M-am hotarat.............adoptie(89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Si Simo 73 trebuie sa urmeze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Sorilea, eu din pacate nu urmez sa intru in clubul mamicilor care merg cu copilasii in parc, eu nu am mai luat al doilea atestat deoarece cei de la directie au considerat ca daca am lacrimi in ochi si poate chiar plang cand vorbesc de tatal meu ( care a murit acum 12 ani) sunt "labila emotionala si sunt tot in travaliu de doliu" si mi-au recomandat dragele de ele psihoterapie timp de 12 luni.
Nu stiu cum se face ca tot dragele de ele acum 7 luni mi-au zis ca sunt o persoana cu temperament vulcanic si rece cand mi-au zis ca familia mea nu se potriveste practic cu "bubulina".
Sincera sa fiu nu inteleg cum a ajuns pshihologul de la directie la aceste "diagnostic-uri", doar ea stie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Simo, imi pare fff rau de ceea ce ti se intampla. N-am stiut. N-am mai vb de mult timp, dar ma gandeam din cand in cand la tn, asteptand sa ma suni sa-mi dai vesti (bune). M-a intristat tare ce-am citit si sunt dezamagita ca in Severin exista asemenea oameni (si totodata ma bucur ca n-am inceput demersurile acolo, ca poate astazi nu mai eram mamica)
Iti doresc din suflet putere sa poti merge mai departe si arata-le ca esti un om puternic si nu te doboara nimik, daca iti doresti cu adevarat sa fii MAMA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Felicitari Malex! Sa va daruiasca Dumnezeu toata bucuria din lume si sanatate multa! Ma bucur din suflet cand vad ca inca o familie este fericita si implinita!
Dacris iti multumesc din suflet pentru incurajare si pt sustinerea ta, sper sa fie asa! De o vreme, cand merg la cumparaturi ma opresc la rafturile cu jucarii, cu lucrusoare de copiii, si ma bucur tare cand le vad ,si zic cu voce tare ( ori ca sunt cu sotul, cu mama ,cu sora mea)
sa vina "bebita" ca ii cumpara mami ce vrea el...Ne face planuri cu viitorul copilas, parca simt ca se apropie momentul si ca nu mai este ult de asteptat! Actele pentru reatestare le-am depus, acum din nou asteptam ...
Simo_73 nu te lasa , lupta pt visul tau!
Valentina draga mea
Va pup pe toate , sper din suflet sa fiu eu urmatoarea care va vestea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Felicitari draga Malex,ti-au prezis fetele ca urmezi si asa a fost sa dea D-zeu sa va intregiti cat mai repede familia!
Simo ,draga mea Doamne ,Doamne va face o minune si o sa fiti si voi parinti (poate se schimba iar legislatia ,poate se modifica personalul de la voi de la protectie etc.) nimeni si nimic nu te poate priva de faptul de a deveni mama trebuie doar sa crezi si sa te rogi si bunul D-zeu iti ajuta ! Toata lumea a trecut prin incercari caci acesta este sistemul si din pacate traim in Romania dar pana la urma au reusit !O saptamana buna tutuor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALIAA spune:

Malex, felicitari, sa aveti un drum usor inainte! tine-ne la curent cum decurg intalnirile...e important pt noi sa "traim" cu voi emotiile unui eveniment ce va urma negresit si pt noi.
va imbratisez pe toate si asteptam vesti noi si bune, si cele care sunteti in potrivire...va rog impartasiti-ne si noua, dupa posibilitati, experientele voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Salutare! Mare lucru nu am ce sa va spun, dragele mele. Fetita e superba, am avut 2 intalniri pana acum, e f lipicioasa, ne pupam, ne dragalim, ne jucam....deocamdata am facut-o doar in spatiu inchis. Intalnirea urmatoare o vom duce in parc , ne gandeam sa o ducem la teatru, important e ca vom fi doar noi 3. Avem noroc de o AM f de treaba, interesul ei, ca si al nostru este ca micuta sa sufere cat mai putin. Deocamdata suntem in continuare"prietenii" ei, ar tb sa incepem sa o pregatim, dar nu indraznim inca. Pana la urmatoarea intalnire vb zilnic la telefon, e important sa mentinem legatura cu ea prin orice mijloace si avem in totalitate sprijinul AM.Bineinteles ca am inceput sa-i cumpar hainute si s-ar putea (daca micuta este de acord) sa profitam de zilele libere(ale noastre) si de Paste sa o avem pe micuta la noi acasa........totul este sa doreasca si ea. AM a inceput sa o pregateasca in acest sens.Ma repet ....suntem inconjurati de oameni extraordinari......AS, Psiholog, AM, familia AM.....toata lumea doreste ca micutei sa-i fie bine.Speram sa fie OK si in continuare.Noi deja simtim ca este fetita noastra de cand lumea, adica chimia s-a produs de la prima intalnire.CE MAI.......O IUBIIIIIIIM!!!!!!!! Dupa sarbatori vom depune si dosarul in instanta, probabil incredintarea va fi prin iunie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

FELICITARI draga Malex !!!

Sunt foarte, foarte bucuroasa ca ai ajuns aici, sa simti toate astea !!! Va imbratisez cu tot sufletul si va dorim sa fiti fericiti, impliniti si sa aveti acomodare usoara !
Cu tot dragul,
Mariaa

Fetele care sunt in asteptare, multa speranta si incredere va transmitem #537;i noi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_e spune:

Felicitari Malex!!!
Sa dea Dumnezeu sa va fie cat mai repede aproape, s-o puteti tine zilnic in brate, s-o alintati, sa-i cumparati tot ceea ce-si doreste, s-o rasfatati, sa-i spuneti zilnic c-o iubiti. Ce mult ma bucur pentru voi!!!
Si noi suntem in asteptare, au trecut deja 2 luni de cand avem atestatul si suntem nerabdatori sa primim vesti de la Diractie.
Va pup si va imbratisez pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Malex, deja sunteti o familie superba. O sa treceti si peste perioada de acomodare si sunt sigura ca pitica se va integra bine in familia voastra. Ma bucur nespus de mult pentru voi!!!

Mergi la inceput