Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

parintii spun lucruri traznite:-)

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 18
Lemoni
Lemoni

1800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Era mama in vizita la noi si sotul meu tocmai ce isi cumparase o scula periculoasa de muzica , pe care nu o instalase ca vroia sa o punem la pom de craciun .Eu cautam fierul de calcat innebunita prin casa si o intreb pe mama "Unde ai pus draga fierul de calcat?" la care raspunsul ei a fost :"Vezi ca e pe scula lui barbatitu" Mi-au dat lacrimile cand am auzit deja imi imaginam consoarta cum merge cu fierul de calcat pe scula........ zic mama ce scula are !M-a facut mama cu ou si otet cica numai tine iti trec prosti din astea prin cap.Ce sa fac eu daca vorba romaneasca are doua intelesuri.Eu am inteles ce am vrut.

"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."
Charles Haanel
Mergi la inceput
angelinajoli
angelinajoli

361 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiangelinajoli Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
ASTA A FOST BUNA!!

hey!
Mergi la inceput
angelinajoli
angelinajoli

361 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiangelinajoli Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
E dimineata si eu nu am somn!Chiar nu mai are nimeni nimic de povestit?

hey!
Mergi la inceput

Vivela

3701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiVivela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Vivela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa va zic si eu o faza: am ramas la maica-mea intr-o noapte si pe la 7 seara m-a palit somul si am atipit. Peste vreo jumate de ora vine maica-mea la mine si, vrand sa stie daca ma mai trezeste in seara aia sau am de gand sa dorm pana dimineata, ma intreaba: "Te-ai culcat DEFINITIV?" .
Mi-a cam inghetat sangele in vine la o astfel de intrebare...

Editat de - Vivela on 25/01/2008 18:11:38
Mergi la inceput

kokiy

2636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui kokiy Adauga semn de carte la raspuns Trimite kokiy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tot pe mama o fac si eu de ras . Eram intr-o zi la ea si ne-a spus ca vrea sa-si faca abonament la Romtelecom pentru cablu, tel. si net.
Al meu sot i-a zis ca mai bine nu-si pune net de la Romtelecom pentru ca este mai scump , sa-si puna la uni in zona prin retea . La care ea: nu-mi pun mama ca am auzit eu ca n-are presiune netul. Ea se referea de fapt la viteza din retea.

Kokiy,mami de Claudia (12dec.2001)si Razvan (8 iunie 2007)
Mergi la inceput
Sandra-X
Sandra-X

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSandra-X Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
bunica-mea ne facea gat la un cablu mai gros de televizor ... cu cat cablul era mai gros cu atat consuma televizorul mai mult....ehh
Mergi la inceput
Sandra-X
Sandra-X

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSandra-X Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
scuze, am uitat sa ma prezint...mamica proaspata, si laptareasa pt copilul meu de 2 luni, dragutza mea Andreea
Mergi la inceput
hobi
hobi

125 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eram f.foarte obosita ma uatam la televizor si suna telefonul, dupa saluturile de rigoare mi se pune intrebarea ce faci la care eu raspund "Bine, ma uit la telefon si vorbesc la televizor"
Mergi la inceput
anamea
anamea

290 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamea un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
citat din mesajul lui hobi

Eram f.foarte obosita ma uatam la televizor si suna telefonul, dupa saluturile de rigoare mi se pune intrebarea ce faci la care eu raspund "Bine, ma uit la telefon si vorbesc la televizor"

Arta este lunga, viata este scurta
Poze noi
Mergi la inceput
FELICITY05
FELICITY05

115 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite FELICITY05 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa zic o faza de la tara,doua babute respectiv bunica lui sotul cu vecina discutau la sapa:
-nu se relenteaza sa lucrezi pamantul asta...
la care cealalta babuta:
-da se irenteaza????

NOTA:avand in vedere ca locuiesc in ardeal unde limba romana lasa de dorit..v-ati dat seama discutau despre rentabilitatea lucrarii pamantului de catre tarani cu forte proprii

anca

Editat de - FELICITY05 on 25/08/2008 19:10:24
Mergi la inceput
Pag. din 18 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com