DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hellou, Hellou, m-am trezit si eu din gaura foamei,

Am trecut cu bine si de ziua neagra de ieri … eu zic ca am fost cuminte desi gandurile mi-au umblat doar dupa friptane si cartofi prajiti - rusiniiicaaaa

Deci rezumatul zilei de ieri, intr-un cuvant este FOAME:

Dimineata - fructe consistente = banana, para, pruna = foame

Pranz – ardei copti + salata cruditati + zacusca = foame nebuna

Seara – salata vinete cu rosii = ameteala de foame

Bagat in pat - foame, foame, nu pot urmari emisiunea de la TV de foame ...drept urmare, dat jos din pat si mancat 20 boabe struguri -dulci si buni ...ora ? 22:30

Culcat – amortita foamea de struguri

Visat erotic – halci de carne mancate cu mana si gura, direct de pe os, ca in epoca medievala

Sculat – mirata ca n-am murit …

Cantarit - 1.5 kg in minus dar sa stiti ca eram dupa "nr 2" de dimineata, asa ca poate doar am curatat matzul si de aia s-a simtit la cantar. Astept sa-mi spuneti ca NU

Azi dupa cum v-am avertizat – amidonez ….

Dimineata – o para + o pruna = foame

Pranz = salata verde cu orez fiert = stare proasta fara foame

Diseara = Sushi all you can eat = orgasme succesive (culinare bai, la ce va ganditi ? ) – yeah baby

Stiu ca voi proteinizati … eu proteinizez maine.

Duminica suntem iar pe aceeasi lungime de unda – carbohidram da ?

Mvaleu si luni, cand trebuie sa fim cu optimismul la tavan, ni-l omoara vitaminizarea IAR ..frate, dar ce repede vine ziua asta de vitamine, damn it !!!

P.S. Bai Kari, nu ai voie fructe decat dimineata, nu-i asa ? Paff, Ralu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


P.S. Bai Kari, nu ai voie fructe decat dimineata, nu-i asa ? Paff, Ralu ?


da, da, stiu maika, stiu. crezi ca nu simt toata ziua respiratia Andrei in ceafa?

maine fac ceva cu naut, poate fierb si orez langa. cred ca tre sa refac si proviziile de fructe.

asa, ca mi-am adus aminte. am inca boabe in sertar, grau, mei, hrisca. de pe vremea cand ma credeam vrabiuta. in ce zi sunt indicate sa fac niste fierturi poate scap de foamea care ma bantuie cateodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Da, dar cui ii miroase respiratia a Adidas number 5?


Ce adidas soro?!?
Pai ce draga astia se multumesc cu d-astea de duzina?!Noooo,pai l-a cadorisit tac-su (stai sa cetesc sticla) cu Ysl -BodyKouros.V-am zis ca ursu imi strica plozii?!

Amarantina evident ca se intalneste cu mandra,ca altfel cred ca la cat era de obosit dupa antrenament de la 9-17 nu cred ca mai iesea nici pana la coltul strazii.

Citat:
P.S. Bai Kari, nu ai voie fructe decat dimineata, nu-i asa ? Paff, Ralu ?

Ia uite ce eleva silitoare!Bravo,Buflea!

Karri sunt cu ochiul pe tine,da,da ,ala de la spate ,ochiul de soacra acra.
Cu siguranta medicatia influenteaza pofta de mancare,totul este sa rezisti.
Amestecatura de boabe nicht,doar un soi cred ca poti fierbe in ziua de amidoane.

Ahhhh ce relaxata-s acum,am stat 2 ore in baie am terminat si Jurnalul Annei Frank,am rumegat indelung neputinta de a participa la primul meci al lui fii-miu la nationala,tu-i maica lui de varsat de vant.
Foame ,nitica,dar rezist,astia au mancat ca purceii ciulama cu ciuperci si pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai Ralu, si-a urcat dama pe tavane ...fiu-tau, de el vorbeam. Pai Kouros este un parfum de orgasme succesive, si nu cculinare ...
Este foarte puternic si foarte masculin ...se combina bine cu mirosul de tutun si merge pe masculii bruneti, parosi ...aia care seamana cu un barbat adevarat.
Ah, cum de unde stiu ? Pai cu Kouros m-a fermecat si pe mine barbatul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

...cu tutun nu,brunet asa si asa,paros inca nu :)

Ahaha bine ca m-ai luminat,deci tu cunosti d-astea,eu habar n-am ,cumpar din instinct si citind recomandarile :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui buflea


P.S. Bai Kari, nu ai voie fructe decat dimineata, nu-i asa ? Paff, Ralu ?


da, da, stiu maika, stiu. crezi ca nu simt toata ziua respiratia Andrei in ceafa?

maine fac ceva cu naut, poate fierb si orez langa. cred ca tre sa refac si proviziile de fructe.

asa, ca mi-am adus aminte. am inca boabe in sertar, grau, mei, hrisca. de pe vremea cand ma credeam vrabiuta. in ce zi sunt indicate sa fac niste fierturi poate scap de foamea care ma bantuie cateodata.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



La amidon poti sa le manaci.
Ai tinut Oshawa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Neata!

Vad ca toata lumea face progrese..deci e bine.Bravo

Eu ieri am mancat la pranz,la munca,piept de pui de gratar cu castraveti murati iar acasa mi-am facut aripioare de pui la gratar.
Seara am pacatuit un pic in sensul ca am iesit si am ajuns printr-o intamplare la Mec si mi-am luat un shake mic.Aia e,imi asum pedeapsa.

Azi am amidon si cred ca o sa manac cartofi la cuptor cu salata de legume.

Buflea,doar dimineata se mananca fructe si doar in ziua de vitamine poti manca toata ziua,la orice ora,acolo nu exista restrictie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Sa se auda tobele sa trompeteasca trompetele ...astazi m-am cantarit.Am un kilogram minus la inventar si 4 centimetri in talie...tot minus.Astazi o sa mananc cu delicatetea unei silfide ce ma aflu, o mancarica de cartofi cu o salata asortata (la pranz) si diseara cativa cartofi din tocanita.Partea naspa e maine ca plec in vizita la niste cunostinte care cica ne asteapta cu gratarul plin cu fripturi ca au decapitat prin omorare 2 porci.Ce mananc eu maine la carbohidrati cand oferta e numai de proteine? Cum sa fac... ca nu pot nici sa schimb cu ce urmeaza luni ca luni devin ierbivora (behehee).Idei?
Ralu sper ca nu te-ai suparat ca am glumit cu Adidas.Cum a fost ceaiul cu aroma de Ysl...?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bravoooo Elyda!

Citat:
Ralu sper ca nu te-ai suparat ca am glumit cu Adidas.Cum a fost ceaiul cu aroma de Ysl...?


Elyda cum sa ma supar draga mea,ce n-as fi dat eu sa ai dreptate ,dar deh generatiile astea sunt sofisticate mah
Gustul ...yacs oribil,am spalat cana si am pus alt ceai.
Gagica insa data pe spate,am verificat ,sa vad daca are Buflea dreptate.

Eu zic ca si in cazul lui Buflea,mananci proteine si gata apoi continui ca si cand nu s-ar fi intamplat.

Serialbastre nimic nu se pierde,totul se transforma,se vede ca esti gospodina.

Paff keep walking
Se iarta derapajul,derapez si eu in fata shake-ului.

Azi tot cartofi si eu ca alte idei mai bune n-am si fiind weekend ai mei sigur vor sa manance porcarii aka cartofi cu ceva,inca nu stiu ce,doar desert am primit comanda de chec si cred ca execut si un tort egiptean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Ralu, cum e tortul ala egiptean? Ca ai mei mancai ma bat la cap sa le fac ceva dulce si nu imi vine nicio idee, vor...CEVA... dar...ALTCEVA...si chiar imi storceam bruma de neuroni silfidici care mi-au mai ramas sa le fac ceva nou.Sper ca nu e ceva greu de facut, ca ma enerveaza la culme cand eu muncesc 5 ore si ei halesc totul in 5 minute!

Mergi la inceput