei s-atunci nu prea e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Super Karula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Eu sunt suparata! (Plang ) Va laudati ca ati slabit, eu nu am slabit deloc.Tin dieta cu strictete, dar sunt mai sedentara in perioada asta.Am luat plasa cu dieta Dukan cand in loc sa slabesc m-am ingrasat , iar acum nu vad nicio schimbare la cantar.E adevarat ca nu au trecut decat trei zile, dar vad ca voi vedeti deja rezultate.Daca nici cu dieta asta nu vad rezultate...(plang din nou)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai sigur ca au ...salata de vinete are, ardeii copti au si zacusca sigur ...mai, nu renunt si la ulei, si asa ziua de maine mi se pare cea mai grea. Singurul lucru pozitiv este ca nu mai mananc salata - m-am cam saturat de salata ...tocmai am terminat salata de azi cu paste. Doamne, niciodata nu mi s-au parut pastele mai bune ...mi le-a fiert mama si mi le-a pus in salata verde cu ardei si castraveti. Pesre salata insa am pus ulei si otet ...mai nu pot fara, daca supravietuiesc pana sapt viitoare si ma mai obisnuiesc cu slabiciunea asta din corp, poate incerc si fara ulei ...

Nu mi-e rau acum, dar nici bine ... nu stiu cum sa explic, nu mi-e foame, dar am o stare generala proasta si nu vine de la cap, adica nu emotionala ...este o stare fizica generala proasta.

Mergi la inceput