LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele am intrat doar putin pe fuga sa va zic sa imi tineti maine pumnii
e prima zi de scoala si sper sa nu vin cu dureri mari de cap
iar fetele sa nu turbeze cu fata asta care sta cu ele
offffffff
voi intra maine sa va zic cum a fost
oricum sunt ffff emotionata
va pupppppp
si sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cami, bafta pe maine, gandeste pozitiv si totul va fi minunat.

Alexina sa-ti traiasca frumusetea, sa va aduca numai bucurii impreuna cu fratiorul mic.

Nu am mai apucat sa intru, ieri am sarbatorit-o pe mama, am fost cu ea prin oras la shoping si ne-am cadorisit reciproc, apoi la masa la un local dragut, apoi prin oras la plimbareala.

Azi am fost la biserica, si apoi cu trenul la Timisoara. Au fost super incantati de plimbarea cu "ciu-ciu", doar ca a fost cam scurta. In Timisoara am fost in parcul copiilor, super, o gramada de locuri de joaca/activitati, deosebit. Apoi am mers sa mancam ceva in piata Unirii la un restaurant italian, sub orice critica, eu asa servire jalnica nu am mai intalnit nici macar la mare unde vorba aia le vezi pe toate.De intors ne-am intors cu masina ca tren n-am gasit convenabil. Una peste alta a fost o iesire frumoasa, suntem rupti.

Iasmi eu le mai fac briose sarate si dulci. Corn din aluat de paine in care bag carnat, branza,ceapa verde, ce le place lor. Clatite cu branza dulce sau sarata. Cam astea idei am avut.

Ancutza Doamne ajuta sa fie bine cu soacra ta. Nu toate tumorile de la cap sunt maligne. Poate ajuta Dumnezeu sa nu fie si sa fie in pozitie buna sa poata fi scoasa fara probleme.

ne vorbim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salutare!
noi am sarbatorit-o ieri pe mari cu prietenii si azi am fost cu Andra la zoo , fara carut.Deci am alergat toti trei dupa ea, niciodata n-am vazut asa repede gradina zoo de aici.Am ajuns la un restaurant bosniac si i-au dat o supa de vaca intr-o cana mare a mancat-o pe toata, ba cu lingura, ba sorbita( ciupa canu) supa in cana , pe urma s-a culcat in carutz. Eu am mancat o chestie care vreau sa va spun si voua de ea, era o tava in care erau taiate legume : dovlecei, ardei si rosii si peste ele batute oua cu branza de vaci si in mijlocul tavii un ardei gras plin cu branza de vaci cu niste ierburi. Delicios, am lins cu paine..
Cami, sa ai o zi minunata! si fetele vor fi super cu bona
Catank,
Somleac, si voi ati avut o zi plina
Msbb, povestesti demential
alexina sa-ti traiasca fata!
Strumph, plimbaretilor!
yasmy , a venit mami?
Mary,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata!




Cami, o sa fie bine, o sa fie bine, o sa fie bine . Iti tin pumnii!

Somleac, sa va fie de bine ieseala! Multi ani pentru mama ta!

Ailed-dota . Ati avut o zi plina . Sa-i fie de bine ciupa canu si voua, per total, iesirea.


Pana la urma mie mi-a sarit tot somnul ieri cand ne-a tras o masina de politie pe dreapta si i-a saltat permisul sotului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!!
am disparut precum magarul in ceata. dar chiar nu stiu cum sa fac sa ma mai imprietenesc cu timpul asta. uneori imi e cida ca dorm noaptea cand vad cum arata toate in jurul meu.dar vb lui MsBB cred ca si mie A mi-a implantat un cip ,ca nu pot frate sa parasesc camera ca se pune pe urlat.nu va zic ca, cu dietele mele incerc sa beau 1l de ceai pe zi, in reprize....si noaptea e un chin....dar nu cred ca mai am mult si ma scap pe mine....cred ca din 2-3 incercari pot ajunge la baie....cum fac 2-3 pasi si pun mana pe clanta aud ori un bazzzz , ori macii undi peci, undi ti duci....sau un MAMA (foarte apasat/dojenitor)mi-o strag bine pe ''margareta'' si trec in pat....nu de putine ori ,sotul,auzindu ma fosnid ii vine si lui pofta de un pishu....si nici nu ma asez eu bine-n asternuturi ca el se ridica ,calca apasat , trosneste usa..ba mai loveste si vre-o jucarie si se duce linistit si isi satisface nevoia....fara sa-l intrebe ''politaiul de ce iese din camera....eu sunt pedepsita frate...cred ca de multe ori prin somn imi zice sa trec in pat....
vad ca doar dimineata dupa 6.30 mai pot evada si eu....
asta e doar o parte din viata noasta de noapte....ca de trezirile ei nu mai zic....de vb in somn nici atata....de bombanit ca nu mai are titi ..vai de capul meu cate mi-am auzit

de viata de zi...hm..am fost in vacanta....cea mare m-a tot tras prin magazine..ba ca rea tenisi....ba alte prostii....
plus alegatura mea dupa niste acte..ca de aceea eram zilee trecute cu capsa pusa....
offf prin 2002 am facut prostia sa plastefiez certificatele noastre de nastere/casatorie....si de 2 ani s-a dat lege ca nu mai sunt valabile actele asa polastefiate ,nu se mai pot legaliza ,bla bla bla
saptamana trecut aveam nevoie urgenta de certificatul de casatorie si nastere legalizat....pauza am alergat ca nebuna si mineni nu a vrut sa mi le faca...normal unde-i lege nu-ii tocmeala..sa mor nu alta...eu sunt nascuta si in alt oras...am pierdut acel shmen....acum sa vad cum rezolv sa scot altele....vineri am stat toata ziua pe tel....
am si o diploma pierduta....mergi si la monitor 2 zile larand..ca nah si pe asta tot ziceam sa s-o scot iar ca uite nu stiu cand imi trebuie....apoi dau declaratie si in decalarie la notar nu imi scrie un ciat dintr-o lege si cand sun la secretariat tanti aia ma intrteaba daca scrie asa si pauza..ma duc iar la notarita...bine ca ma cunoaste si mi-a facut alta tot in banii aia..ca ea nu stiua sa asa se cere
acum plec la sectorul 6 sa scot certificatul de casatorie....i-am zis lu' tanti aia ca mi l-a furat....ca daca-l vede plastefiat hm....stiu ce am patit in urma cu multi ani cu a lui Stefy...si nici nu era legea asta data....da atunci am fost si eu pe pozitie ,ca si ele imi gresise o cifra si o ingrosase...in conditiile in care stiu ca nu au voie...am fost chit si nu am platit anemda....


Alina sa iti traiasca baiatul!!! Sa cresca mare ,sanatos si curajos ca tati lui!!!!!

Alexina sa iti traiasca Printesa!!!! Sa scresca mare si sa fiti mandri de ea!!!!!


Catank imi pare rau de acesta veste.Sa trececi cu ine peste ea!!! Doamne ajuta sa nu fie asa grav

Cami serviciu usor si acomodare rapida!!!! ai sa vezi ca fetele or sa fie bine....
eu cand o mai las pe A la sora mea si imi pov ce face sau cum se comporta la masa parca nu zic ca e ea.in prezenta altei persoane sunt altfel..
nu te mai gandi la ele....si asa trebuie sa ai nervii tari in scoala de azi..esti la liceu sau gimnaziu?

pup..toae fetele...s-a trezit....ma striga..ma mir ca nu a sarit patutul ..hi hi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, scuze Sa-ti traiasca mami sa fie sanatoasa.Ce ai primit? Eu va invidiez pe cele care iesiti cu mami in oras, eu daca as iesi cu mami in oras, ne-am umple de nervi amandoua caea n-are placere in colindat magazine si tot asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea,, deci si tu ai paznic , dar la mine e doar pana adoarme, rar noaptea.
Msbb, multumim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, azi va las pe voi sa dati cafeaua ca mie mi s-a terminat.

Eu de la 6 sunt in gradina , am tzucat toti pomii si tufele si pe aia mai vechi si pe aia pusi acum. Mi-am luat din piata rasad de rosii timpurii.

Delia am primit o rochie, un sacou si o poseta. Joi mi-am luat 2 perechi de papuci , o pereche verde din asta fain de-i culoarea anului si o pereche rosu corai. Asa ca mi-am facut resuscitarea de primavara, ca sa nu mai zic ca vineri in Cluj am batut ceva second-uri si mi-am luat o plasa de bunaciuni. Acu va trebui sa umblu cu ocherali de cal ca am intrecut masura.

Delia multumesc de urari. Eu i-am luat mamei mele tratament cu gerovital pentru un an de zile. Daca va intereseaza va spun mai multe despre el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

SOmleac sa-ti traiasca mami!!! si sa poti cu drag tot ce ti-ai luat....
eu cand am bantuit cu S prin oras pe la tzoale si pantofi doar am ...tot ma visez slaba sa port rochii...asa ca tin banii la chimir
pai zi si de tratamentul ala...pemine ma intereseaza pt caderea parului....mai am o mana de par..off si ce par frumos aveam....

a ieri mi-am luat o crema de zi..nu ce foloseam eu..alta..nu stiu ce a fost in capul meu , ca nu prea-mi place....si un fond de ten....

gata plec sa vad ce rezolv...urati mi sucesuri sa dau peste doamne amabile....

ps.am vazut pozici frumi pe fb ....si in picasa..cami si msbb..aveti niste fete scumpe rau....

Mergi la inceput