FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

miracol,mirivili,sandy super vesti !!!
Siiiii....sunt sigura ca toate trei veti fi mamicutze de gemenasi Doamne Ajuta !!!
mirivili esti sigura ca vrei sa transferi 3? Si eu am vrut la fel dar ma felicit ca nu am facut-o pentru ca sunt mai mult ca sigura ca se prindea si al treilea.Mare grija , sarcina gemelara e deja dificila , cea cu tripleti va fi si mai grea.
Trista imi pare tare rau pentru suferinta prin care ati trecut insa ma bucur din suflet de vestea mare pe care ne-ai dat-o.Bravoooo!!! Esti o luptatoare si Dumnezeu impreuna cu ingerasul tau din cer v-a fost alaturi in tot acest timp.Sarcina usoara si cat mai la termen.
O luptatoare

12+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Daniela74, Wish Eu sunt la categoria peste 40, cu un istoric lung de esecuri si cu istoric autoimun. Decizia finala o vom lua in functie de numarul si calitatea grasuneilor din ziua transferului, impreuna cu dr.Mamas. Dar eu sunt pregatita pentru 3. Daca se prind toti sau doar unul, eu voi face tot ce imi va sta in putinta sa duc sarcina cat mai mult posibil si bebicii sa fie sanatosi si pregatiti de viata. Si sper ca doctorul pe care eu l-am ales sa-mi urmareasca sarcina (el nu stie inca ce il asteapta ) sa fie suficient de pregatit sa faca fata.

Am vesti de la grasunei, sunt 7 embrionasi de 48 de ore. Sa-i tina tot asa!

Imi iau la revedere pentru cateva zile de la voi pentru ca n-o sa am acces la net. O sa iau cu mine vostri pentru Amalia si printesele ei pe care sper sa o intalnesc.

Cu Miracol o sa ma iau de manuta sambata la ET si ne intoarcem cu .

caldurosi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

mirivili si eu sunt tot peste 40 ani,cu un istoric la fel de lung de esecuri si atpo pozitivi (tiroidita autoimuna).
Iti doresc din suflet drum bun draga mea si sa luati decizia cea mai buna.Doamne Ajuta !!!

12+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Mirivili sa ai drum bun si Doamne Ajuta sa fie totul asa cum iti doresti, sa luati decizia cea mai buna pentru voi.
Multi pupici prentru Miracol, sa-i transmiti gandurile noaster bune.
Sa o pupi si pe Amalia , cu siguranta te vei intalni cu ea

Wish tu ce mai faci? Cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Mirivili,foarte frumosi embrionasii si astazi.Doamne ajuta sa o tina tot asa si sa aveti de unde alege o fetita si un baiat,eu asta iti doresc.Drum bun

Needa
Wish ce mai fac bb-ii?
Cezara mai avem 2 saptamani .Ai inceput azi estogenii? Bafta multa,sa faci un culcus frumos puiutilor.
Amalia,Miracol stiu ca sunteti acolo,va pup dragutelor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Hello fete dragi...
Nu am somn...azi am servit un frappe a la greci...e ultimul!!!nu mai vreau,imi e rsu si greata de la el...se pare ca perioada ce urmeaza evit cafeaua,...si.uite ca nu pot sa dorm...nu ma mai i-a somnul...
Mirivili,drum bun si sa ne vedem sambata sanatoase si pregqtite sa luam minunile la purtator timp de 9 luni!!!
Daniela...si noi te pupam...saracuta amalia e terminata...fetele fac ce vor ele dinmatusica noastra...colac peste pupaza o mai calaresc si eu!!!asa imi e de draga de moorrr...am mangaiat si pupat burtica de 100 de ori sa seci-a si la mine si la voi cele ce urmati dupa mine!!
Sunt bine,avem si noi 6 embrionasi ce evolueaza f bine!!!eu sunt decisa sa pun 2 de data asta...stiti f bine ca la primul fiv am fost prima dintte noi cwre a pus 3!!am facut-o la indicatiile dr Mamas di bine am facut pt ca s-au prins doi,insa deznodamantul il stiti...asa de bine era prins unu dintre ei ca doar prin.chiuretaj a iesit...iar a doua incercarecelcu FETmi-au ramas tot 3 si i-am pus pe toti stiind ca ssnsele sunt de 30% sa se prinda unu...
Asa ca Mirivili eu te sfatuiesc sa asculti de dr el stie cel mai bine cati tre sa pui ca sa ramai cu gemeni...sau unu...mie mi-a zis la prima incercare asa:90% pt unu,70% ptdoi,30% pt trei...cu Dumnezeu inainte iubita mea!!!
Va pupic pe toate si scuzati ca scriu asa de greu...incerc pe cat posibil sa stau cu matusica noastra...azi maine ne despartim si presimt ca nu ne mai vedem curand...doar cu bebeii in vacanta anii urmatori!!!
Noapte buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Hello fete dragi...
Nu am somn...azi am servit un frappe a la greci...e ultimul!!!nu mai vreau,imi e rsu si greata de la el...se pare ca perioada ce urmeaza evit cafeaua,...si.uite ca nu pot sa dorm...nu ma mai i-a somnul...
Mirivili,drum bun si sa ne vedem sambata sanatoase si pregqtite sa luam minunile la purtator timp de 9 luni!!!
Daniela...si noi te pupam...saracuta amalia e terminata...fetele fac ce vor ele dinmatusica noastra...colac peste pupaza o mai calaresc si eu!!!asa imi e de draga de moorrr...am mangaiat si pupat burtica de 100 de ori sa seci-a si la mine si la voi cele ce urmati dupa mine!!
Sunt bine,avem si noi 6 embrionasi ce evolueaza f bine!!!eu sunt decisa sa pun 2 de data asta...stiti f bine ca la primul fiv am fost prima dintte noi cwre a pus 3!!am facut-o la indicatiile dr Mamas di bine am facut pt ca s-au prins doi,insa deznodamantul il stiti...asa de bine era prins unu dintre ei ca doar prin.chiuretaj a iesit...iar a doua incercarecelcu FETmi-au ramas tot 3 si i-am pus pe toti stiind ca ssnsele sunt de 30% sa se prinda unu...
Asa ca Mirivili eu te sfatuiesc sa asculti de dr el stie cel mai bine cati tre sa pui ca sa ramai cu gemeni...sau unu...mie mi-a zis la prima incercare asa:90% pt unu,70% ptdoi,30% pt trei...cu Dumnezeu inainte iubita mea!!!
Va pupic pe toate si scuzati ca scriu asa de greu...incerc pe cat posibil sa stau cu matusica noastra...azi maine ne despartim si presimt ca nu ne mai vedem curand...doar cu bebeii in vacanta anii urmatori!!!
Noapte buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Miracol, Sandy, Mirivili sunt cu gandul la voi dragelor, DD sa va ajute si sa traiti cel mai frumos paste ....asa cum a fost cel de anul trecut pt mine.

Miracol, pup o pe matusica noastra si nepotelele dragi si din partea mea....poate la anul punem de-o intalneala toate cu bebeiii in Grecia
Sandy ce concediu frumos vei avea.Imi place tare mult starea ta de spirit pupici

Nu am citit din urma ca stau f f prost cu timpul, sper zilele astea sa ma mai eliberez si sa recuperez. Sper ca sunteti toate bine.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Daniela, da, am inceput de ieri. Acum imi dau seama ca timpul a trecut repede si se apropie ziua cea mare. Incep sa am emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Buna fetelor!
Sunt cu ochii pe voi!
Pupici si o zi frumoasa!

Mergi la inceput