Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Porumbita care e treaba cu quinoa pana la urma? daca ai avut timp sa citesti tot articolul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Mersi Ina! Am tot amanat momentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Maine am in plan pilaf si mamaliga cu branzica.

Ma gandesc sa combin branzica cu legume gen morcov sau cartof...

Voi ati obs sa ii doara burtica de la fructe cu branza? ca a mea forfotea intruna!Plus ca azi a facut de 5 ori tare!!de obicei doar o data max 2 pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ile, eu stiam la fructe regula "inainte de masa", penteu ca digestia fructelor are loc in intestinul subtire, iar orice alt aliment nu face decat sa blocheze fructele o perioada in stomac si sa fermenteze.
Si Ioana spunea ca nu combina fructele cu altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Laura, cum esti? Ce mai face Andreiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Fetele va multumesc mult mult pentru primirea calduroasa!Sincer....imi era o jena cat casa dupa atata timp!Parca imi revin...sufleteste...dar pt mine a fost un an tare greu....si ma simt tare vinovata ca efectiv nu am avut timp si nu am timp pt bebita!!!Sunt in continua fuga si stres cu scoala...In vara as lua ultimele 4 cursuri din prerchizite si...daca imi pleaca ajutorul de pe 8 iulie...ma vad tentata de ideea sa o las sa o ia si pe Laila in Romania si ar aduce-o maica-mea inapoi pe 20 august....dar sincer nu stiu cum o sa rezist eu 6 saptamani fara ea....plus ca ma gandesc si la ea,cum o sa se simta ea cand se trezeste inconjurata de persoane necunoscute ei...chiar daca sunt familie...Ma stresez din orice....in fine...De Rudy nu am fost niciodata departe mai mult de 48 de ore (si asta doar de 2 ori in 7 ani)...deci nu stiu daca se merita sa fac experiente dintr-astea pe mine si pe pui...desi sicer va spun ca ma tenteaza gandl sa dorm si eu noptile o lna si un pic...
De Laila: e o pofticoasa si o mancacioasa!!! Papa orice,si supe super-iuti pe care de obicei mi le gatesc eu t mine,doar eu le pot manca,Rudy nu suporta de fel nimic iute.....ei Laila...se linge pe botic,mai cere....si eu ma prapadesc de ras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata.Azi suntem matinali,dam noi cafeluta.
Delia,cred si eu ca e greu sa iei o asemenea decizie,dar pe de alta parte e greu sa te descurci singura.
Fetelor,ati vazut pe undeva ceva gen laterale de siguranta care se pot monta pe un pat normal de adulti.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

neata!
fetelor, nu plec niciunde, schimbam o parte din mobila, router-ul (punem altul mai cu mot), asa ca o sa fie cateva zile ca la nebuni aici, incepand din dimineata asta.
iuli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Leti, multumim de cafeluta. Am vazut ceva gen gardulet de protectie pentru pat, dar nu mai gasesc acum link. Eu numai pe net am vazut. Cred ca la sectiunile cu siguranta copii trebuie sa te uiti. Daca gasesc linkul iti trimit mai incolo. Retin ca nu imi placea pentru ca nu era atat de lung cat patul si bebe ar fi putut sa cada daca se tragea spre cap sau picioare. Cred ca pt copii mai maricei e mai ok.
Delia, pai cum sa iti fie rusine de noi? Normal ca te asteptam sa scrii cat de des poti. Poate nu ar fi o idee rea sa iti iei o pauza daca zici ca esti epuizata. Oricum presupun ca Laila e obisnuita cu mama ta, deci nu va fi socul asa mare pt ea. Macar dupa ce se intoarce vei fi mai odihnita.
Si eu stiam ca fructele se dau separat de orice aliment din motive de fermentatie. Cred ca depinde si de copil. Eu mananc fructe cu alte alimente si nu am nimic. Aurorei i-am dat doar banana cu branzica si a fost ok.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Balanta, acum am vazut mesajul tau. Spor la treaba atunci. Nu stiu de unde ai atata energie sa faci fata si la o redecorare. Te pup.

Mergi la inceput