Sunt inconstienta daca...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Multumesc. O sa-i trimit un mesaj privat.

Am citit topicul de la 5 kg si ma gandeam de multa vreme sa ma alatur si eu, dar cred ca o sa o fac acum ca mai am vreo 6 kile sa ajung pana la greutatea dorita. Macar 3 daca dau jos pana plecam si tot e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor,
eu tocmai m-am intors din Sharm si nu e nici o problema acolo, du-te linistita, in statiuni nu sunt probleme, sunt turisti de toate natiile; alege Stella di Mare daca-ti permiti, noi am fost la Maritim Jollie Ville foaret buna mancarea, dar bautura lasa de dorit; dar asta e la fel cam peste tot, asta daca nu esti dispusa sa dai 2000 eur+; eu n-as da pe egipt mai mult de 1500. Melia Sharm am inetles iar ca e misto de la cativa romani care au fost cu noi

in egipt noi am mai fost de 4-5 ori, in Hurghada, Sharm, Egipt, Awan, Abu Simbel, ne-am luat avion catre Cairo, am stat acolo 4 zile, am mers si cu metroul, nu a fost nici o probl, ok asta era acum 3-4 ani cred; apoi am luat avionul catre Aswan sia m stat 3 zile acolo si excursii la Abu Simbel si ne-am intors cu o masina inchiriata/gen taxi din Aswan pana on Hurghatda 300 kg.
Da, existau convoaie cu paza armata si pe vremea aia, dar aia e pt siguranta lor, nu ca sa sperie turistii; si de cate ori plecam de la un hotel la altul sau atunci cand ne-a dus ala cu masina 300+ km, el a anuntat la politie ca plecam din pct A si voi ajunge in B, ca sa stie politia de noi, ceea ce mi se pare ok

nu sunt super fan egipt, dar este cea mai apropiata destinatie calda, nuami 2.5h de zbor; aterizezi in Sharm,aeroport frumos, curat si te duc cu masinile la hoteluri care sunt f aproape; nu este absolut nici un risk.
ok, evita Cairo daca vrei, desi am inetles ca atata timp cat nu te duci in Tahir e ok; daca vrei sa vezi piarmidele mai stai un timp, urmareste ofertele la Tarom si poti gasi bilete si cu 200 eur sau mai putin.

La Petra la fel, n-am fost, dar am vazut uneori bilete la Tarom f ieftine,au eu i categori super savibg

in Tusinia am fost acum 7 ani cand mi-am cunsocut sotul, mie mi-a placut.
; dar si in Egipt si in Tunisia e de mers cam din Aprilie, in martie e cam frigut si bate vantul rau; apa din psicina avea acum max 24 grade si era rece

in Tenerife am fost in Sept, e ok, cam 20-24 grade tot anul, dar nu e asa cald si e cam inorat; am vb cu niste englezi acum si i-am interbat de ce nu au mers acolo si au zic ca e mai ok in egipt

am fost in Thailanda, Cambogia si Laos acum 5 ani cred,f ok, am avut un circuit de 13 zile, cu masina si sofer si hoteluri si ne lasa unii azi si ne luau altii maine si tot asa

eu zic ca nu sunt riscuri,acum daca te sperii de drobul de sare, stai in casa, si cine stie poate vine un cutremur si nu scapi nici acolo :); glumesc, fiecare sa faca cum crede ca e mai bine

in Dominicana e magnific, am fost in multe locuri dar acolo a fost super, m-as duce iar, vezi ca mai gasesti last minuturi chiar si pe infoturism si gasesti undema la 700 eur, dar mai treb si biletul pana in Madrid, deci daca ai 2000+ buget eu zic sa te duci, cam obositor totusi numai pt 7 zile

in Creta nu mi s-a parut extraordinar, as merge in Thasos anul asta, sa vad daca am cu cine

pana la urma n-am inteles, tu ai achitat deja si acum veri sa iei altceva la schimb? sau incerci numai sa vezi unde poti merge in perioada asta?



Mergi la inceput