Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 44

rall

Donator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Mexico,
2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` zau ca-s toti cu ochii pe noi ca pe butelie.....incep sa astept noua platforma cu grupuri..

Pai nu de aia scriem pe forumuri? Ca altfel aveam jurnal, pus bine in seif
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Bufleo,Fantomas al nostru ti-a atras deja atentia ca e Sagetator....banuiesc ca te-o scarpina cu sageata....
E ardelean si ei sunt mai molcomi,da` ne compatimeste daca e cazu`.
Plus ca are sugestii interesante edspre mancare....
Asa ca io zic ca nu strica...avem di tati,FANTOME nu,asa ca e tare buna una la casa omului.Mai sperie lumea...lumea rea,mai,care nu ne iubeste.....

Ce-mi plac glumele mele...
Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."

Editat de - eumada on 07/04/2013 20:15:57
Mergi la inceput

membru veteran marius

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator proiect ursici
 Romania, oradeaBIHOR
18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat
Citat:

Bufleo,Fantomas al nostru ti-a atras deja atentia ca e Sagetator....banuiesc ca te-o scarpina cu sageata....
E ardelean si ei sunt mai molcomi,da` ne compatimeste daca e cazu`.
Plus ca are sugestii interesante edspre mancare....
Asa ca io zic ca nu strica...avem di tati,FANTOME nu,asa ca e tare buna una la casa omului.Mai sperie lumea...

Ce-mi plac glumele mele...
Madalina

De aia nu muriti voi ca aveti di tati si nu aveti E-uri in bagaj voi mancati ligumi, fructi...
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Pai,no,nu-i bai,da` de ce atata graba....

Mancam si paini(cu accent pe ultimul i)

Bre fratilor fiica-mea s-a dus cu tac`su` sa-si ia fluffingi...trebi de alea saritoare,latoase,bune de nimic...pardon "plietenii b;anosi)....

Ca atat a topait,s-a zbuciumat si a racnit ca bunica-sa a cedat...d

Madalina

Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Avem flufing.....roz.....

Unde ati roit-o cu tatii,bre?
Pelicanu`,Fantomas,Bufleo,Varsatu` de vant....Roxana..Vivi,alooooo....si restu`...da undi santiti bre?

Madalina

Editat de - eumada on 07/04/2013 20:19:36
Mergi la inceput

Laura25

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
'Seara!

Ca sa vedeti ce noroc are barbatul meu ... ieri dimineata s-au trezit copiii mei si au zis ca "Tati a zis ca in vacanta mergem la bunica, vrem la bunica!" (ultimul plan era sa stea acasa in vacanta). Am incercat eu sa ii aburesc, nimic, ei vroiau la buni'. Asa ca am sunat bunica sa astepte 'musafirii', am pus bagaj si copiii in masina si am plecat la ai mei (undeva in Botosani, pe sus, unde se agata harta in cui). M=am intors azi si urmeaza sa ii recuperam peste o saptamana. Sunt tare mandra de mine ca e primul drum asa lung pe care il fac singura, fara barbat comentator in dreapta (sunt sofer doar de cateva luni) si m-am descurcat super bine!
Pe drum (cam 3 ore) se plictiseau, asa ca am inceut sa jucam tot felul de jocuri. La un moment dat le spus sa zica un cuvnat ce incepe cu 'c' si are un anumit nr de silabe. Bianca zice "curcuzum". Rares, contrariat :"ce inseamna asta? Nu exista asa un cuvant", la care sora'sa, cu un ton f, serios "sigur ca exista, inseamna un partz american" si da-i hahaiala amandoi 5 minute.
Cand am iesit din Suceava (serialbastre, te-am salutat din mersul masinii ) , povestesc copiii ca abia asteapta sa ajungem aproape de bunicul, ca sunt acolo niste dealuri unde le "sar partile intime" (sunt niste dealuri /vai cu drumul 'in valuri' de la alunecarile de teren si daca mergi un pic mai cu viteza, salta masina ). Cand ajungem in sfarsit in zona respectiva, eram in varful unui deal si cand incepem sa coboram, ridica amandoi mainile in sus ca la roller coaster si o aud pe Bianca strigand "sa sara putzeleeee!!" (noi nu folosim cuvantul asta, e catalogat ca 'urat', dar nu ne=am putut abtine sa nu radem cu pofta).

M-am delectat cu pozele lui Rufus din parc , la noi e frig, ploua ... blex!

ralualexandrei sanatate multa!

'Cos what I feel is the only truth for me

Editat de - Laura25 on 07/04/2013 20:56:59
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Ia uite aici....
Laura...sa inteleg ca sunteti singurei?
Madalina

Editat de - eumada on 07/04/2013 20:43:48
Mergi la inceput

Laura25

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
Citat:

Ia uite aici....
Laura...sa inteleg ca sunteti singurei?
Madalina

Are si Bianca unul asa, pe albastru ... zace intr-un fund de cutie .

Nu, nu suntem singurei, suntem doar fara copii. E la noi un unchi de-al meu care ne ajuta cu santierul din casa, iar eu marti plec de acasa pana sambata probabil.

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
La mine se va juca pana maine......maxim marti...

Madalina

Mergi la inceput

kariguld

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Fiji, la curtea cu procese!
6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat
seara buna pinguinilor

stie cineva unde a plecat primavara? dimineata era bruma pe masini si un frig. io inca sunt cu ghete si geaca groasa de iarna, plus manusi. si cand le vad pe altele in dres si cu pantofi... ma ia cu friguri instant. plus ca azi dimineata, i n gara, erau pustoaicele iesite de la disco in pantaloni scurti pana la kur, fara dres si in pantofi cu toc de 10-15.

deci dl marius vine si pleaca? asta-i treaba? tocmai cand se inmultise partea masculina pe aici... deci m-am bucurat degeaba.

Andro, ai grija de tine. te-am visat azinoapte...

acum pe seara am mancat si noi pacatosenii, cartofi prajiti si asian chicken nuggets.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput
Pag. din 44 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com