Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

parintii spun lucruri traznite:-)

(3 voturi)
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 18

Victoria_mami

Canada, Hamilton
5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui adinell

am citi acum cateva secunde un aceste randuri sub o semnatura, nu mai retin numele, o forumista de la noi de pe dc, insa am ras de s-a auzit dincolo la colega.

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Adinella

"Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!"

Andrei si Adriana

SUPER! Eu inca nu am vazut semnatura...

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
Mergi la inceput

XIO

Romania
12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eram la film cu o colega si prietenii nostri , asteptam sa intram . Eu am fost in garda si ii povesteam colegei de seminarul pe care l-am dat , spunandu-i "ne-a incercuit Dr. vulva la toate", afirmatia care i-a facut pe prietenii nostri sa inmarmureasca putin

Eu si prietenul meu eram la un moment dat pasionati de "avion", adica el sa stea pe spate si eu pe talpile lui ridicate.
Eram la mine in camera , cu bunicul in camera alaturata, eu aveam 15 ani si de la noi se auzea prin usa inchisa "Au , IUbi , nu asa ca ma doare!" "hai , mai , ca nu stai bine , pune-te mai pe mijloc si tine-te mai tare". "iubi gata , nu mai vreau, nu mai pooot" , si zbang! a intrat bunica-miu disperat in camera ca sa ne "intrebe" daca vrem ceva de mancare.

Cand eram mica, vreo 6 ani sa zicem , era celebra reclama cu Palmolive , cand canta tanti aia "Sapun Palmolive".
Eu tot timpul spuneam "Almolive" , taica-miu imi tot explica frumso ca se spune "Palmolive , nu Almolive". Dupa cateva zile de stres eram la el si vine reclama , eu stateam in fotoliu, taica-miu trebaluia prin camera si cand aude cantecelul imi spune fericit " Uite , scrie si acolo Palmolive, nu Almolive cum spui tu ".
Din pacate raspunsul meu a venit repede si necrutator
"Da , tata , se screi Palmolive dar se citeste Almolive , ca e in engleza"

Si tot cand eram mica , dar de data asta de cativa ani (3 parca) am mers la mare cu mama-mea si un cuplu prieteni cu ea care aveau 2 gemeni , o fata si un baiat cu vreo 3 ani mai mari.
Eram in parculet si fetele s-au dus sa povesteasca iar noi am ramas cu Tibi. Tibi avea barba mare , roscata , era putin indesat,parul roscat si foarte liber in exprimare si foarte coleric. Tot incerca sa ne stranga sa plecam de acolo si cand tragea de mine eu am urlat in gura mare "nu vin cu tine ca ma doare vaginul!!!!!!!!!!!!!" plangand Tibi s-a facut ca un rac si s-a dus la mama-mea injurand de toti sfintii ca se uita parcul intreg la el crezand ca evreun pedofil cu 3 copii dupa el Pe mine ma durea bratul unde imi facuse dr. un vaccin cu cateva zile inainte
Dar de cate ori ma vede imi aminteste de faza aia si imi "multumeste"

***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html
Mergi la inceput
piccaflor
piccaflor

Italy,
919 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite piccaflor un Mesaj Privat  Reply with Quote
Xio efectiv m-a terminat faza cu "vaginul" LOL...

Picca si Matteo rasfatatul (2.09.2007)
Mergi la inceput
danitin
danitin

Romania, timisoaraTIMIS
3435 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danitin un Mesaj Privat  Reply with Quote
La noi in zona, ciorapii lungi sunt shtrimfi iar dres se zice la costumul de baie. La mare, cu o prietena din Bucuresti:

ea: ce cauti, hai odata la plaja ...
eu: nu-mi gasesc dresul
ea: pai ce faci cu dresul la plaja?
eu: pai ce, tu mergi fara?
ea .. da, logic, cine a mai auzit de dres pe plaja ...

ne-a luat ceva timp sa ne lamurim .....

la fel a fost si la restaurant cand am cerut tzamp de pui in loc de copan.

Si din alte zone ale tarii. mami a copilarit in Moldova, la bunicii de acolo. pe la vreo 5 ani au adus-o parintii in Banat, sa stea cu ei, dar pana sa termine casa a stat la o matusa, banateanca get beget, care o rasfatza din calea afara si ii facea tot felul de bunatati. dar mami nu manca. Si o intreaba matusa ce-ar pofti, ce-i place. La care mama: barabule cu chisleag

Mamica de spiridus

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag
Mergi la inceput
danitin
danitin

Romania, timisoaraTIMIS
3435 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danitin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si inc una, de la serviciu. Am o colega in ultima luna de sarcina. In timp ce incerca sa se uite in oglinda, aplecata peste chiuveta, ferind burta si oftand ca ala micu' ii dadea bobarnaci o intreaba un coleg, cu accent si atitudine tipic ardeleneasca: Si tu ce o sa faci, o sa nasti?

Mamica de spiridus

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag
Mergi la inceput

Mickyyy

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
4925 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mickyyy  Trimite mesaj yahoo luiMickyyy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mickyyy un Mesaj Privat  Reply with Quote
2 intamplari reale, cunosc protagonista :)

O roaga sefu sa mearga sa-i cumpere ceva de baut, kinley, schweppes, 7up, etc. Ajunge la primul chiosc, intreaba de 2-3 pe care le-a retinut, nu avea niciuna, si se-ntoace cu mana goala la sef: "dom' doctor, n-avea niciuna din alea care m-ati pus sa le iau, n-avea decat "saptezdup", da' nu v-am luat ca parca nu mi-ati zis de el (7up = sevenup )

Aude reclama la hexoral, si se gandeste sa-l incerce. Merge la farmacie, si cere farmacistei un "sexoral de-ala pentru dureri de gat" .
Mergi la inceput

Chuny

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru diana
 Romania
4445 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiChuny Adauga semn de carte la raspuns Trimite Chuny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma scuzati, dar asa ceva nu trebuie ratat :

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Si, in alta ordine de idei: Ilinca, ai scapat ieftin cu calificativul de "super"; daca il suparai pe unul din baietii mei (cand avea 6 ani, ce-i drept)....Cand avea 6 ani (si jumatate) l-am dus la Luvru. I-au placut mumiile. Dar dupa aia am vrut sa-i arat si Mona Lisa. Asa ca l-am tarat prin muzeu, sala dupa sala, i-am mai aratat cate un tablou, a obosit copilul. Si in sfarsit am ajuns si la Mona Lisa, inghesuiala mare. Si cand in sfarsit a vazut-o, l-am intrebat, victorioasa: "Ei, iti place?" "NU. E GRASA, URATA si REA."

Sib Aripi tot mai grele *** Nasterea ariciului Vladimir *** *** Anna, o nastere cu viteza
Mergi la inceput

CharissaJ

Romania, Baia mare
2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui CharissaJ Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
De dimineata la am fost la Doctor si a trebuit sa imi faca un "diafilm" . :))
Mergi la inceput

CorinaDani

Romania, Ploiesti
4969 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

2 intamplari reale, cunosc protagonista :)

O roaga sefu sa mearga sa-i cumpere ceva de baut, kinley, schweppes, 7up, etc. Ajunge la primul chiosc, intreaba de 2-3 pe care le-a retinut, nu avea niciuna, si se-ntoace cu mana goala la sef: "dom' doctor, n-avea niciuna din alea care m-ati pus sa le iau, n-avea decat "saptezdup", da' nu v-am luat ca parca nu mi-ati zis de el (7up = sevenup )

Aude reclama la hexoral, si se gandeste sa-l incerce. Merge la farmacie, si cere farmacistei un "sexoral de-ala pentru dureri de gat" .

oo, si eu am asistat la o faza legata de 7up
abia aparuse, dupa revolutie; eram la mare; la chiosculetul de pe plaja aveau si asa ceva; am auzit doi tineri care cereau vanzatoarei "ZUP"....cifra 7 are codita putin intoarsa, seamana foarte mult cu litera Z...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Mergi la inceput
Pag. din 18 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com