intreruperea lactatiei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Analiza pt intoleranta la proteinele din laptele de vaca am facut o si nu are.Plus ca am cantarit mult decizia cu medicul ca sa opresc alaptarea dovada este fapvl ca eu am incer#259;t sa pastrez lapticul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dar eruptii cunatante, varsaturi?
insist ca e o problema digestiva si nu ssitemica.
daca era alergie la galactoza,asa se cheama, o facea din prima zi.
proba de digestie i-ai facut?

LP constipa,deci de aia e inchegat scaunul.ai incercat,de ex, sa manaci tu orez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Analiza pt intoleranta la proteinele din laptele de vaca am facut o si nu are.Plus ca am cantarit mult decizia cu medicul ca sa opresc alaptarea dovada este fapvl ca eu am incer#259;t sa pastrez lapticul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Am fost la peste 10 medici printre care si gastroenterologi,am fort internata la gastroenterologie toti mi au spus ca din cauza klebsielei luate din maternitate care dupa 3 coproculturi facute nu mai exista.Ba alergiile se manifesta si asa dovada este alergia la proteinele din laptele de vaca care se manifesta asa dar eu nu mai mananc lactate de mai bine de doua luni.Scaun prost pt mine inseamna plin de fire de sange si mucus roz si foarte moale.Dupa o saptamana de scaune proaste unul dupa altul acum nu mai e nici o urma de mucus scaunul este legat si fara fire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra0 spune:

Salvarea mea cand l-am intarcat pe bebe a fost ceai de salvie.
Pentru ca eram usor disperata de durere, am luat de cateva ori pe zi cate o lingurita de ceai de salvie cu ceva dulce - salvia e ff amara!! Nu mi-a venit sa cred, dar la cateva ore bune, deja ma simteam mai bine!A doua zi era super si in cateva zile eram ca noua!

Inca m-am mai muls o saptamana-doua, putin asa cat sa elimin presiunea, si incet-incet a secat izvorul :) Insa dupa 1 zi-2 de salvie nu ma mai durea! Asa ca as fi muls bucuroasa si o luna numai sa nu mai trec prin durerile alea. :))

Atentie insa ca dupa salvie, nu se mai revine la alaptare, deci e numai pentru mamicile hotarate sa intarce.

Auzisem ca sunt bune compresele cu foi de varza, puse la frigider/congelator pana se racesc bine, le aveam la rece dar nu a mai fost cazul :)

Sper ca te ajuta!

In legatura cu alergiile, desi la tine pare ceva mai complicat, am auzit de un caz in care bebele a facut reactie la laptele ce il bea mama, de la o vacuta ce papa resturi de napolitane de la ceva fabrica. Va dati seama cat de departe se transmit lucrurile!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

I am facut si proba de digestie,bebe nu vomita,nu are febra nu are eruptii cutanate,i a in greutate toti dr. mi au spus ca nu e nimic grav,toti ziceau #259; este klebsiela dar actm coprocultura am facut o in 3 locuri diferite si nu mai este.Poate ca laptele praf ingheaga dar nu mai exista mucus care era prezent tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

I am facut si proba de digestie,bebe nu vomita,nu are febra nu are eruptii cutanate,i a in greutate toti dr. mi au spus ca nu e nimic grav,toti ziceau #259; este klebsiela dar actm coprocultura am facut o in 3 locuri diferite si nu mai este.Poate ca laptele praf ingheaga dar nu mai exista mucus care era prezent tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Sunteti de groaza, va zice fata ca a fost la n doctori si ca asta a fost concluzia, culmea e ca au avut si dreptate si bb e mai bine dar voi batman batman. Toata lumea pricepe ca alaptatul este benefic dezvoltarii copilului dar e cam mult sa va subtituiti tuturor doctorilor si sa puneti diagnostice unui copil pe care nici macar nu l-ati vazut.

Angelique, ma bucur ca bb e bine si nu mai ai probleme cu el! Sanatate multa in continuare!

Mergi la inceput