Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Alina, scuze pt intarziere: la multi ani cu sanatate, sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata si sa te bucuri de copilul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

La. Multi Ani. Alina!

Am recoltat pt. Bitest, saptamana viitoare avem rezultatul.
Suntem fericiti, la eco de 12 saptamani, dr ne-a spus ca bebe e perfect, vom avea baietel 60%. Il adooooor

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Magda, o sa vezi ca totul va fi bine.

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Alina, La multi ani fericiti si sanatosi.

Magda, iti tin pumnii sa fie bine totul pana la urma!
Ai grija de tine si odihneste-te cat poti!

Ce fain ce cele ce n-ati depus inca nimic! Eu am deja un surplus de 5 kg la aproape 16 saptamani...Ce ma fac pana la final, mai ales cu 2? Cred ca o sa ajung ditamai elefantul si nici nu mananc mai mult decat inainte de sarcina.

Daniela Veuger 15+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Magda,suntem alaturi de tine,macar asa cu gandul...acum si ecografiile astea nu sunt asa exacte,copii nu sunt toti identici ,unul are capul mai mare,altul mai mic,cine stie poate s-a inselat dr ,nu stiu incearca sa nu te mai gandesti la rau,trebuie sa fie bn.

mamica de Natalia Maria 11 04 2010si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

La Multi Ani, Alina!

Magda, tin pumnii sa fie rezultatul bun la test. Probabil medicul a masurat translucenta nucala, cam atat se poate face in sapt 12, dar exact cum au zis fetele, chiar in caz ca a iesit mai mare, nu inseamna ca sigur e bolnavior bebe, copiii sunt diferiti, si doar un test de diagnostic poate sa identifice exact daca exista probleme genetice. In nici un caz doar o valoare de masuratoare, care s-ar putea sa nu fie corecta. Si da, medicul ar trebui sa iti spuna ce a vazut, sau ce a facut, e dreptul tau, in nici un caz sa arunce "bomba" si sa te lase asa. Eu cred ca totul e bine cu bebele, si iti urez sanatate multa, sa treaca si sangerarile

Pamy, varicela e contagioasa la inceput, pana sa apara bubitele, asa ca acum nu mai are rost sa fie izolat copilul. Daca ai facut varicela mai demult, ar trebui sa ai imunitate. Oricum, acum nu mai e nimic de facut, daca e de luat de la fetita, e deja luat - dar probabilitatea e foarte mica, teoretic ar trebui sa ai anticorpii de data trecuta.

Vi4i, multumim pentru capitol si *big hug*

Anda, multa sanatate, sa treaca greturile cat mai repede!

Adicris, felicitari pentru baietel

Elena, acum ce sa facem, trase printr-un inel si gravidute nu putem sa fim. Da' politicoasa rau colega asta a ta, nu gluma!

Nicopic, felicitari pentru fetita

Ella, sunt sigura ca va fi bine cu bitestul

Daniela, las' ca scapi de kilograme dupa ce se nasc bebelusii, ei sa creasca mari si sanatosi!

Eu va salut si va pup - si ma pun cu sotul la televizor sa vedem niste seriale, am avut o zi foarte, foarte plina asa ca am de gand sa ma relaxez in seara asta

Dark Bendis 18+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Neata!

Cine face modificarile pe listuta (Vi4i, parca tu zisesi) sa ma treaca si pe mine cu 11.11.1973 la data nastere si cu fetita la burtica :). M-as baga eu sa modific dar sunt antitalent si mi-e sa nu stric sa dregeti dupa mine ....

Ce faceti azi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna gravidutelor.
Imi pare rau ca nu intru prea des.
Magda te rog sa te calmezi, asteapta rezultatele la test, mai fa un eco la un alt doctor daca poti cat mai repede si intreaba-l exact ce vede ca sa stai linistita.
Cat despre sangerari, repaos la pat, placenta se ridica dar tu trebuie sa stai linistita te dai jos doar pentru mers la baie, tratament de sustinere iei ceva? Progesteron, nospa, scobutil?
Fetelor care puteti sa ma treceti si pe mine cu carucior albastru ca am anuntat saptamana trecuta ca o sa avem baietel.
Alina la multi ani, esti sarbatorita intr-o zi cu sotul meu.
Fetelor pentru cele care nu stiti nu mancati picant-iute, eu inainte nu mancam, acum parca sunt disperata as manca toata mancarea iute si ieri mi-a fost rau, am avut contractii mari am sunat doctorita si am aflat ca iute nu merge cu sarcina provoaca contractii, eu citisem mai demult dar am uitat.
Felicitari fetelor cu rezultate bune la amnio si ecografii, o sa ajungem toate la termen cu bebeii sanatosi.
Mi-au venit rezultatele la triplu test si sunt bune, faza e ca la secretii mi-a iesit candida si acum iau canesten gyn iar arefamul il iau oral, nu va zic ce rau imi este de la el, azi am scapat din mana un borcan cu moare de castraveti pe care vroiam sa il spal din cauza ametelii, abia astept sa il pot pune din ou vaginal.
Va pup si vreau sa citesc doar vesti bune da?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

17+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorilady spune:

Neatza!

Adaugati inca 2 Scorpioni la listutza :06.11.1984 si Sara-irina 15.11.2007 :)
O zi minunata sa avetzi!

Lorilady 13+ si Sara-Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Magda, la varsta asta tot ce se poate vedea este translucenta si osul nazal. Lipsa lui la 12 saptamani ar putea fi o indicatie de Down, translucenta spune si ea ceva - dar nu definitoriu - despre posibile defecte de tub neural iar placenta e doar trofoblast si e in majoritatea cazurilor jos inserata. E o forma rudimentara a ceea ce va fi in trim. II
Eu cred ca ai sangerat de stress, mai mult decat din cauza vreunei probleme. Parerea mea: Iosup te mananca, si fast-forward. Macar sa-ti linistesti nervii si sa vezi ce-a vazut ala asa de suspect de ti-a dat vestea fatidica.
Cerceteaza si nu crede orbeste. Aici e stiinta iar echografistii se pot insela.

Mami de Mathias si 14+

Mergi la inceput