DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Doamnelor va poftesc pe cantar!

Si daca tot dau tonul sa va spun ca am 69.9kg,slab dar asta este,probabil ma influenteaza luna lui Rufus
Insa ma gandesc cu nerabdare la rochiile din sifonier si continui

Mi-am inceput dimineata cu clatite,staaaati nu sariti,le-am facut nu le-am mancat,si ieri am facut clatite dar le-au topit copiii din bloc asa ca pt micul dejun am facut comanda speciala pt praslea.

Nu stiu cum reusesc insa duminica ma odihnesc activ,la aragaz si mi se si taie pofta de la atatea mirosuri.

Azi vitamine

Mic dejun
-banana

-mar

Pranz

-gulii,morcovi,chestii d-astea d-ale lui Tiriplici

Cina

-Doamne ajuta ,gasesc eu ceva de rontait cred ca o salata de rosii cu ceva verdeata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor ... va d deja rezultate frumusele ..
Felicitari

Eu in weekend mi-am facut de cap ...
Nu spun cum ... dar sambata a fost dezastru ...

Ieri am incercat sa dreg busuiocu'... mamaliguta cu sos "stifat": cu ceapa verde, usturoi verde, ciuperci , bulion .. si o inghetata cu caramel ...

Azi de dim la cantar -1kg ...
Trebuia mai putin , insa dupa ziua de sambata ma asteptam sa vad +2kg...

Caci cum spune d-na Buflea ... eu mananc fara limite si nu stiu cum arata o portie de bun simt ...

Asa ca saptamana aceasta sunt ff pedepsita .....


Azi compot piersici- mere si banane .. si nuci ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Imi cer scuze dar nu am reusit sa citesc din urma, saptaman asta o sa fiu cam ocupata si cred ca o sa intru mai rarut.
trebuie sa raportez -2 kg.... si eu mi-am facut de cap ieri dar cu timpul trebuie sa reusesc sa ma abtin
toate fetele si sa aveti o saptamana usoara si frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Raportez 66,3 kg. URA!
Asta inseamna cam 1-1,3 kg date jos.
Azi vitamine, ne descurcam din mers.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neata!

Eu nu mi-am facut de cap deloc, decat aseara cu o portie cam mare de paste cu sus de rosii, cam tarziu, nu era ora mea de cina, nu e de obicei, dar i-am facut sotului si am bagat si eu ca prea bine mirosea

De dimineata nu m-am cantarit pentru ca ma simt putin umflata, iar am retinut apa, ieri am fost plecati putin la plimbare pana la mare si nu prea am baut apa destula is ceaiurile mele cale le beau zilnic pentru rinichi, deci azi dimi ochi si degete umflata, dar stiu cat aveam ieri dimineata pe cantar si astept azi sa treaca ziua de vitamine si multe ceaiuri si vad ce zice maine dimineata cantarul, cand vorba cuiva, nu mai stiu cine, incheiem 2 cicluri de proteine+amidoane+carbs+vitamine

Ieri dimineata aveam cam 3 kg minus, maine dimi ca spun mai sigur cat, in kg si sute de grame ...e destul d emult, dar eu am bagat si bicicleta zilnic , plus ca la mine vorba aia, este de unde


Cam atat pentru acum, ma intorc la frucctele mele, azi am de gand sa bag si mai multa bicla si plimbareala pe afara ca e soare si vreo 18 grade anuntate! uraaa.. a venit primavara si la LOndra!

O saptamana buna si usoara!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Miky felicitari .. eu sunt cam praf , dar saptamana aceasta bag si sport ...

Strumphi - wowww ... asa daaa
Te asteptam maine la raport ...

Am trcut pe prima pg evolutia ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ce de vesti bune! Si ce bine arata, Elly, cifrele alea rosii pe prima pagina :D
Si eu, constanta, atat in ceea ce priveste dieta, dar din pacate si in ceea ce priveste cantarul... M-am intepenit de ceva vreme la -2. Deci am ajuns la 52 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Intru si eu sa raportez ca ieri am dat-o in bara rau! Am mancat si proteine si carbohidrati, asa ca desi astazi trebuia sa ma cantaresc, nu indraznesc dar se vede totusi o schimbare la felul cum se aseaza hainele pe mine.O sa ma cantaresc vineri, pentru ca zilele astea o sa tin dieta asa cum trebuie.
Eu stau deja in pozitia regulamentara pentru intalnirea cu ciocatele lui Ralu, sper sa nu dea tare, ca zilele astea ma fac fata cuminte... pentru duminica nu promit nimic
Astazi am mancat fructe si legume, am mers si pe jos ca am avut de rezolvat cate deva prin oras asa ca poate mai spal din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ei eieie ,va rog frumos doamnelor vine acus' vara ,rochite flu flu,chestii,asa ca un pic de seriozitate sa putem fi frivole mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aloha din gaura de vitamine,

Eu nu m-am cantarit de dimineata si nu simt nici o schimbare la haine …sper sa fi ramas cu cele (-1kg) de dinainte de vinerea cu sushi … moamaaa, stumpfitzo, (-3 Kg) intr-o saptamana mi se pare enorm … cred ca e mai mult de la bicicleta decat de la dieta.

Oricum ieri, pentru ca era soare, am iesit in parc cu copiii si am facut 6 ture de parc, mergand … fetelor, aseara aveam febra muculara si o oboseala de ziceai ca am arat si semanat tot parcul … in conditiile in care toata iarna, aproape fiecare weekend am fost la ski – deci ma asteptam sa am picioare de altlet …aiurea !!! …deci repet, nu am alergat, nu mi-a iesit limba de un cot si tot am obosit …sunt cam descurajata in sesnul asta, nu am conditie fizica, nu imi place si nici n-o sa slabesc daca nu ard cumva caloriile astea.

Pe de alta parte, sa stiti ca dna Rina asta nu e proasta … ziua asta de vitamine venita dupa carbohidratii de ieri, parca se suporta mai usor …adica, ieri toata ziua am mancat pateuri cu ciuperci … si azi de dimineata nu mi-a mai fost atat de foame. Acum e 10:30 A.M. si am bagat o jumate de papaya …mai am la mine o para si o pruna. Cred ca sunt ok pana la pranz.

La lunch am ciuperci cu fasole verde, fiert si un strop de usturoi … plus o salata de vinete. Seara probabil la fel.

Deocamdata sunt bine …chiar ma ingrijorez ca sunt bine, oare am mancat prea multe pateuri ieri de nu mi-e foame ca sapt trecuta ?

Cum o dau nu sunt multumita – daca mi-e foame si stare proasta – nu e bine, daca mi-e bine sunt ingrijorata …

Maine proteinizam ? Ca as manca niste branza ...

Mergi la inceput