Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Elyana la multi ani!

Criulca cosmetice eu am folosit Klorane si am fost foarte multumita.

Carmen bine ca ai colul inchis dar ai totusi grija la efort. Mai ai putin oricum,profita acum de odihna cum ti-au recomandat si fetele.

Pt fundulet Petrini la noi a facut minuni. Pt sani mi-a facut bine bephantenul, la mine garmastanul a cam fost apa de ploaie.
La prima nastere nu am avut nimic pregatit pt spital, nici macar papuci nu aveam. Mi s-a rupt apa, m-am urcat in masina si m-am dus la nascut cu hainele de pe mine. Pana mi-au pus perfuzia si m-au instalat sotulache era deja la mine cu tot ce imi trebuia. A doua zi a mai completat ce a uitat saracul ca era tare emotionat. Asa ca se poate si fara nimic pregatit.
Eu sunt de azi acasa in risc maternal, ma mai duc la lucru asa cate doua ore pe zi, sunt cateva lucruri pe care numai eu le faceam si nu o pot lasa pe maica -mea asa cu ochii in soare...desi uneori as vrea, ca oricum nu apreciaza dar asta e, asa sunt eu cu mustrari de constiinta.

25+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Raluca copii mei au venit la termen si daca mai stateau prea mult nu mai puteam sa-i nasc ca se faceau prea mari.
Ma bucur ca ti-ai pregatit totul ,de acum trebuie sa te astepti si la nastere ca ai intrat deja in saptamana 38 .Eu sper ca Miruna sa astepte pana la data programata ,oricum mai ai un pic.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flory foarte bine ca ai intrat in concediu !
Acum poti sa te linistesti si sa astepti sa treaca timpul.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

dragelor sora mea este in travaliu.Voi fi matusica .are contractii, dar sunt suportabile.abia astept sa termine de nascut.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Hellie, Maddie, eu sughiturile bebitzei le simt ca niste miscari ritmice, intrun singur loc. Eu le simt mereu in acelasi loc, jos-jos langa vezica, dupa ce am revazut-o la eco ca sta cu capusorul jos si piciorusele sub coaste, am inteles ca acele ritmice sunt de fapt sughiturile.
Eu credeam ca imi pulseaza uterul pe acolo(imediat ma stresam gandinduma la spasme), sau ca imi facea ea "cioc-cioc" in col (imaginatia mea), dar erau sughiturile ei.

Gadilaturile le percep ca miscarile ei(acum ca stiu unde e capusorul, imi dau seama cam pe unde sunt manutele ei), uneori se misca incet-ca si cum se intinde imediat dupa somn, alteori tare de parca zgaraie "peretele" burticii.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

32+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Offff se apropie si la noi "sezonul" nasterilor

Raluco, deja 38 sapt , pe cand sa scoatem motatele?

Fluturash, sora ta sa aiba nastere usoara








Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

32+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Bagajul pt spital: eu nu am pregatit nimic-nimic.
Nu am pregatit nici hainutele ei, nimic.

Mai astept sa-mi trimita mama pachetul(cam mare) ca in el se va afla tot ce am nevoie, sper.
In mai o sa inceapa pregatirile la mine, pana atunci stam relax in pat, ba o plimbarica pe afara ca e soare si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

fluturash tinem pumnii ca nepotul sa vina cat mai repede si cat mai usor pe lume si amandoi atat mamica cat si bebele sa fie sanatosi !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Eu azi am spalat hainutele lui bebe si vreau sa le calc sa le pun in dulap sa fie gata insa in afara de haine nu au venit nici patutul si nici carutul.Cadita am ,ca am pastrat comoda de la Dragos care are si cadita in ea.Eu am un patut pe care il voi pune jos la parter si pt dormitor am comandat unul cu sistem de leganare si mi-au spus ca dupa 15 aprilie ajung.
Mony cat a durat pana ti-a venit comanda de la tia carucioare.ro ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Fluturas- multa sanatate bebelului si nastere usoara surorii tale :)

Biberoane- am 2 feluri primite unul de la NUK si unul de la Tommee Tipee, vedem atunci :)
Creme- am la fel 2-3 tipuri mostre primite, nu am luat inca varianta finala, pt ca eu sunt cam patita cu dermatitele si cosmeticel, pana si cainii au sampoane speciale ca altfel fac dermatita.
Pompa: o sa iau de la Tomee Tipee- au reprezenta langa birou, daca e nevoie sotul stie ce sa ia ajunge acolo in 15 minute
Sughiturile- sunt ritmice, la inceput le smteam ca niste gadilaturi ritmice, acum sunt miscari ritmice
Antiperspirant fara miros etc am luat de la Vicy, dar nu imi place ca e cu aluminiu. O sa il folosesc pe al meu obisnuit, daca nu ii va placea trec pe cel de la Vichy.





36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput