Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Viviana declar deschis admiratia pentru relaxarea cu care se pare ca iti cresti fetita
Si imi plac relatarile si relatarile ei.
Rufus si voua felicitari pentru tot ceea ce ati facut si faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Carmen, tu ce ai mai facut la scoala? Ti-au zis ceva interesant?
Eu ieri am vazut la tv (stiu stiu trebuie sa fie inchis) o secventa din Spiderman. Nu am vazut nici unul din filme, da cand colo era chiar cu un dans de bucurie a lui dom S si semana perfect cu humpingul cela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Eu am uitat sa va spun, insa la Luna v-ati gandit? Ca trebuie sa fie in descrestere, atunci se incep dietele...daca e in crestere, nu faceti mare lucru. Nu-s povesti!

Ai lasa-ma ... asta ce mai e si cum e Luna acum ?

Ai grija ce raspunzi ca abia astept sa scap de dieta si dupa aia dau vina pe tine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

el zice ca, se spune corect "frimituri"...eu zic ca se spune"firimituri"...asa ca am verificat dex-ul si eu am avut dreptate...


Really, my lady ? Habar nu aveam ...eu tot "firmituri" spun ... cum mai "firimituri" ? De-o viata spun "firmituri" ...mda stiu ce ganditi, ca de-o viata vorbesc gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Ma gandesc la Buflea cum poate ea vara sa stea fara copchii.

Ah ! Pai primele 2 sapt imi tai venele, nu-mi gasesc locul, ma enerveaza barbatul pentru ca brusc numai el e in atentia mea ... apoi de doua veri, vara ma inscriu la zumba ... gym-ul asta ocupa o gramada de timp, serios ... deci cand veneam de la serviciu, ma opream la zumba.

In weekend mai dadeam cate o fuga la ocean, dar fara copii, parca nu mai are nici un fun ... ma ocupam de buruienile alea din gradina pe care mi-o lasa taica-meu in grija ... in fiecare vara am programat o iesire cu barbatl la un film si la un show ..acum 2 veri am fost in Rhode Island numai noi doi - Wow, superb, va recomand ...

Vara asta schimb bucataria si poate, poate baia ...deci cred ca o sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci io sa inteleg ca Darumaka mai are un cont,ceva mai vechi....si acum ar fi pusa sa aleaga intre doua.Oare nu ar fi fair play sa stim cu ce user discutam si noi de fapt?Adica cine a fost?Am o senzatie ciudata.

Asa,ca tot suntem deschisi...
Ruf,recunoaste ca ai vrea si tu....da` nu poti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,really...poate esti si tu din Bucuresti sau Ploiesti...si asa se vb pe la "voi" ?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Mada, nu e nimic interesant iti spun sincer. Nu ai motive de senzatii ciudate.
Cand o sa ma lamuresc ce si cum iti spun, promit

Imi cer scuze, ca nu am realizat ca o sa fie asa valuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neahhhh Mada,Rufus incearca sa ne atraga in tribul lui adica de ce sa ne transformam din pinguini in randunele cand ne putem transforma din pinguini in pelicani s-apoi in ursi ,s-apoi sa scufunda ghetarul cu noi.

Rufus tu nu stii,dar am fost desemnata sa dau cu sutul in fund celor care calca stramb sau renunta la dieta,si am asa niste cizme faine,din piele ,lungi si mai ales cu varf ascutit,absolut perfecte Asa ca sa vedem castigi tu cu argumentele tale sau eu cu cizmele mele.

Viviana saru-mana ,nu mai e cazul de scarpinaturi ,acum a ramas doar durerea si aspectul oribil.

Michelle Robert a plans pana prin clasa a 7 a in vazul tuturor,era chiar renumit pt asta in scoala generala.Acum i-a trecut,a invatat sa se abtina,in public.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui darumaka

Viviana declar deschis admiratia pentru relaxarea cu care se pare ca iti cresti fetita
Si imi plac relatarile si relatarile ei.
Rufus si voua felicitari pentru tot ceea ce ati facut si faceti



seara buna si tie, da poate faci putina lumina, nu de alta da sa stim si noi cu cine ne conversam.

Rufus, tu vb serios? pai ma las de dieta imediat si ma apuc cand scade luna. da da incoa date concrete sa nu toc zarzavaturi degeaba.
si asa am pacatuit in seara asta pe la ora 21, cu vre-o 5-6 feliute de Bake Rolls. ca imi era teribil de foame si ce era sa fac?

Viviana, timpul trece repede, o sa vezi.

va tuc pe toti!

Mergi la inceput