Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty nu am contorizat cati bani am cheltuit pana acum dar stiu ca si la mine sunt multisori...ti-ai facut analizele la Nicorici ? eram curioasa de ddimeri ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Joy, e mult de scris, pai uite spre exemplu, amnio a costat 2300 ron la mine, iar daca ar fi sa incep cu inceputul, chiar cand am ramas gravi mi-am dozat estradiolul si progesteronul zilnic, zile bune, sa vad cum evolueaza, cica valoarea estradiolului da informatii despre maturitatea si nr. foliculilor ... asta a insemnat ceva suma ca fiecare costa cam 40 ron, apoi dupa testul pozitiv (testele ca au fost vreo 20 de toate mamele, majoritatea scumpe) vreo 10 dozari ale Beta HCG ca sa vad daca se dubleaza corespunzator, apoi ecografii de "linistire" pana a miscat pitica, morfologii 2-3 pentru a avea mai multe pareri, dozari ale TSH-ului, Torshul, Listeria, si alte analize de cate 2 milioane fiecare ... multe nu mi le amintesc dar am facut o lista mai in detaliu intr-un capitol de inceput, atunci ajunsesem la 8000 ron parca

Dar ce-i important este ca-mi recunosc paranoia si nu o aprob insa : nu ma pot abtine ... ca in bancul cu broasca si scorpionul ...

Ha, ha, ca sa mai fie un argument ca ma bantuie numarul 100, acum vad ca bebitza mea de la semnatura mai are 99 de zile pana sa se nasca.


Olimp le-am facut in 21 luna trecuta, a zis sa vin peste-o luna, cred ca voi merge pe 15 ca nu mai am rabdare, intre timp as mai face odata si la Regina maria sa vad acolo care-i evolutia. Deocamdata se bat cap in cap cele 2 laboratoare, la unu scad la celalat cresc.

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty si eu voi face la fel in mai cand merg le voi face in aceeasi zi si la Nicoroci si la sinevo...



XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Eu daca incep sa adun ma apuca toate cele oricum cam 10.000 euro

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Pupam burticile vorbarete!
Vai fetelor, cat am avut de recuperat!

Doxy, frumoasa gluma cu gravizii! burtica frumoasa, cum o stim, dar cum bine zice Bobitza..."ce picioare"
Rodica, pupam burticuta frumoasa
Bobitzule, in ce burticuta rotunjoara sta Rebeca. Incearca sa stai zilnic la orizontala si sa ai grija cu frigul cand iesi afara.
Monicus, felicitari pt baietel!
Monirina si Doxy, multumim de sfaturi despre alimentatia si miscarea dupa nastere! Sunt utile povestitile voastre!
Happy, pupam burtica! frumos mobilierul! eu inca oscilez intre patut de lemn si pliabil. oricum, clar, la oricare trebuie si o saltea de cocos. teama mea vine de la loviturile in patutul de lemn sau de la faptul ca va fi instabil cel pliabil.
Dariana,felicitari pt baietel!
Joy, e un mare plus ca ai sustinerea familiei. te imbratisez!
Delia T, frumoasa burticuta dospeste si la tine!

Eu n-am mai contorizat banutii, inteleg ca se mai face o morfologie in trim 3, deci voi mai scoate 5-6 mil, alte analize probabil...asta e, bebe sa fie sanatos, altceva nu-mi mai bat capul.
E frig si noros azi la Pitesti, imi lipsesc soarele si caldura de sambata. Sper sa revina curand.

Interzis pofticiosilor:

Ca sa va mai dau idei ce sa mai gatiti bun...Am facut azi pastrav la cuptor, cu lamaie, patrunjel, sare, piper si rosii si cartofi natur cu lamaie si patrunjel. Il astept pe domnul sot sa mancam impreuna. E prima oara cand fac pastrav la cuptor, iar dupa miros trebuie sa fi iesit bine.



23 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!
am intrat si eu pe picaso si v-am vazut , super pozele. Mie inca nu mi-a facut nimeni poza la burtica , dar azi nu scapa, diseara sper sa pun si eu.

Intreba cineva de un carucior care sa le intruneasca pe toate, in ideea mea asta ar fi Carucior Maclaren XLR , e si usor , se pliaza bine, merge de la 0 luni.despre pret nu discut ca fiecare stie cati bani are in buzunar.Dar eu am dat 500 euro pe carucioarul meu 3 in 1 si apoi a trebuit sa mai cumpar unul sport usor ca nu faceam fata.In conditiile in care primul are 12 kg , si ajunge la 10 cand e sport .

Despre reducerea la 6 ore, Ele parca tu intrebai, iti trebuie o adeverinta de la medicul de familie pe care o duci la HR. Nu iti trebuie concediu medical de reducere a programului , ca ala iti reduce si salariul .

Pup fug sa pap ca apoi am sedinta.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 26+ http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anca&year=2013&month=7&day=8&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Ms Alina de sugestia cu cartile, o sa caut pe net ca am vazut de alea din material cu treburi care ies din ele, ca niste jucarii. am vazut cu poze de animalute, treaba e ca scrie numele animalului in engleza (conteaza ? ca doar nu citeste inca copilul :) Bebelul pe care il vizitez e in Italia)

Eu incerc sa fiu cat de cat organizata, cateodata dau quote daca raspund la ceva mai vechi insa las doar o propozitie, sterg semnaturi, citate ce mai are omul la semnatura. Sper ca e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Am ajuns acasa de pe la 1..dar sunt agitata si plina de nervi.
E un fel de imbracate-dezbracate, nu stiu ce i-a apucat...
Saptamana asta sunt in CO, nu ma duc deloc, nu prestez nici la telefon , nici la laptop. De luni tre sa vad cum fac. Al meu sot zice sa intru in prenatal ca oricum nu o mai duc mult nici cu cele 6h. pentu o diferenta de 2 -3 mil nu se merita sa imi bat capul cu munca.
Dar eu sunt activa si nu as suporta bine statul acasa.
Ramane sa ma gandesc..inclin sa il ascult pe sot.
Anca, Delia, Olimp, Ama..multumesc de grija si raspunsuri.

Nu am citit ultimele 4 pagini, face careva un rezumat?

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumesc Graphi

va multumesc de sfaturi in ceea ce priveste mancarea, m-ati ajutat pt mai multe zile , m-am scos toata saptamana.

Tocmai am calculat cat am cheltui pe sarcina, pana la ultimul banut: 2661,06 lei , pana acuma e foarte bine.
Eu am primit si 2 cutii de tampoane din alea pt sani si pompa manuala de lapte, am scapat si de acest stres si cheltuiala .
Am plapume, saci de dormit...cred ca la final nu o sa am multe de cumparat
Sunt foarte fericita.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

test esuat...
Mai incerc

Mergi la inceput