Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus,rufus....parca esti pofticioasa asta mica de Eva....

Ia treci si tu cu noi la dieta...e usor de tinut si poti sa-ti faci poftele,doar ca disociat.

Azi,pentru ca am pacatuit aseara,am mancat oar salata verde si doua felii de paine prajita.

De maine reincep si ma tin asa,tare de tot.

Oricum,de-ar veni caldura ca la ce tur de forta dau eu cu Eva cand e cald...compensez lipsa sportului..m-am lasta dupa trei sedinte de zumba...

Buflea,sa stii ca te urmaresc peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Salata verde cu paine prajita. Astea-s poftele mele, ha?
Am mancat salata verde (cu cepa verde ridichi si leurda) azi dimineata cu omleta cu branza, bacon si cascaval.
Se pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu ecita....zii tii si tu cu noi dieta?Sau ma rog,te apuci de mancat disociat?O sa para ca-ti tin teoria chibritului,da` stii si tu ca alimentatia bogata in grasini si fainoase,combinate,impreuna cu sedentarismul nu fac casa buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Fooarte bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
De o buna bucata de vreme, Tora ne rasfata cu prajituri home-made. Asta se vede. Voiam sa va pun o poza si cu mine de ieri din parc...m-am razgandit.



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Ai pus kile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ce?Ce a mancat Rufus?Sau disocierea?

Acu` Rufus a terminat pestele cu cartofi(bomba calorica) si se relaxeaza cu prajitura de casa...ia pune aici ce prajitura facusi....
De ce,Ruf,nu mai incapi in poza?
Edit:pe ghetar pot sa-ti spun Casper,Marius?Fin`ca veni vorba de fantome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bai Mada, ia lasa-ma cu disocierea...ia uite aici:

http://www.csid.ro/dieta/mihaela-bilic-disocierea-alimentelor-nu-are-cum-sa-fie-sanatoasa-10712190/

Te-am pos pe ganduri?

Marius, chile parca n-am pus...dar am o gusa in poze...zici ca-s pelican, nu pinguin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu.Prima data am dat 14 kile jos cu Rina,acu` mai vreau doar 5.Ca sa ma simt bine.Si la electro nu spun ce imi tonific..
Ghici....

Acu`: de ce sa nu asociezi carnea cu cartoful si altele...la enzime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Edit:pe ghetar pot sa-ti spun Casper,Marius?Fin`ca veni vorba de fantome?


Daca tii neaparat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Da. Cartofi prajiti cu peste cred ca vezi doar in familia mea.
In we copiii mei au dreptul sa aleaga.
Si ei aleg cartofi prajiti, no matter what.
Ca sa va oripilez definitiv, ii prajesc in untura. De porc.
Teoria mea spune ca e mai sanatos decat uleiul super-rafinat.
Dar pentru ca nimic nu-i sigur, nu fac abuz.
Partea lucida a familiei mele (Tora) are intotdeauna varianta la cartofii prajiti. Deci, astazi cartofi si morcov la abur, cu rozmarin si busuioc. O buna ocazie sa le abat copiilor atentia de la cartofii prajiti, pentru ca-s lacomi ca ta-su si vor si de la ma-sa.
De o buna bucata de vreme, Tora ne rasfata cu prajituri home-made. Asta se vede. Voiam sa va pun o poza si cu mine de ieri din parc...m-am razgandit.



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Si eu tot in untura de porc prajesc cartofii.Am incercat sa ii prajesc in ulei dar mancailor mei nu le plac si conform teoriei mele untura e mai sanatoasa ca uleiul.
Pentru ca maine intru la regim impreuna cu fetele si avand-o la conducere pe doamna Buflea, m-am gandit sa incep de astazi cu ceva mai usurel...o sa ma inghita iadul.
Meniul (dezmat frate!)de azi:
-mamaliga cu smantana si branza
-carne de porc (bineinteles) la ceaun
-carnati de casa la gratar
-salata de varza acra
-clatite cu dulceata de gutui (clatitele le-a facut sotul ca el e maestru clatitar)
-mai tarziu vor banane flambate ,cu sos de ciocolata...ma mai gandesc
Cred ca am sa tin dieta un an sa dau jos numai ce am pus azi si o sa ma traga Buflea de urechi pana slabesc.Si Eumada se vaita de niste pizza...si Rufus peste...ma faceti sa rad.Si Marius mi-a facut o pofta de cartofi natur cu putin unt , patrunjel si un praf de piper...am luat-o razna.



Mergi la inceput