DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Da doamna maine suntem la proteine.

Eu mi-am facut o tocanita de ciuperci cu sos de rosii ca toata ziua am apucat sa mananc o banana si o jumatate de gulie ,involuntar, ca pt atat mi-a ajuns timpul.Nici tocana n-am fost in stare s-o mananc pe toata ,zile si zile,nu stiu ce am.

Ziceam astazi ca nu mai gatesc ,dupa masa de pranz am constientizat ca singura mancare ramasa e o portie de ciulama cu ciuperci si pui si o jumatate de tava de pizza (ii sta lui Robert pe o masea),am sfarsit seara tot langa aragaz si mai am de facut paine dar cred ca-i trimit sa-si cumpere una feliata ca oricum daca o coc in seara asta n-am cum sa o tai pt sandvisuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Maine fac chiftelute din piept de pui in sos de rosii,mi-a ramas de asta seara compozitie,deci asta mananc si poate o salata alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Eu azi am facut-o lata rau
E ziua mea si mi-au facut prietenele o surpriza si m-au scos la restaurant si pana sa ajung eu comandasera deja tot felul de aperitive si desertul asa ca ce pisici sa fac.Am mancat aperitiv si desert dar macar nu mi-am luat fel principal
Asa ca azi dezatru total..cred ca maine repet ziua de vitamine ca sa ma pedepsesc.

Pofta buna maine la proteine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Paff,cu sanatate ,fericire si tot ce-ti mai doresti!!!

Esti iertata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

La multi ani, Paff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Va multumesc

Asta e,macar am scapat acum si pot sa imi vad linistita de dieta.Eu azi ma vitaminizez clar.Si cred ca la sfarsitul saptamanii ma cantaresc si eu.

Sa avem o zi usoara si felicitari fetelor pentru minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

La multi ani Paff

Nu te stresa ... trebuie doar sa continui... daca nu se vad rezultate sapt aceasta se vor vedea sapt viit.

Eu ieri nu am calcat in strachini .. si am facut si 30 min miscare ...
-cateva abdomene
-15 min

Asa ca azi ...

- dimi - mere si portocale
- pranz - am varza cu friptura de pui ...
- seara - 1/2 din masa de pranz



As manca si eu o salata de vinete cu paine calda de la Ralu ..
Ralu painea o faci la masina de paine?? sau la cuptor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neata dragelor!!!!

Tot inainteeee!!!!


Mic dejun
-capsuni

Pranz si cina chiftelute sin piept de pui cu sos de rosii si salata.

Ceai antiadipos.

Meyyy inca nu mi-am intrat in ritm cu scoala si gradi asa ca nici la sala n-am ajuns,musai sa ma mobilizez si sa-mi reiau programul de aerobic ca incep sa simt intepeneala si mi-e si dor de fete.

Elly o fac la cuptor,la masina de paine mi se pare prea pufoasa si nu o pot folosi pt sandvisurile trupei,eu pregatesc in fiecare seara timp de o ora pachete asa ca o paine se duce .
Insa nu mancam multa paine,2 paini ne ajung 3 zile pt ca ii mai fentez in sensul ca nu mananca la pachet sandvisuri zi de zi,le mai fac chec aperitiv,paste cu chiftelute de pui,pizza,salata cu cartofi si la astea ai mei nu mananca paine.Am reusit sa-i dezobisnuiesc,mai ales pe ursu care avea 120kg iar acum oscileaza intre 100-103kg de Paste si Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ghiciti cum a slabit ursu?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Ghiciti cum a slabit ursu?!


Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




Te pomenesti ca i-ai facut cunostinta cu madam Rina! Si a fost dragoste la prima vedere!
Si sotul meu imi ataca mancarea mea de dieta, aseara mi-a mancat ciupercile cu usturoi si salata.Pana acum radea ca o sa behai de la atatea verdeturi (eu oricum sunt capricoanca si mare amatoare de legume si fructe)acum ii plac si lui.L-am intrebat daca nu ii e teama sa nu cumva sa inceapa sa behaie de la verdeturile mele si mi-a raspuns ca una e sa fii oaie, alta e sa fi berbec.
Astazi fac chiftele, ca berbece...berbece...dar asa numai salata...nema putirinta!
Edit ca sa..."La multi ani Paff, sa fii sanatoasa, frumoasa si slabaaaaa , sa te faci fotomodela cand o sa fii mare!!


Mergi la inceput