FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Sper ca nu au gresit schema de tratament. A mai facut cineva un tratament de forma aceasta(aprox)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enique spune:

Ivisor felicitari! Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si sa aiba noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Cezara nu uitati ca nu sunteti la fel si probabil in urma analizelor facute de voi ati primit protocolul la mine si la miracol desi suntem amandoua in menopauza protocolul a fost putin diferit

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna fetelor,intru rapid ca am ceva treburi
Sandy asa a inteles neuronul meu
Cezara nu stiu ce sa mai cred,tu ai c.m regulat,ai mai luat si altceva inainte de dipherelin?In ce zi de c.m o sa fi pe 17,pt.ca banuiesc ca ti-a venit dupa injectia de depot.

Mie asa cum am banuit mi-a venit azi,exact cu o saptamana inainte,nu am avut niciodata un ciclu de 22 zile si nici nu am luat nici un medicament care ar fi putut influenta chestia asta.Am vorbit cu dr.si mi-a zis sa fac astazi depot-ul cum aveam schema si o sa ma anunte cand sa incep estrace-ul.Chiar ca nu mai inteleg numic,o sa fiu in ziua 27-28 la transfer,nu am mai auzit sau vazut asta .Un alt motiv care nu ma lasa sa stau linistita acum,o sa-l mai intreb sa vad ce zice dar il mai las o zi,doua,pentru ca l-am cam bombardat cu mail-uri
Ivisor sa-ti traiasca printesa si sa va aduca numai bucurii
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Daniela, Inainte de depot nu am luat nimic. In 25 martie am facut injectia si in 3 Aprilie C.M. Eu sunt bulversata total, nu mai inteleg nimic. Din data de 17 Aprilie iau Estrofem. Dupa zece zile, adica in 25 Aprilie fac un eco vaginal pentru masurare endometru. Svetlana mi-a spus ca indiferent cand apare menstruatia trebuie sa iau tratamentul conform schemei.Si eu am tot numarat zilele, dar am renuntat.Sper ca nu e o gresala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Daniela nu te speria ca ziua 1 va fi ziua de cand incepi Estrimaxul sau estrofem-ul...si probabil il vei incepe cu 14 zile inainte de presupusa punctie.
Pana atunci endometrul tau va fi in repaus fortat de depot la fel ca si ovarele.

Cezara e normal sa difere protocolul mai mult sau mai putin. Si eu am avut punctia in acceeasi zi cu Noi 2 dar protocolul a fost diferit la ea fata de al meu; ai incredere in ei ca ai vazut ce de mamicute sunt pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

cezara Am dat o cautare rapida pe net si am inteles ceea ce spuneau si fetele, depinde de situatia medicala a fiecareia dintre voi, daca aveti CM natural sau nu, daca se face sincronizare cu CM al donatoarei sau nu e necesar. Nici eu si Miracol nu avem schema identica de tratament desi avem ET in aceeasi zi. Eu zic sa nu iti faci nici un fel de griji daca ai urmat exact indicatiile primite. Gandeste-te doar ca DD e de partea ta.


ivisor Felicitari pentru minunea Maria. Sa va protejeze DD in continuare.

Am citit cateva dintre capitolele de inceput ale subiectului scrise de mami-vreau si am fost foarte impresionata de cate informatii a adunat si le-a postat aici ca sa ne foloseasca noua, celor care am facut aceasta alegere mai tarziu.

needa Am reusit sa dau peste notitele de la dr. homeopat pentru candidoza. Remediul se numeste "Candida" si se iau in felul urmator:
-din dilutia CH 5, cate 3 granule zilnic, 2-3 saptamani,
-apoi se continua cu dilutia CH 7, cate 3 granule zilnic, alte 3 saptamani
-si in final cu dilutia CH 9, cate 3 granule zilnic, alte 3 saptamani.
Daca simptomele inca persista se poate continua cu:
-dilutia CH 15, cate 3 granule zilnic, alte 3 saptamani
-si cu CH 30, cate 3 granule zilnic, alte 3 saptamani.
In cazul in care nu gasesti CH 5 la farmacie incepi cu CH 7, apoi 9 si 15.
Sper ca am explicat bine dar daca nu, te rog sa ma intrebi. Exista cateva reguli de administrare la tratemntul homeopat. Daca nu le stii, pot sa ti le spun. Daca nu ti s-a rezolvat candidoza cu tratamentul medicamentos recomandat de medic, e important sa stii ca remediile homeopate sunt permise in sarcina si nu interactioneaza cu tratamentul alopat dar cel mai bine te sfatuiesti cu un doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui amaliaro

http://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Tot citind pe aici mi-am dat seama ca peste exact o saptamana embrionasii mei vor avea deja peste 48 de ore. Ma apuca emotiaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirivili

Tot citind pe aici mi-am dat seama ca peste exact o saptamana embrionasii mei vor avea deja peste 48 de ore. Ma apuca emotiaaaaaaaa




amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput