Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Sunt deja acasa. Am plecat la putin peste 12.
Am mancat o ciorba si acum mi-e somn.

Olimp stiu eu de ce imi faceam griji.
Bine ca a trecut si acum e totul bine.

Maeve nu e chiar un chin cat o nehotarare. Eu vroiam sa ii mai ajut cat mai pot si ei (ca am doi sefi ) nu picau deacord.

Anca stai linistita ca nici eu nu am pregatit nimic. Tre sa dau cu var si dupa sa pregatesc camera. Si sontoroaga cum sunt..cred ca le termin de facut in septembrie. Dar daca nu se misca careva sa ma ajute sa vezi ce ma mut cu bebelusa in camera Denisei si pe Denisa o pun la somn cu tacsu.



Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

unde e Oxana???

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

MAEVE eu de spitalu unde am nascut si o sa nasc si acum sunt ffffffff multumita problema e la doctoru de famile el imi da paracetamol ori imi zice ca e din cauza la vreme,de 10 ani decind sunt aici am schimbat 4 doctori de familie dar toti sunt la fel sa stii ca sunt invidioasa pe voi ca va puteti alege orice doctor doriti faceti ecograf cind doriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Teodora eu ajung sa cred ca stau in Anglia , la cum e medicul meu , si e arab . Eu una i-am zis ca mai degraba imi zice ca nu am voie nimic decat sa imi dea replica cu paracetamolul, ca jur ca fac alergie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maeve , ele , sper sa nu am trec prin ce am trecut ieri...


ele
sa inteleg ca au cazut de acord acum..foarte bine , eu gata cu multa nesimtire fac doar cat pot , nici nu ma mai strofoc ...

eu abia astept sa ajung acasa sa pap salata de spanac , sau mi bine ii schimb numele in salata bobita , cred ca am sa ma fac verde la piele cat spanac am bagat in mine saptmana trecuta si asa am inceput si asta..






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

nici dana , nici oxana nu sunt la apel ? iar elful cred ca imediat de o saptamana ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

anca, cu placere spun, deci am in minte variantele astea, nu stiu daca e ok sa dau linkuri sau la ce anume e permis asa ca o sa zic doar numele carucioarelor deocamdata

1. maclaren xt care e cam scump si nici nu are footmuff

2. cosatto imi place Supa Pushchair Boom Bloom sau Catwalk, sunt din colectia noua si mi se par atat practice cat si foarte vesele

3. chicco simplicity care se apropie f mult de features de la maclaren insa are tray care imi convine, o gentura, footmuff pt picioare si e mult mai ieftin. din pacate pe stoc nu sunt decat doua culori tampite

teodora, e bine ca esti multumita de servicii, ca daca te uiti pe dailymail (stiu ca e tabloid) te ingrozesti

Ele, te cred, insa e bine sa-ti poti lua CIC macar ca sa beneficiezi si de stimulentul de insertie daca vrei sa te intorci devreme si sa nu te suprasoliciti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Maeve o fi probleme nu te contrazic dar eu pina acum nu am avut si sper nici sa nu am ,din toamna ma retrag in Rominia ca m-am saturat de tara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:


Haideti ca am sunat-o pe mama sa ii cer reteta de Prajitura cu iaurt. Eu o fac des, dar mereu uit cantitatile si pierd reteta
Este super simplu de facut si ff racoroasa!!

Prajitura cu iaurt si ness

1 kg iaurt
3 plicuri gelatina
12 lg zahar pudra
1 pachet biscuiti patrati
1 cutie compot
1 lg ness
zahar vanilat s.a. arome

Iaurtul se amesteca cu zaharul, vanilia si gelatina preparata cum scrie pe plic (eu am dizolvat 3 pliculete intr-un pahar cu apa, am lasat la inmuiat 10 min, am dizolvat pe foc fara sa fierb pana s-a topit si apoi am lasat-o sa se raceasca). In jumatate din aceasta compozitie se adauga lingura de ness.

Intr-o tava de chec/cozonac se aseaza un strat biscuiti inmuiati in compot, compozitia alba, alt strat de biscuiti inmuiati in compot, apoi compozitia cu ness si se da la frigider pana se intareste

Puteti sa adaugati si fructele din compot, sau sa folositi iaurt cu fructe.

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

teodora, tu nu-mi dai niste sugestii cu carucioare te rog? ca la 3 copii ai fi incercat vreo cateva pt Cosatto ma uitam la kiddicare, ai avut vreodata cosatto?

Mergi la inceput