Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Si mie mi-a placut intotdeauna limba franceza,ma descurcam destul de bine sa o vorbesc si sa o scriu,imi placea sa citesc carti in franceza,dar au trecut anii si altele au fost prioritatile,am pierdut mult. Niciunul dintre copii mei nu imi impartasesc preferintele.Ascultam Vivaldi, Strauss sau Chopin dar pe ai mei ii plictisesc si din nou s-a cam terminat.Evolutia asta mie nu imi place,poate pentru ca mie nu mi se pare o evolutie.Si uneori ma intreb de ce am cedat atat de usor in defavoarea mea si nici nu sunt convinsa ca asta a fost in favoarea lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Si vreau sa va recomand un film bun:

HOPE SPRINGS
cu Meryl Streep #351;i Tomy Lee Jones. E un film care mie mi-a placut foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Sefa, merci de primire si nu te lua dupa Doamna Z, a zis ea ca as fi randunica dar dezinformeaza, sunt pinguin cu acte in regula, port cu mandrie pe cocoasa 70 de kg, +/-1 in functie de fazele lunii

Am vazut si eu It's complicated, de mai multe ori, si de fiecare data l-am iubit, ba chiar la un moment dat (apropiat de prima vizionare) invatasem sa fac si croque monseur cu varianta croque madame.

Curcanii mei din sufragerie sunt 9, mici si pufosi si daca am (aveti) noroc, poate reusesc sa va pun si o poza cu ei. Au nume de cod pinguinii, si asta nu e de aici inspirata ci asa i-am poreclit de anul trecut, pt ca sunt simpatici, au funduri grase si sunt mamosi. Parintii mei au o casuta la tara, cu gradina. Si livada. Si flori. Caini. Pisici. Si nicio oratanie. Am incercat eu sa negociez macar 2 gaini, n-am reusit. Asa ca mi-am luat (la bloc) 10 prepelite. Vai, vai, ce ne facem, au exclamat ei. C'mon, sunt 10 pasarici intr-o cusca 50x50x25cm. Asta a fost acu 2 ani. Anul trecut, tot pe sest, ca sa nu produc panica, am cumparat 6 pui de curca pe blat si am minciunit cot la cot cu copilul ca le-am primit de la nenea care-mi facea mancarea pt prepelite. Si i-am crescut pe aia in maternitatea prepelitelor, tot in sufragerie, pana pe la 4 saptamani, pana au inceput sa dea cu capul de bec. I-am mutat la mosie si i-am cazat in cusca cainelui (adica apartamentele cainelui, pe care acesta le-a urat cu patima, deci nu le-a folosit neam, ca-i maidanez cu acte si prefera o lada obosita). Si uite-asa am crescut noi 5 curcani (ca unul a ologit si l-am mancat in iulie la ziua copilului). I-am facut mari si grasi, au avut in octombrie intre 17 si 21 de kile.

Anul asta am prins curaj si am luat 10. Am pierdut unul, deci mai am 9. Au cam 10 zile azi, vom mai imparti sufrageria inca vreo 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Doi vorbe, asa de seara
Boti ii frumoaasaa, printesa blond inchis cu ochi albastri verzi, mandra ii seamana.... Deci la printese ii e locu'

It's complicated il ador, in secret imi doream sa ajung asa.... eeeeheee.. Pinguinu malai viseaza

Bufleo, la subiectu alalt bateai a propos-uri de 50..... Aci nu te-ai ras cand zisei "laters baby"...... probleme din alea cu a+b+c fac si astia aici cu tonele. Ia ma zi

Ce mai trebuia sa zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Aaaaa, ete ca scriu cu Princess Boti in acelasi timp
Eu garantez pentru produsele de la ei de la mosieee!!! Sunt clienta fidea[:)D]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Duminica asta fusei si io la Paris, da' aci , mai aproape, langa Slobozia (If you know what I mean )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sa stiti ca eu ma supar si ma ascund de nu ma mai gasiti !adica de ce boticelina e printeza si eu nu?! si eu am parul negru foarte deschis si ochii verzi ( va jur ) si mai multe kilograme decat ea indiferent de fazele lunii . cert este muream si nu stiam ce frumos cresc curcanii intr-un apartament! si nu unul sau doi ci noua!!!!

michelle, sa nu te mai aud cum il tii pe pepperica in cusca ! pai ce , el e curcan draga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

astazi a plouat ca in filmele americane, acum a stat dar tot rece e.
ma uitam pe pozele de paste de anul trecut care a avut loc pe 15 aprilie si copacii aveau frunze. astazi sunt la fel de golasi ca in decembrie.
pana si curcanii lui boticelina au mai mult puf decat copacii nostri!
zau ca nu stiu ce se intampla cu vremurile astea, dar nu e de bine, moncher!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

deci eu sunt pe wi fi ul vecinului bun da vreau varianta de mobil ,ca bang cap zid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Si vreau sa va recomand un film bun:

HOPE SPRINGS
cu Meryl Streep #351;i Tomy Lee Jones. E un film care mie mi-a placut foarte mult.

IOANA

L-am vazut ... mi s-a parut mai slab ca "It's complicated" ... ori nu pot eu sa-l vad pe T L Jones in roluri de comedie, ori nu a avut atata coexiuni comice, comedie de situatie ... ori nu l-am vazut de atat de multe ori ca sa-mi placa.

Mergi la inceput