MONTIGNAC (187)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am inteles. Eu oricum nu tin neaparat F1, ma intereseaza mai mult conceptul, mi se pare fiziologic:)

Avocado consum in general pasta-guacamole, mancat cu apio sau cu fasii de ardei capia. Sau fac un dressing de pus la salate. Sau cu ton si lamaie. Sau in salata de quinoa cu legume. Astea toate par OK ca si combinatii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

carolinah sunt perfecte combinatiile in care mananci avocado ....

ariadna am primit mail, multumesc ... aveam cartile , chiar si ultima care spuneai ca-i noua
o sa te disciplinezi cu orele de masa, sunt sigura , dar nu se poate peste noapte .... si eu mancam haotic minune mare si acuma iti spun cat este ora dupa cum simt foamea ... am mesele cat se poate de ordonat ... ora 8, 11, 12, 16, 18
mie merele imi fac o foamne de lesin ... in jumatate de ora deja ma roade stomacul dupa ce mananc un mar poti sa mananci o zi intreaga doar mere ??? hmmm

ce nu ai inteles la asocieri ??? intreaba-ma ... cred ca ti-am mai explicat saptamana trecuta candva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Andanii, la mine toate-s noi din moment ce le citesc acum
Da, pot minca mere. Si chiar se vede la cantar cind maninc doar mere.
O sa intreb combinatiile, o sa merg si in urma sa-mi extrag, o sa mai citesc. Ideea e ca trebuie sa-mi gasesc combinatii pe care sa-mi faca placere sa maninc, pentru ca in ultima vreme am mincat mai mult ca trebuia, nu ca-mi placea. Trebuie sa redescopar placerea de a minca, bun, sanatos si care nu ingrasa, asa cum a gasit-o Caress. Ufff, noi femeile si dietele astea. Barbatii nu-si fac atitea griji. E adevarat ca si munca mea e foarte sedentara, stau foarte mult la calculator. Si nu fac deloc miscare. Trebuie inclus si sportul, in combinatie cu Monti sigur se progreseaza pe calea eliminarii kg in plus. Dar cred ca mai bine se va vedea cand se termina postul si mai introduc ceva proteine in meniul meu, oua si peste. Visez la ziua cand voi vedea iar pe cantar 70 kg dar e destul de indepartata. Deocamdata mi-am propus un -10 kg, apoi restul de 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ariadna, cand ai scris ,,naut''la MD de azi, te refereai la humus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ceva interesant, impart cu voi .Cu siguranta ca ne este de folos!
"Este o bautura minune si este atât de simplu de preparat! Pentru a face acest suc, ai nevoie de o sfecla rosie, un morcov si un mar, toate crude. Se spala bine, se taie cubulete, se pun în blender (cu tot cu coaja) cu putina apa plata si sucul se bea imediat. Acest suc va ajuta în urmatoarele afectiuni:
1.Previne dezvoltarea celulelor canceroase.
2.Previne bolile de ficat, rinichi, pancreas si poate vindeca ulcerul.
3.Întareste plamânii, previne atacurile de cord si tensiunea arteriala ridicata.
4.Întareste sistemului imunitar.
5.Benefic pentru vedere, trateaza ochii rosii, obositi si uscati.
6.Ajuta la diminuarea durerilor musculare.
7.Detoxifiaza, ajuta tranzitul intestinal, trateaza constipatia. Trateaza acneea si înfrumuseteaza pielea.
8.Elimina respirata urât mirositoare,datorata indigestiei sau infectiilor în gât.
9.Diminueaza durerile de orice fel.
10.Vindeca febra fânului (rinita alergica). Alte beneficii: - Nu exista absolut niciun efect secundar - Extrem de hranitoare si usor de absorbit - Foarte eficienta în cazul în care vrei sa pierzi în greutate - Vei observa ca sistemul tau imunitar va fi îmbunatatit dupa doar 2 saptamâni".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Da, Caress, humus am mincat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Bravo! Si painea integrala de care era?Facuta in casa, in amestec cu tarate, sau cumparata?Ca daca nu era paine din faina Monti, MD ul tau a cam fost de F2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Frate, ce exigenta esti . Nu a fost integrala, a fost neagra si nu a fost facuta in casa, ci la un centru care face paine fara aditivi, curata, ca si cum as face-o eu la masina de paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Cand am sa am 180 de minute la dispozitie, o sa monticizez reteta asta:

http://www.retete-de-mancare.ro/retete/retete-culinare/retete-desert/reteta-tort-de-ciocolata-100-de-clatite.html

Doamne, cum arata!!!!
Ariadna, 'oi fi exigenta, daca zici tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Daca nu erai tu si exigenta ta, nu dadeam atatea jos, ma deprimam si nu mai urmam nici dieta asta.
Asa, am vazut ca se poate, si inca rezonabil fata de toate prostiile de diete tinute degeaba pana acum.

Mergi la inceput