Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 44

Rufus

9327 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Rufus un Mesaj Privat

Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Ne-am mutat. Veniti si cu propunere de titlu...

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
      (1 aproba) (0 dezaproba) |

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Varicela,fotbal si primavara.....sau ceva de genul...

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Ralu,sanatate multa.....sa ai grija poate evolua rau la varsta noastra....
Un amic care a facut de la fiica-sa a bolit o luna,rau de tot..nu putea nici inghiti.Sanatate cat caru` iti doresc.

Madalina

Mergi la inceput

Serialbastre

1560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Serialbastre Adauga semn de carte la raspuns Trimite Serialbastre un Mesaj Privat
Rufus, erau in plan doua saptamani de vacanta pe cand trebuia sa inceapa anul scolar la 10 septembrie. Cu amanarea pe 17 septembrie, a ramas numai una.
Mai avem liber (cu recuperare sambata) zilele de 2, 3 mai. Luni, 6 mai, a doua zi de Paste, e zi libera, iar unele scoli au facut cerere pe la inspectorate si pentru marti, a treia zi de Paste (tot cu recuperare). Si uite asa se facu saptamana, de miercuri pana marti.
Unii recupereaza din mers, altii pe hartie, iar cei mai "harnici" chiar merg 3 sambete la scoala. Se pare ca eu sunt in ultima echipa.

Ralu, sanatate multa! Eu am facut varicela pe la 28 de ani, rau a fost. Sper ca Cezara sa faca copil, de asta nici nu am vaccinat-o.

O zi senina tuturor cu spor la calcat, la invatat .... care cum are nevoie.

Andreea si Cezara(2.06.2009)

In bucataria mea

Mergi la inceput

Serialbastre

1560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Serialbastre Adauga semn de carte la raspuns Trimite Serialbastre un Mesaj Privat
Rufus, vreau si eu la strachini ...
La noi ploua mocaneste.

Andreea si Cezara(2.06.2009)

In bucataria mea

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Iar eu vreau la Suceava (acolo esti?)
Ca n-am fost si mi-ar place.
Maine ploua si aici, doar azi e fain..si a inceput deja vantul.
Intre timp, si caprele mari vor in parc. Cu rolele.
M-am prins cu vacanta.
Deci o saptamana acum. De 1 mai, ca orice bugetar.
Traiasca Ziua internationala a oamenilor muncii.

PS: fetele pe alte continente...la voi e 1 Mai?

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Pai io ziceam ca e ziua internationala a muncii......international inseamna oare international?Sau e naationala ziua asta?....

Madalina

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat
Da,Rufus e epidemie si cred ca sistemul meu imunitar fiind slabit am si luat-o,ca altfel nu-mi explic cum de n-am facut cand au facut cei mari .
Varicela se mai numeste varsat de vant.

Ai dreptate Mada la adulti e ceva de groaza motiv pt care mi-am sunat medicul si mi-a spus sa trec imediat pe Aciclovir.
Asa rau nu mi-a mai fost de cand ma stiu.
Va multumesc pt urari.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Imi aduc aminte cand am vazut-o prima oara pe Ioana (nu stiu daca e cineva aici sa nu stie ca pe Ioana am infiat-o cand avea 3 luni), era infasata "regulamentar" (adica strans) si era plina de bube (varsat de vant) si era galbena de la nu stiu ce crema pe fata, dar avea niste ochi...aia m-au vrajit. Pe vremea aia nu era ca acum, cu plasamente, te duceai "la piata" si alegeai...

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Am aprobat ca mi se pare mai mult decat induiosator ce ai scris,Ruf.

Ralu,sa iei si Liv52 pentru ficat.Antiviralele astea ii dau niste pumni durerosi ficatului,ii pot face rau.
Madalina

Editat de - eumada on 06/04/2013 16:37:51
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Prezent ...pe alt continent.

Nu, desigur ...nu exista Ziua Muncii in America ...noi muncim in fiecare zi, da ?

Eu de ex acum stau un pat ...e dimineata, copiii sunt jos cu bunicii, dnul Buflea lana mine, ma sforaie, afara e soare si pare cald.

Trebuie sa ma duc la cumparaturi pentru dieta de luni ...aoleu, aoleu, deja sunt in panica ...

Ah, meciul de hockey care credeam ca azi, este de fapt maine ...noroc ca avea si barbatul programul si m-a corectat.

Ralu, nu stiu cum e cu varicela la varsta asta dar eu am facut pojar la 30 de ani si a fost cam nasol, cu spitalizare numai pana a erupt.
Dar nu pricep, de ce nu va vaccinati voi copiii de varicela ? Aici e obligatoriu, nu ii primeste la scoala fara vaccin ...eu nu amauzit de nimeni sa faca boala asta ...nu e mai simplu cu vaccin?
Mergi la inceput
Pag. din 44 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com