DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Tortul egiptean e simplu zic eu,l-am executat deja de cateva ori,singurul inconvenient sa zic asa e coacerea blaturilor ,3 blaturi a cate 20 min fiecare insa gasesti tu ceva de facut prin casa cat stau ele la cuptor.
Reteta o gasesti aici: http://www.haisagatim.ro/2009/03/tort-egiptean.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am slabit 1.5 kg..si e Z6....da` am bagat alergat cate 6 km pe zi...de luni or sa fie numai trei km pe zi.

Azi am amidoane....pranzul a fost 2 cartofi taiati felii,facuti pe gratar si niste gogosari in otet.

Cina..probabil salata verde cu...cartofi in acelasi fel.Maine...doar paste simple cu sos de rosii...de doua ori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ralu, daca ti s-a facut negru in fata ochilor, sa stii ca fundul meu ti-a luat lumina ...stau cu el in fata ta si astept ciocatele ...asa intaresti si tu muschii de la picioare si eu poate scap de remuscari ...

Deci am facut-o lata ieri ...am mancat la sushi si peste si lychee si struguri la final ...si pentru prima data m-am culcat fara sa imi fie rau ...deci clar, mi-e rau de la dieta ...bai, dar de ce naiba mi-e rau ? Ca foame nu imi e decat la vitamine ...E clar ca baza de ieri a fost orezul, baiiii ...dar astia nu pun numai peste in sushi alea, pun crem cheese, pun avocado, pun legume ...mvaiii, ce bunatate, ce bunatate ...

Azi mananc oua si salata ...mi-e o pofta de oua de nu va pot spune ...si probabil ca de azi o sa-mi fie au la loc ...

Mai, dar de ce numai mie imi e rau ?

Nu ma mai sui pe cantar ca imi tai venele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Am scris azi 3 mesaje si le-am pierdut. In fiecare din ele faceam planuri cum trec eu peste mancarurile apetisante din bucatarie si cele din pahare. Dar am trecut binisor: rezistat la alcoale, baut ceai; mancat piure - din nefericire cu putin unt, ca sotul - harnic -a adaugat untul inainte de a apuca sa dau cartofi deoparte pt mine, si ceva legume la tigaie, care cred ca erau ok azi dar nu amestecate cu cartofi. Dar pt asa o aniversare importanta e bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bravoooo Serialbastre!

La multi ani fericiti,indiferent cine-i sarbatoritul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna

m-am adunat de pe drumuri, acuma ma dor ochii si nu vad prea bine.

azi cred ca am fost cuminte.
dimineata am mancat ananas, cam acru, o para si un mar.
dupa doua ore o mana de stafide si cateva miez de nuca.

la amiaza, am facut o combinatie orez, naut, linte si ceapa verde, in care am mai taiat doi catei de usturoi. plus o salata cu castravete, conopida, ceapa si salata verde.

seara doar orez cu linte si cateva frunze de salata verde.


Paff, am tinut oshawa, dar doar in primele 4 zile apoi am calcat pe alaturi, dar am continuat totusi pana la a 10 a zi. alternand cu supe si salate, si ceva dulciuri (marea mea slabiciune) .
am slabit atunci 4 kg, si m-am mentinut. plus doua gauri la curea.


maine am o zi grea cu dieta, caci avem o sarbatoare la servici si vor fi la ispite pe toate mesele. sa vad cum ma descurc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Buna ziua fetelor!

Kariguld..si eu am tinut Oshawa si cred ca e prima dieta/cura in care am fost atat de disciplinata incat am renuntat si la cafea(drogul meu).Am fost tare mandra de mine dupa cele zece zile.

Pentru mine a fost un weekend foarte greu dar am rezistat.Luni ma sarbatoresc asa a tot weekendul a fost ori cu musafiri,ori cu iesiri.Am mai scapat pe la o aluna,un suc dar nimic devastator.

Azi imi pregatesc o pizza cu legume si la cina voi manca ceva dulce.Nu pot sa ratez momentul.
Maine o sa fie mai greu pentru ca trebuie sa manac vitamine si sper sa nu ma tenteze sa gust ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

azi ...mamaliga.Sunt satula de pastesi pizza.si voi manca
salata verde.Si o inghetata de ciocolata....cam atat,mi-e deja lehamite de aceleasi alimente.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multumesc, Ralu! Marti e ziua sotului meu... de aici musafirii. Ca s-a repetat si azi. Am scapat cu pateuri cu ciuperci, sunt in grafic ? Cred ca da ... am mai mancat si 2 ciuperci la cuptor, umplute cu coditele lor si ceva verdeata. Deseara mananc chec, abia astept ca miroase imbietor.
S-a terminat vacanta! De maine pe cai! Abia nu am timp sa ma gandesc la mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Serialbastre ...sa traiesti. Mi-am facut si eu pateuri cu ciuperci ...fara branza, fara unt, doar ceapa, ciuperci si marar in foietaj ...wow, ce nebunie ...acum cu carbohidratele astea, mi s-a facut un somn, de abia ma tin pe picioare ...eh, mint, de fapt sunt lungita in pat si abia mai tin IPadul in mana ca sa va scriu.

Maine legume, aoleu, aoleu ... Mi-e pofta de branza ...stiu, la proteine, adica marti ...

Mergi la inceput