Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Madi - burtica evidenta
Hellie- chiar ma intrebam cand pui poze cu burtica
Foarte frumoase pozele



36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mad ti-am admirat poza ,esti o dulce si cu burtica si fara !
Iris si tu arati super !
Hellie multumesc de grija ,sunt bine ,ma duc joi la controlul preanestezic si control de 36 sapt , analize si ce-o mai fi ,ca m-am programat dimineata ,vreau sa le fac pe toate sa nu mai fac alt drum ca nu ma mai tin bateriile.
Astept sa vad si burtica de Hellie.
Flafi la tine cum a decurs controlul preanestezic ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citeam unele articole ca pe ultima suta de metri, simti o energie debordanta, eu nu simt decat o lene coplesitoare, plus ca nu pot sa stau mai mult de 20 de min. in picioare. Azi de-abia am sters praful intr-o camera.

Raluca


S 37+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Fetelor eu nu stiu cum de mai pot sa respir, am acasa rasol de vita cu legume
Am mancat un castron cu supa, am facut un castron mare de salata ca "garnitura" pentru rasol si legume... si am dovedit tot... ma astept sa explodez. Si m-a luat o lene dar nu pot sa ma pun la orizontala in conditiile de fata macar vreo 20 min

Astazi de la 1 pana la 6 cand am plecat de la servici am "muncit" la scrisoare, nu am terminat si nu sunt deplin multumita de rezultat, am zis ca mai bine o revizuiesc maine dupa o noapte de somn, acum nu mai sunt in stare. De aceea nici nu am apucat sa va mai citesc, dar vad ca nu prea a fost activitate.

Revin dupa ce citesc din urma

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mony_omv



Fetelor, as sta la orizontala non-stop ( cu conditia sa nu am papa in stomac ca vomit). In fund e nasol iar in picioare daca stau simt ca scap afara copilul si intepaturi! Nu e chiar placut. Mai sunteti careva in aceeasi situatie ca mine?

O zi buna tuturor!




Eu am probleme cu deplasarea si cu statul in picioare dupa-amiaza la munca, dupa jumatatea zilei. Eu simt ca scap vezica pe jos si cand ma duc la baie, 3 picaturi. Dau vina pe statul la birou. Dar in weekend dupa ce lenevesc o perioada in pat, pot sa si dansez (din cand in cand o si fac )

Deci odihneste-te, face minuni si asculta-ti organismul

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Si ca sa inchei, ca tot ziceam ca nu au mai sughitat de mult, dupa masa asta copioasa l-a apucat pe unu... si da cu capul fix in colul meu

Ma oftic ca am burtica "stramba" din cauza pozitiei lor :)) Imi iese un fund prin dreapta pe lateral, si ma largeste spre dreapta un alt fund e in stanga buricului si sta umflat si chiar deasupra am un cap care imi umfla si mai rau partea stanga, dar nu pe lateral ca sa fie uniform ci mai aproape de buric

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Felicitari, dragele pentru burtici!
Raluca, inca nu s-au copt ciresele, dar nu mai e mult
Madd, contractiile chiar nedureroase, daca sunt multe nu sunt bune. Vezi un pic cat sunt de dese si cat dureaza, si anunta dr.
Poate se misca si bebe. AL meu a dat reprezentatie si azi, pe strada. Posibil sa fie de la niste pantaloni de gravida. Apropo de haine, mie nu-mi mai vine niimic, si mai nou ma strang si pantalonii de gravi, cei cu format talie joasa si prelungire elastica, ma strang jos cand stau pe scaun.
DA, am iesit azi din casa; dimineata am luat un taxi, ca se intarea burta la 200m mers; dupa-amiaza eram floricica, misca bebe intr-o veselie, altfel eram in putere. De obicei e invers, seara am probleme.
Am primit compliment- pentru mine e compliment- o alta burtica arata mult mai dolofana la 8 luni. Are fetita, draguta. Dar, am anuntat ca mai avem de crescut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Elyana baietii tai sunt foarte dragalasi, imi plac aventurile lor . Sper sa nu fie ca in cazul meu cu pipi devine tot mai dramatic unul la 15 minute, iar in ultima luna m-am ingrasat cat am pus in restul lunilor. Un kg pe saptamana si mi-e o foame ... La mine a fost adevarat ca in ultima luna te ingrasi cel mai mult.

Vio- anestezistula fost super, am completat un chestionar cu multe pagini , mi-a explicat ce tip de anestezic va folosi. I-am spus din start ca nu vreu totala, ceea ce l-a incantat ca nu era de acord cu astea totale. Mi-a spus ca e o combinata rahie cu epidurala. Ca ma tine treaza pana iese bebele sa il vad etc, iar apoi ca mai dureaza operatia daca vreau poate sa ma adoarma un pic sa nu ma plictisesc pe masa, dar asta stabilim atunci. Ca in timpul operatii o sa simt unele lucruri cand scoate copilul, manevre dar nu e dureros, numai sa stiu ca o sa simt miscari prin zona. Apoi 24-48 ore o sa fiu mufata la anestezic si o sa scada doza treptat, dupa 12 ore ridicat din pat. Anestezia dureaza 4 ore efectul, apoi o sa incep sa simt picioarele etc.
Cam atat imi amintesc, sper sa fie el anestezistul meu ca o sa am ce vorbi cu el pe masa :)


36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Maine fac injectiile pt plamanii bebelului si vineri vedem care e situatia daca ramane pe acet weekend sau pe 23 aprilie. A zis ca daca colul s-a scurtat mai mult, in functie de ce face nazdravanul, daca e cuminte, colul e ok ramane sigur pe 23 aprilie. Mi-a dat nr de tel a unui coleg sa il sun la orice ora cand nu e el in tara.
Spunea ca il stresez oricum ca nu poate sa faca operatia inainte sa plece ca apoi nu e aici sa supravegheze ca e stresat ca pleaca si nu stie de mine. Oricum sta cu grija. M-a impresionat. Deci vedem vineri.

36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Apar si eu cu doua vesti:
- ieri seara am semnat contractul cu maternitatea. Doamne ajuta sa fie totul bine, nasterea sa decurga ok si bebele sa fie sanatos!
Vrem sa spargem noi gheata cu nasterea la privat in grupul de prieteni.
- asta seara ne-a venit mobila pentru camera ciresicii noastre. Culorile sunt crem (mesteacan alb) cu un pic de verde lamaie. De acum dam startul la amenajarea camerei.

34+

Mergi la inceput