Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

http://www.ro-mamma.com/subiecte/branza-calcica-2

Discutii despre branza, fiecare isi alege cum sa o faca. Eu am incercat doar cu lamaie si asa voi face si acum. Doar daca nu voi avea lamaie in casa, voi incerca si cu iaurt. Oricum, e bine sa cunoasteti toate variantele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Azi implinim 6 luni, iar ieri a venit si al doilea dintisor, chiar langa primul, astfel incat azi putem spune ca sarbatorim iepurasa in devenire (sunt incisivii centrali inferiori). Are mama fata mare, azi va primi prima lingura de cereale, va povestesc dupa reactia. Pare tare interesata, mereu intindemana dupa orice din jur, sa bage in gura. Sa vedem cand va simti alt gust cum va reactiona. O zi frumoasa tuturor si poftiti la open bar si la autoservire, mancare si bautura la discretia voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

ziua buna fetelor.

elfica, LA multi ani si felicitari pt dintisori.
kytana EU ziua il adorm pe Andrei la tzitzi sau in marsupiu....intrebai mai in urma si stai fara griji ca si al meu e la haine de 9 luni si i le indes pe cap.
Corina e bine ca nu e nimic grab.Defapt nici nu credeam can ar fi ceva complicated.o sa se regleze el.

pfuu mai revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

mirabela,ai 2 copii atat de frumosi....
Olivia felicitari pt Maya umblareata.ma tin de mult timp sa iti spun ca Andrei sta numai in maini cum statea si Maya.E asa comic....

Norma speram sa fie nine.Sanatate...

Mie ieri la ora 6 pm mi-a venit pe lume finutul.E o mogaldeata de 2900 gr.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Neata!

Dau si eu o cafeluta cui doreste! Cam tarzior, dar abia acum am reusit . L-am scos aseara pe pitic la inca o plimbarica, a acceptat in cele din urma . Sa vedem cum se comporta azi ca am niste treburi prin casa (daca ma va lasa el, bineinteles).

Elfica, LML bobocelei! Multumim de tratatie!

Fug la datorie! O zi frumoasa, mamici si pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare,

Pup fetele

Norma, ce frumos ca plecati la Viena! N-am fost, dar vreau sa ajung. Cum e bobocelul azi? Se simte mai bine?

Andreea, sa-ti traiasca finutul!

Azi n-am mai iesit afara ca ma enerveaza vantul asta iar. Pitica a adormit iar eu ma uit la tv.

Elfica, lml bobocitei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Am reusit si eu in sfarsit sa termin mancarea. M-a ajutat si Iustin cu un somnic de vreo ora ; acum ii pregatesc legumele cu carnita si apoi ne incumetam sa iesim nitelus pe afara cu toate ca e asa un curent printre blocuri Capricioasa vreme! Nici nu mai stiu cum sa il imbrac sa ii fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Multumesc, dragelor!

Kytana: o sugestie pt la un moment dat: http://crossmenot.blogspot.ro/2012/01/penguin-love.html

Eu simt nevoia sa fac ceva nou, sa ma apuc de ceva util si placut si ma uit dupa diverse tutoriale. Daca stiti ceva, dati-mi si mie, va rog. Am cautat pana acum ceva cu margele, de crosetat/tricotat/cusut si asa am gasit si modelul de pinguin. Bine, nu stiu cand voi avea timp sa si aplic, dar imi face bine pt moment si numai sa imi clatesc ochii si sa ma imaginez facand si altceva. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudia_30 spune:

Buna seara. Numele meu este Claudia,am un baitel de 7 luni caruia nu i-am facut vaccinul de 6 luni deoarece medicul de familie spune ca nu l-a primit. Doresc sa stiu dac s-a mai confruntat cineva cu acesta problema. Locuim in Bucuresti. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Oli - in Viena ne place tare mult sa mergem; din 2006 mergem de 2-3 ori pe an sa luam o "gura" de aer civilizat si relaxant. Dar poate ca acum nu vom mai putea, depinde de Andrei care e in forma f buna dar tuseste. Nu are muci, nu are febra..... Vom vedea pana sambata. peste baby swim sarim sigur daca tuseste si maine. De mancat mananca f bine deci nu cred ca il doare gatul.
O zi minunata si o noapte linistita.

Mergi la inceput