Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am in curte un corcodus. Amarat...l-as taia, dar face umbra.
Pe la tara de ani de zile nici corcoduse nu-s sa mai faca o tuica. La mine, pomul e plin. Anual adun zeci de galeti de corcoduse, cad pe jos, pe masini, se zdrobesc de pamant. Acum a nins peste flori, a fost frig...le doare in cot. O sa fie milioane de corcoduse...si toate in ciuda mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Viviana, fii ingaduitoare...domnul e speriat ca un iepure.
Chiar daca se da leu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Kari, nu ma dau mare gospodina, dar recunosc ca-mi place sa gatesc. Dar suntem conservatori, mancam mancare ca la mama acasa. In ultimul timp reusesc sa nu mai arunc mancare (se intampla rar) dar eram campioana la aruncat mancare. Dar ce-i drept nu suntem pretentiosi si ne luptam cu oala de ciorba pana se termina.
Saptamana asta am de gatit ca (,) copilul e in vacanta. (deobicei mananca la camin pranzul si 2 gustari) Si taman acum incep dieta (imi vine sa si rad).

Rufus, te invidiez pentru Soare. Noi inca nu am lasat bocancii si gecile de iarna.

Viviana, drum bun fetei! Mi-l imaginez pe Cel ce sforaie si ma gandesc ce emotii o fi avand ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre
dar recunosc ca-mi place sa gatesc.





vezi ca ptr acest motiv o sa te ia buflea de cuscra.


rufus, e o zi speciala de au mers copii cu tine in parc. remarca ce am spus. copii au mers cu tine, nu tu cu ei. la noi sunt din ce in ce mai rare astfel de zile, pe motivul ca ei acuma sunt mari. o lama ptr vene am nevoie si eu, ce discuti am avut legat de mersul impreuna in vacanta anul asta.... pfuai, cand imi amintesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rufus pt mesaj si mai ales pt poze,niste fete tare faine!

Citat:
Doamne, cat balamuc au facut aia 2 penru o simpla borseta de umar. Ca e de stanga zicea el. Ea zicea ca o tine in dreapta. El ca nu e bine. Ea ca-si pune banii totti intr-un singur buzunar. El ca mai bine in 2 buzunare in 2 comparimente diferite.
Ea ca-si ia 2 ciorapi, el ca trebuie 3.
I-am zis ca daca se baga si-n chilotii si allaways-ul ei ii franjurez nu numai venele.


Viv m-am linistit,deci asa e specia,nu e Klaus defect ,no offense Rufus
...zic asta pt ca nu mai departe de ieri al meu domn urla prin casa de nebun ca e tarziu si nu ajugem la meci,pana la meci mai era o ora jumatate si pana la stadion facem maxim 15 minute dar el citise secundarul

Bube n-am foarte multe insa frisoanele sunt ceva de groaza ,baietii ma iau la misto:"Alfredo f a freddo,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Rufus, mie imi place corcodusul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


rufus, e o zi speciala de au mers copii cu tine in parc. remarca ce am spus. copii au mers cu tine, nu tu cu ei.



A, stiu...eu planuiam sa merg cu Ana si Tora, le-am intrebat asa, in doi peri, la vrajeala, si au zis da din prima Vad ca nici nu ies in alta parte, poate nu aveau planuri. Si mai pica o inghetata, un suc...

ralu, in popor se spune sa mananci/bei acru. Sa nu iesi afara si sa stai la cald, mai cald ca de obicei. Sa iasa bubele afara, sa nu le faci pe matze Nu glumesc, asa cica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Of,Ruf,cate fete frumoase ai......
Da` slabiciunea mea e Ana,cu zambetul ei larg si sincer...restu-s pisici aristocrate,asa zici ca-s la ce fetisoare au...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Salutare la toata lumea!
Am rezistat cat am rezistat sa citesc si sa dau din buze cu raspunsul pe langa monitor si m-am hotarat sa ma alatur grupului. Daca ma primiti bineinteles
acuma stiu ca trebuie sa scriu 10 mesaje, asa ca trimit cate unul pe scurt. Scuze de bombardare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Sunt o pinguinica batranica pe dc da m-am gandit sa ma dau tanara ca sa vorbesc cu voi;)
Are mama doi flacai, unul mai cuminte ca celalalt
Invat in fiecare zi cate ceva nou pe dc, de la mamicile cu experienta

Mergi la inceput