LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Niata!

Drum bun, Somleac! Da'sa o crezi tu ca scapi doar cu o cafeluta...ori o galeata ... ori te plictisesc tot drumu .

As putea de fapt sa incep cu noapte buna. Ieri dupa ce am scancit eu dupa soare a iesit si domnu'soare. Drept urmare am impachetat cupii, i-am luat pe sus si i-am dat nas in nas cu domnu soare. Cum e rara intalnirea am zis ca profit fara sa stau pe ganduri. Noooo bun , da' eram contra timp - aveam in program Pinocchio, asa cum va spuneam si voua. Am venit acasa, am sarchuit rapid in memory cardul din dotare dupa vreun fel de mancare radpid si acceptat de cele 2 mofturoase dupa care le-am aruncat in apele ... marii ... . Si cum o spal eu pe cea mare o vad ca se schimba la culoare ... si dai si tremura. Zic in sinea mea , ma mama natanga , am bagat cupii in apa ca berea la racit sau sa-i spal ( desi apa era calda, da'na )? Oricum ma grabesc, o iau in brate , o invelesc bine bine si cum tremura ca un caine la injectie o bag sub patura.
Eu mai patesc din astea la CM - ma ia cate un frig din ala de-mi tremura dintii in gura, la 1000 de grade. Zic ca poate or fi stat prea mult in apa si de aia o fi luat-o frigul. Da de unde? Bag viteza la centrala si fac lejer un mijloc de iulie in casa si asta mare a mea tremura de i se zguduiau crieri in cap .
Normal ca teoria mea de om destept ca fie-mea are simptome de CM n-a tinut si m-a anuntat ca o dor ochii. Mda! La vreo juma de ora i-a crescut temperatura pana la un 39 si i se inchideau ochii de somn.Lesne de inteles ca nu i-a mai trebuit mancare, Pinocchio si nimic.
S-a foit toata noaptea si a comentat ca omu'beat toate amintirile din copilarie. Asa am ajuns la 2 noaptea sa raspund la intrebari despre Cruella de vil . Ma intreba de ce il striga pe unul din hoti "idiot".
Acum sa vad ce coace . Poate are noroc mandra mica si nu culege si ea.


Ma uit la ea parca-i un mar copt. Are niste obraji ...

Revin dupa o cafea TAREEE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

MSBB multa sanatate, sa scapati usor.

Nici eu n-am avut o noapte prea stralucita. Nu stiu daca am dormit 2 ore

Strumph tu cum esti?

Roxi?

Millie nu te necaji cu serviciul, ia-o ca pe o vacanta binemeritata. Pana acum cu cine au stat cu picii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
mai dau si eu o galeata de cafea, ca vad ca e nevoie!
Msbb, sanatate! fa o supa de gaina concentrata ca e leac.
Somleac a ai drum bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza Delia, o zi frumoasa sa ai.

Miki mi-am comandat copacul reginei de pe net. Sunt curioasa daca vine si cum este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, sa dea Dumnezeu, cae plina rau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

sunt in orashu' lu' Bacovia, somleac. Si nu se dezminte - e atat de intuneric afara ca-mi vine sa pun capu pe jenunchi sa
Oricum, dupa 2 ore de somn ai dreptu' la juma de galeata de cafea. Hai , sa nu zici ca am obrazu gros , uite


Nu stiu ce sa cred cu mandra asta a mea .I-am dat o doza de nurofen la 7 , avea 38,7, iar acum frige toata , are pielea gaina si temp 36,2 . Cand o intreb daca o doare ceva zice ca ba burta, ba capu, ba gatul , ba piciorul . Hmmm


S-a trezit si Sofu si vad ca-i cam cu nasu'in .

Maine aveam o dezmotare si deja mi-am pus-o in cap pe Andra ca i-am zis ca nu o sa mergem. Ma lupt cu ea sa o conving, macar asa, sa-mi zica , nu aiurea, doar de dragul Nurofenului, ce simte/doare, sa stiu la ce ma astept. Am o presimtire ca maine umflu baloane si fac dezmotare la vreun bb de jucarie sa-i satisfac dorinta de .


Delia si spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Neatza Delia, o zi frumoasa sa ai.

Miki mi-am comandat copacul reginei de pe net. Sunt curioasa daca vine si cum este.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




de unde ca-l vreau si eu ? eu n-am reusit sa-l gasesc..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MsBB

Nu stiu ce sa cred cu mandra asta a mea .I-am dat o doza de nurofen la 7 , avea 38,7, iar acum frige toata , are pielea gaina si temp 36,2 . Cand o intreb daca o doare ceva zice ca ba burta, ba capu, ba gatul , ba piciorul . Hmmm

Delia si spor la treburi!


asa au fost simptomele si la ai mei..tremurat cu clantanti de dinti si la febra dar si cand erau reci..se plangea de burta, de cap, de fiecare bucatica din corp.. eu mi-am imaginat ca e ca la o gripa din aia cand te dor toate..si ai mei sunt asa de peste o saptamana
stiti ca declaram ieri invinsa boala..azi tac chitic ca mi-e teama ca am suparat-o si se intoarce...
ieri au avut amandoi o zi f f proasta, fara febra, dar cu stare proasta..fara vlaga, au zacut, n-au vrut mai nimic de mancare..vlad se plangea iar de dureri de cap..
drept urmare am contramandat partyul din weekend, n-avea sens sa chemam oameni sa le dam virusi..toti care au intrat in contact cu ei au luat fix dupa 3 zile, cica asta e perioada de incubatie de ieri a luat-o si pe mama care statea de luni cu ei

asa ca va doresc sanatate

edit: am uitat sa-ti zic ieri ca te invidiez pt reusita cu tv-ul eu am avut perioade si perioade dar n-am reusit sa fac o regula asa stricta si constanta, in ultimul timp au cam avut liber..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI LUCA

alina, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va umple viata de bucurii
pupici si pt surioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata mamici ! Va invidiez pt cafeluta! Peste o luna cred ca o sa pot si eu sa beau, numai sa ma vad ca alaptez bine si apoi o sa mai iau si eu cate una de pofta!
http://www.bagdasar-arseni.ro/medic_detaliu.php?medic=110 despre domnul doctor Florin Exergian. Multa sanatate iti doresc MsBB!
Vai Somleac chiar ma regasesc in ce spui tu. Si mie acuma mi se pare un sacrilegiu sa ma duc undeva fara copii, si in pat dormim toti. Bine Anastasia in patucul ei care e lipit de partea mea de pat, insa pe la mijlocul noptii protesteaza si vrea si ea cu noi. Pe la un an jumate o sa le mut pe amandoua in camera lor( ca sa mai poata mami si tati sa le faca alti frati/surori glumesc). Sambata dimineata m-am dus sa cumpar pantofiori la Miriam singura, ma rog trebuia sa ma duc sa o iau pe sora-mea de acasa, ( a meu lucreaza sambata). Si m-o vazut vecinul cu una de mana si cu cealalta in scoica, s-o uitat la mine si o tot insistat sa nu te ajut. Eram cu masina asa ca nu era mare chestie. Toata lumea zice ce curajoasa sunt ca am facut doi copii, unul dupa altul, mie nu mi se pare ca ii chiar asa, mie mi se pare ca ii normal, da de la trei in sus mi se pare act de curaj.

Mergi la inceput