Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


va salut din mers. trebuie sa fug. la munca, nu av ganditi la prosti.

lume noua pe ghetar. va las pe mana lui buflea, va randuieste ea catre locurile potrivite. bine ati venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Intrebare intrebatoare: stie cineva ceva de Hannen? Amiaza placuta tuturor:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dark_sun

Intrebare intrebatoare: stie cineva ceva de Hannen? Amiaza placuta tuturor:)


Am vazut-o pe forum saptamana asta (in rest, nu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Daca era sa tinem dieta numai cand e luna in descrestere, o tineam numai vreo 7 zile. Dar eu zic sa dam inainte ca am inceput cand era in descrestere si sa vezi pe 25-26 incolo (cand iar descreste) ce silfide devenim.
Auleu, si eu azi ma duc la tuns, si eu, si mandra din dotare. Si era bine cand e luna in crestere, parca asa tin minte din batrani. Oricum nu mai aman ca nu pot duce mandra cu zaharelul cand e de dus la coafor ... deja.
Vreau si eu reteta de cozonaci, chit ca stiu si eu una buna. Eu am probleme la a-i umple, mereu pun prea multa si curge pe la toate colturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ok,deci ne pregatim temeinic de Paste cu reteta in amanunt si poze exemplificatoare pt umpluturi necurgatoare,hiccc ,zic sa o las mai incet cu Rina ca deja vorbesc in versuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu propun ca fetele cu dieta sa intre pe froum dupa ce mananca sau rod ce au de ros in ziua respectiva, ca si eu vreau meniuri de pasti.
fara ranjete parca nu are nici un farmec mesajul.

eu tot stau si ma gandesc cati curcani are boticela in sufragerie?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Toate ca toate,da` sa vezi ce-o sa fie cu Buflea la zi de salate.....

Nu-s pofticioasa..doar la dulciuri,dar maine ma transfoorm int-o dezmatata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata, de dimineata buna,

Deci avem aglomeratie la intrarea pe ghetar ? Cred ca trebuie sa fac un program, ca nu pot sta toata ziua la intrare, mai am si alte treburi ... sa slabesc, s-o promovez pe Dna Rina, sa ma smiorcai de foame, sa ma laud cu fiu-meu si fica-mea, sa ma macine curiozitatea despre puii pinguinilor (fetele Pelicanului, dragutza Vivianei, competitia de pe coasta de vest William, gemenii Laurei, adolescentii Karinei, bulina aia mica de Eva, rugbystul Robert ...etc) ... sa tin prezenta pe ghetar, ca Julia si Aqai sunt deja pe rosu cu absentele ...

Deci, numai in ziua de luni mai trec pe la intrare si primesc dosare (muza, muza) ... dosarul sa contina greutatea, frumusetea interioara - exterioara, poza in costum de baie ca sa vad daca va dau fuste sau bikini, simtul umorului, simtul ironiei, gradul de rezistenta la "tavaleala", un raport complet al zilei in care aplicati pe ghetar, starea sanatatii, planuri de viitor, de batranete, de asigurare de viata (ca mai nou ma uit la crime si vreau sa vad daca va calificati ) ... si ma mai gandesc.

Azi e marti, deci studiez dosarele de ieri :

- Darumaka - o las sa intre ca cica ne citeste de mult si are recomandarea a doi administratori - Laura si Rox ...are doi copii, e pisaloaga, sta cu gura pe ei ... e IN.

- Glimmer - draga mea, ai noroc ca imi aduc aminte de tine - te stiu de pe vremea cand pe ghetar se intra cu o matura in mana si in greva de a face curatenie ... odata intrata, nu te mai pot lua la puricat, dar te pot lua la intrebari : Unde mi-ai umblat in timp ce noi scriam ultimele 5-6 capitole pe ghetar ?

- Boticelina - este direct IN - am uitat sa va spun ca pe ghetar se intra si cu originalitate ...pai cata lume are povesti despre curcanii din sufragerie ? Cum mai in sufragerie ? Nu lasa pene, nu lasa par, nu lasa urme, nu lasa zgomote, nu rod mobila, nu ocupa loc, nu mai bine ar ocupa o oala pe aragaz ? ... t

Ceva totusi nu mi-a placut, ca a facut-o Rox randunica ... bai nene, trebuie sa am grija cu randunicile astea pe ghetar ca ajung sa ne domine ca numar. Pana nu ajung si eu randunica, pin-gainele rules, am zis ... sa-mi spuna Rox daca Boticelina e si "foarte frumoasa" ca poate o arunc pe aripa aia a printeselor, de unde ne scrie si Ralu si ne trimite mesajele cu porumbelul ... ah ! ia uite ce idee, mai bine o trimit direct acolo, sa creasca si porumbei pe langa curcani, pentru imbunatatirea liniei de comunicare - viteza si informatie transportata ... mai ceva ca WiFi-ul.

- Ita2v - draga mea, la tine ridic sprancenele ...cine esti si cat cantaresti ? Tu trebuie sa iei coada de la inceput si sa prezinti dosarul complet saptamana viitoare ... nu te resping, doar nu te cunosc si nu stiu unde sa te cazez pe ghetar.

- Dna Rina - o bag eu fara dosar ... ma are pe mine drept pila . Va rog sa o respectati, asa cum o respect eu , de ieri ... o sa va dea ceva dureri de cap si vise culinare, dar zice lumea ca atunci cand luna o ia iar la vale, vom inota toate ca niste sirene, vom sari ca niste gazele si vom trilui ca niste pupezele.

Mai e cineva la intrare, ca as pleca pe la niste alte treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Tot eu :

Michelle si Carmen parca ...problema de pus in ecuatie pe care i-a dat-o maica-mea lui fiu-meu era asa :

A=Alex
B=Bogdan
C=Calin

A+B+C = 100 mere
A+B = 60 mere
A+C = 45 mere

Cate mere au A si B si C ...

Cica se rezolva cu metoda grafica pe care nu o stiu ...

Dupa aia a schimbat putin numerele :

A+B+C = 100
A+B = 67
B+C = 33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai am una si ma duc :

Aseara, cu capul ametit de foame, m-am culcat la 9:30 P.M. si m-am trezit la 1:00 A.M. ... nu stiu de ce, poate tot de foame. Barbatul capitulase jos la TV, asa ca am deschis si eu televizorul si am prins pe un program filmul ala Maryl Streep si Alec Baldwin "It's complicated" - stiti voi, cand ea devine amanta barbatului de care divortase cu 10 ani in urma ... sunt sigura ca il stiti, ca e vechi, din 2009 ... Cine nu l-a vazut, e UN MUST ... dupa atatea vizionari si tot imi place, radeam de una singura in miezul noptii.
Mai ales cand s-au dus la petrecerea de majorat al copilului lor dupa ce fumasera "pot" si se comportau mai rau ca adolescentii aia ... sau cand s-au intalnit in lift, ea incercand sa coboare clandestin de la doctorul de chirurgie plastica si el tot clandestin de la clinica de infertilitate - hahahaha

Pentru ca era cam a 4 a oara cand vedeam filmul asta, am fost atenta la detalii ... mai, ce bine a jucat Alec Baldwin, fantastic ... ce atitudine din aia de fante imbatranit avea, Casanova sigur pe el, dominant, cuceritor, alpha ... pana si cand se vede dezbracat in oglinda, cu burta si plin de par pe spate a gasit o replica macho prin care sa-si explice infatisarea deloc sexi

Nu mai vorbesc de Maryl Streep ... nesigura pe ea, macinata de vina si pe tavane de placere ... placerea de a avea din nou sex, placerea de a i-o trage celei pentru care fusese parasita ...

Daca e cineva care nu a vazut filmul asta (Rufus, kari, Viv ???? ) - nu o sa va para rau ...parol !!!

Mergi la inceput