Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana in mod normal analizele iti spun....

in cazuri severe se poate ajunge la stari mai grave , palpitatii , lesin ..dar cand persoanele nu sunt insarcinate , caci in sarcina si palpitatiile si ametelie sunt frecvente deci nu le lua etalon...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

stefania asa am primit si eu recomandarile , acum iau Fe , dar Ca nu cred ca voi putea lua sa nu imi provoace contractii , vit D ajuta la fixarea Ca-ului...


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca


Da, da, stiam ca ajuta la fixarea Ca si uite ca vine si explicatia de ce in ultimele 2 saptamani de sarcina sa iau Vit D3 pentru a se fixa Ca si mai bine si implicit pt a nu da contractii.

Lipsa de Fe se vede doar in urma analizelor si la hemoglobina dar si in sideremie.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Dana mie imi verifica fierul la fiecare control. ma inteapa in deget, umple un tub f subtire cu sange, baga intr-un preparat, apoi intr-un aparat mititel si are valoare. dureaza fix 2 minute.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Dana, Olimp merci! Mie mi-ar place cel mai mult combinatie gen Noah Adrian. Adrian a fost tata si vreau musai sa ii folosesc si Noah e momentam super favorit. numai ca nu-i place sotzului.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Va pup pe toate Stire pentru mamicile cu pitici. S-a lansat o noua televiziune pt copii cu emisiuni educative:

Televiziunea BabyTV s-a lansat pe UPC Romania

Televiziunea BabyTV, care difuzeaza programe destinate copiilor cu varsta de pana la trei ani, s-a lansat pe UPC Romania, fiind disponibila in pachetul "basic", pe canalul 509.

BabyTV difuzeaza programe create de experti in educatie, 24 de ore din 24, fara publicitate. Gandite sub forma unor episoade scurte, cu scopul de a stimula invatarea in primii ani de viata, cu accent pe interactiunea dintre parinte si copil, programele sunt clasificate in noua categorii tematice de baza: primele notiuni; natura si animale; muzica si arta; imaginatie si creativitate; crearea prieteniilor; activitati; jocuri de ghicit; primele cantece si versuri; programe de noapte.

In afara de UPC, televiziunea BabyTV mai este disponibila in Romania si abonatilor companiei Romtelecom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Am citit o chestie foarte haioasa care este cat se poate de adevarata, pt cele care au un copil,2, 3 acasa li se va parea chiar adevarat si haios sper, iar pt celelalte -viitoare mamici e doar asa cam ce va urma, pe alocuri mi s-a parut exagerat dar mult adevar( nu e chiar asa de dezastru cum se prezinta acolo) si in plus pe langa toate cele prezentate, cele mai frumoase momente sunt cele cu copilul tau si cu tot ce face el.

http://www.catchy.ro/esti-pregatita-sa-ai-un-copil/35949

Citire placuta!

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Monicaa, eu votez pentru Lucas

Stefania, e destul de sadic articolul L-a citit zilele trecute si sotul meu ... si a zis doar atat: "Hai ca n-o fi chiar asa!"

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Am dat si un edit la mesajul meu, si chiar am zis ca e exagerat pe alocuri dar crede-ma ca in multe chestii ma regasesc si rad acum dar nu si cand ma gandesc ca o voi lua de la capat :))))

PS. Nu, nu , nu e chiar asa, o sa vezi :)))))) e putin altfel pe alocuri...dar asta e partea haioasa sa zicem asa.

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stefania nu-i dracu asa de negru precum pare




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mstefania

Am dat si un edit la mesajul meu, si chiar am zis ca e exagerat pe alocuri dar crede-ma ca in multe chestii ma regasesc si rad acum dar nu si cand ma gandesc ca o voi lua de la capat :))))

PS. Nu, nu , nu e chiar asa, o sa vezi :)))))) e putin altfel pe alocuri...dar asta e partea haioasa sa zicem asa.

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)




Subscriu!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput