LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie sa-ti traiasca fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza ,

desi sunt de dimineatza la lucru n-am avut vreme sa intru. Acu servesc micul dejun

La multi ani Alexandru de Anda si Andra de Millie
Mamicile sa va traisca puiutii si sa va bucure zilele.

Delia, multumesc din suflet, deja am comandat-o .

MSBB si eu zic du-te si rezolva problema. O operatie la rece este mult mai usoara cu recuperare rapida fata de o operatie in regim de urgenta.

Miki super. Bravo voua. si mai ales tie ca ai rezistat.

Roxi pe unde esti?

Na va pup .

Maine iar sunt la Cluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Ailed-dota - m-ai omorat cu replica pt Deea! Ce bine ar fi daca am avea toti inspiratia sa gasim un mod de a evita conflicte si probleme asa elegant, in gluma , frumos , fara a ne macina de nervi si suparare.
Ma bucur ca ti-a venit chefu de scris
Am tras si eu cu ochiul la jucaria aia si a primit si Sofu la dezmotare ceva asemanator de la niste prieteni si acum are cea mare jucarii perfecte pt a pune in scena 101 dalamatieni. ( fac o mica paranteza si spun ca e mega fan, cea mare, de acum vreo luna cand a fost la anetna 1 filmul "101 dalmatieni" si foloseste vaca, porcu, gaina etc drept personaje din 101 dalmatieni. Lesin de ras cand vad cum se joaca Andra cu o matza, da! , o matza din aia care "scheauna" cand o strangi in mana, si o trage cu o ata legata de gat si o striga Perdita. Si acum in timp ce scriu ma uit la ea cum ii face nunta Perditei cu Pongo .
Apropo, cine doreste , cine pofteste ... diseara este pe Antena 1 Pinochio. Eu nu prea le las la desene ( mama rea ce sunt ) doar sambata si duminica cate o jumatate de ora si este un adevarat eveniment ca o sa ne uitam diseara la Pinochio. Deja tremura carnea pe mine cand ma gandesc ce intrebari o sa mai primesc, ca dupa Cenusareasa si 101 Dalmatieni. Hai ca m-am intins prea mult. Nu vreau sa va plictisesc


Miki da Doamne! Bravo! Ma bucur mult sa aud ca sit e mai buna. Astept cu nerabdare sa ne spui ca sunt amandoi copii sanatosi, voiosi si asa cum ii stii tu - copii perfecti
pai nea doctorul de ieri ( ala de alataieri era mai rezervat) mai-mai ca m-a intins pe masa . Acum nu ca ar fi fost o noutate pt mine faptul ca trebuie sa fac ceva cu hernia asta dar oricum cand mi-a zis-o asa mai ca-mi venea sa fug pe usa . Nici n-am intrebat de modul in care opereaza. Am sa sap mai mult pe internet sa vad ce gasesc.
Cu tortu nu te pot ajuta ca-s anti-talent in bucatarie. E mare lucru daca reusesc sa ies intreaga din bucatarie dupa ce fac o amarata de salata - drept dovada stau destili mele recent sculptate pe razatoare

Strumph imi pare rau! Spatele? Ai vreo problema medicala?
Habar n-aveam ca Bitman a fost operat de hernie. Parca auzisem la stiri ca a avut ceva la gat ?
O sa cercetez nitel problema sa vad ce alternative am. Io sincera sa fiu mi-as da cu lipici de la fie-mea mare sa-mi pacalesc matzele sa stea la locul lor. oare mere?
si sper sa-ti revii!

Pofta buna , Somleac! Exact asta mi-au spus si medicii. Ca-i mai indicat sa ma operez acum cat inca nu e f grava pb.
Rad cu barbatu' si-i zic ca ce ar fi sa mai fac un copil . Ca atunci nu mi-a fost frica sa ma duc la taiere ( ei nu!!! era pardon de expresie pe mine ) si tzac pac rezolv 2 odata .


Mama, cat am scris . Gata, tac, ma duc sa fiu martor la nunta Perditei cu Pongo . Daca-i vremea urata si nu pot scoate fetele va stresez pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, tortul de la catank
cu piscoturi ca blat si faci o crema cu ouale frecate cu zahar pudra si unt si le amesteci cu albusurile batute
sau faci un tiramisu cu cafea decofeinizata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, mamici

Va multumim frumos pentru urari, la fel va dorim sanatate si fericire voua si familiilor voastre

La multi ani pentru Andrada de Millie si Natalia de Ama22

Sanatate copilasilor bolnaviori, sa le treaca cat mai repede, ca uite, parca vine in sfarsit soarele si primavara si e timpul de joaca afara

Eu il astept pe Alex de la cresa, sunt curioasa cu ce impresie vine. Cei de la cresa au pregatit in loc de gustare de fructe de la ora 11 un tort de fructe si-i canta la multi ani. Asa se face la ziua fiecarui copilas.Deseara facem un party mic de tot acasa cu inca 3 cupluri cu copilasii lor din dotare, ca n-am dorit ceva mai amplu ca nu prea sunt apta zilele astea, inca gretulesc de mama focului si in prima jumatate a zilei vegetez, sunt ca o planta.
Pentru deseara eu n-am gatit nimic, dar am comandat platouri calde cu pulpe de pui, carnaciori, chiftelute, cartofi gratinati, ciuperci gratinate, ardei copti. Tortul il achizitioneaza tati mai tarziu si tot el a cumparat bauturile.Deci sper sa fie ok. Party mai serios facem weekendul urmator la bunici cu tot familionul, tot ce sper e sa fie soare si cald sa putem sta afara la gratar si copiii la alergat

Am fost aseara la control si buburuza din burtica are deja 2.5cm si 169 batai pe minut, e in grafic. Speram sa fie asa la cat ma chinuie cu greturile

va pup

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele !
Somleac trebuie taiata pana te simti tu bine. Totul consta sa o pui intr-o pozitie buna si sa te acomodezi cu ea. Si eu la inceput mi se parea aiurea, apoi i-am gasit pozitia si nu ma mai jenat. Nu se pateaza, numai ca trebuie sa fii atenta sa nu o intorci cumva si sa versi. Ca orice chestie se invata. Sper sa te poti acomoda, ca daca te acomodezi o sa vezi ca e super mai ales cand tre sa te duci cu nazdravanii la piscina.
Si noua te place parintele Pantelimon, parintele Iustin (staretul), parintele parca Sava daca bine tin minte din Canada, care canta foarte frumos. Mama ii mai trimitea portocale cand mai prinde pe careva, ca stie ca-i plac . Si a fost si parintele Dumitru( acum schimonah Chiril), acum 4 ani a plecat in Muntele Athos temporar, si dus a fost, foarte strict la spovedanie, dar cu el prindeai aripi, mai ales daca faceai si ascultare. Nu stiu daca o sa mai gasesc un duhovnic ca el si daca o sa-l mai intalnesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

MsBB sa iti gasesti un medic bun si sa te operezi. Sotul meu e operat de aproape 3 ani si e foarte bine. Cu cat esti mai tanar, cu atat operatia e mai reusita si recuperarea mult mai usoara. Daca tot taragnezi se poate Domane fereste sa trebuiasca sa-ti faca operatia si din doua interventii, ceea ce nu e placut. Asa a fost colegul de salon a sotului meu. L-a si certat doctorul, pentru ca l-a batut mult la cap sa se opereze si el nu voia, si neoperatul la vreme i-a dat complicatii.
Este o operatie usoara, cea mai simpla din neurochirurgie, insa iti trebuie o mana buna si antrenata, pentru ca se lucreaza intr-o zona plina de nervi, si orice greseala poate avea consecinte, de aceea grija la alesul medicului. Daca erai din zona noastra iti recomandam si medicul cel mai bun din zona, al doilea din tara la astfel de operatii, ca cel mai bun e la Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Felicitas ce scumpete ai tu acolo Pfuai ca mi-ai facut o pofta. Seamana teribil cu Ilinca cand era mica, mi s-a strans inima cand am vazut avatarul.

Strumph de ce te simti rau??? Offff, of.

Eu zburd ca o caprita. E o caldura afara, totul a inflorit, e un verde crud de-ti vine sa-l musti, aerul curat fara praf. A stiut Doamne Doamne de ce ne-a dat atata ploaie si urat. Acum apreciem altfel primavara asta. Imi vine sa tzuc pe toata lumea. Mi-am luat de la o nana 50 de fire de zmeura, de la un nene tei si malin, abia astept plantarea, yuuupiiii

Astea-s narcise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Anda sa-ti traiasca buburuza si sa treaca greturile. Vezi ca noi n-avem greturi si putem servi o felie de tort si o sampanie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Hello

multumim frumos pt.urari
noi ne chefuim in wek., aveti idee de o crema buna de ciocolata pt.tort?
de maine o sa fiu casnica ,ioi ce urat suna,nu am cu cine lasa copii asa ca trebuie sa-mi duc lichidarea la vechiul meu loc de munca
La multi ani Alexandru!!!La multi ani Natalia!!
sa fiti sanatosi,norocosi si ferciti!!!
multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput