Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Maria,noi il spalam cu peria degetar,fara pasta ca am gasit "doar dupa 2 ani".Uneori i-am pus si Gengigel baby.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fleoscaita Ina

Pepene galben sau rosu nu pentru ca sunt de import, cand or aparea cei de-ai nostri

Daca e tuse latratoare poate fi laringita, uita-te in Capraru de ex. sa vezi simptomele Eu le dadeam calciu la copii, o fiola/zi si le trecea in 2 zile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata.
Cafeluta si ceai pentru toata lumea.
Azi vine mama la mine,deci am timp sa ma spal si eu cum trebuie pe cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Neata! Haideti la cafeluta!
Noi am dormit toata noaptea fara nici o intrerupere..... sunt alt om! Doamne, ce bine e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Multumim de cafeluta.
Lore, cred si eu ca te-a pus pe picioare o noapte de somn.Super.
Aurora mea e trezita de la 8....ea care dormea pana la 10. E vesela si se joaca, dar nu stiu de ce o fi fost asa matinala.
Si eu astept pepenii romanesti.
Pe dinti o spal doar cu apa. Deocamdata cred ca doar se invata cu periuta si cu ideea de spalat pe dinti.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Fleur, imi pare rau pt tusea lui Eric. Nu ti-a recomandat nimic dna dr? Eu nu i-as da sirop de tuse de capul meu mai ales ca tot a mai fost racit. Multa sanatate!

Muraturica, eu trag sperante ca se va desfiinta Clubul Mofturisilor, poate asa se da si Onuta pe brazda. Ea de fapt mananca, dar putin. Alimentele pe care mi le-a refuzat, adica nu a vrut sa deschida gura si pace au fost putine dontre care si iaurturile, exceptie Campina

Maria, cu dintisorii nu-i spalam inca, dar va trebui sa iau taurul de coarne si macar doar cu periuta sa o invat. Roxy, ce zice mama ta legat de acest subiect?
Iar in legatura cu spalatul parchetului si as adauga si spalatul covoarelor am o mare problema, nici eu nu stiu cum sa abordez problema. Onuta inca nu are acces la ele prea mult pt ca nu am prea pus-o pe jos, inca mi se pare frig. Dar cand am pus-o direct la ciucurasii covorului si cu palmele pe parchet este, ma gandeam ca parchetul sa-l spal ca de obicei cu proper si sa fac rost de o solutie bio cu care sa vin la clatire sau macar cu apa chioara. Insa covoarele ...... nu stiu cum le-as putea curata.

Voi folositi perne la bebelusi? Noi nu..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani, VLADIMIR! Sa cresti mare si cuminte! Sa stapanesti sanatos proaspetii dintisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

La Multi Ani Vlad!
Ce liniste e pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

LML VLADI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Multumim de urari! Va servim cu niste prajitura cu mere si suc, ceai, cafea, dupa preferinte!

Sarbatoritul e la recuperari cu somnul, chiar dimineata m-am trezit ingrijorata ca nu prea a supt. E ok, oricum, e zglobiu si spune Tata, clar si spre sot.

Categoria Cra, ca tot il aniversam - eu nu prea mai observ ce face nou, le iau ca atare, dar cand am fost la soacra a facut ceva ce ne-a impresionat pe toti. Am mers la ea in apartament, s-a jucat mult cu un suport de pahar si inainte de a pleca spre bunici la curte, l-a dat sub un dulap langa un picior al dulapului. Cand am revenit, dupa vreo 6 h si l-am pus jos, s-a dus tinta spre piciorul dulapului respectiv, s-a pus pe burta si se uita acolo! Ca o paranteza, asta e jocul lui preferat de vreo saptamana, sa arunce lucruri sub ceva si sa le scoata. E ff simpatic cand se pune pe burta ca sa scoata ceva de dedesubt. Si tot de putin timp a inceput sa puna si inapoi sus lucrurile pe care le dadea jos - de/pe canapea, fotolii, de pe tablia patului nostru. Mi-e tare drag cand se chinuie sa se ridice cu obiectul in mana (de ex pachetul lui de servetele umede) si sa il puna sus, dar ii reuseste bine de multe ori.

Ma bucur, Lore, ca te-ai odihnit si tu!



Mergi la inceput