Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Vaaaaiiii doamna Buflea ,bine ati venit!

Si cum zici ca ai aceeasi greutate ca mine?!pai bine doamna si atunci de ce ma faci bre randunica si vrei sa ma expulzezi?Ha?Aud?

Raportez:
singura masa pe ziua de astazi a constat din 2 cremwursti de pui si o felie de paine,stiu ca nu e ca la carte insa e singura carne pe care am avut nervi sa o pregatesc special pt mine.
Am baut multa apa azi,o cafea(cu indulcitor) si cam atatica pana acum,nu stiu daca mi se mai face foame si daca da repet meniul injumatatind cantitatea si excluzand paine.Vreau sa-mi fac niste ceai antiadipos ,eu am probleme cu tranzitul si impusc doi iepuri o data in felul acesta.

Da-mi pm cu adresa de mail unde sa-ti trimit cartea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Fara sa am habar de subiect, azi m-am intors la Rina. Dupa 4 ani :)
Atunci eram dupa a doua sarcina, aveam 62 de kg, la 1,58 - o calamitate. Am ajuns la 48 kg si cu dieta, si dupa dieta (am continuat sa slabesc).
Azi aveam dimineata 54 si m-am cam ingrozit, aza ca voi petrece cu Rina 3 luni de miere.
In viata mea n-am tinut nicio dieta, imi repugna infometarea si autochinuiala fara discernamant, dar dieta asta e magica!
Nici eu nu mananc supa si paine, n-am mancat nici la prima tura. Paine nu mananc de nici nu mai stiu, 10-15 ani.
Azi am mancat branza si salata, maine fac spanac cu usturoi si ce legume crude mai gasesc prin frigider.
Un pont pentru ziua de fructe (sau mic-dejun): fructe uscate, seminteturi, aluneturi neprajite, stafide, curmale, smochine etc. Sunt satioase, regleaza tranzitul si spulbera angoasele :)
Gata! Bafta si perseverenta :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Daaaaa ,asa va vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu plec de la 67-68 kg, deci tot pe acolo ma invart
As vrea sa dau jos vreo 4-5, silfida nu am fost niciodata. M-as apuca de luni, una la mana ca nu apuc sa citesc pana atunci, doi la mana incepe vacanta si am tp de gatit. Si de mancat prostii.
Cel mai fain e sa fim toate la aceeasi zi, luni ce ar veni la rand?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu plec de la 67-68 kg, deci tot pe acolo ma invart
As vrea sa dau jos vreo 4-5, silfida nu am fost niciodata. M-as apuca de luni, una la mana ca nu apuc sa citesc pana atunci, doi la mana incepe vacanta si am tp de gatit. Si de mancat prostii.
Cel mai fain e sa fim toate la aceeasi zi, luni ce ar veni la rand?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

Eu plec de la 67-68 kg, deci tot pe acolo ma invart
As vrea sa dau jos vreo 4-5, silfida nu am fost niciodata. M-as apuca de luni, una la mana ca nu apuc sa citesc pana atunci, doi la mana incepe vacanta si am tp de gatit. Si de mancat prostii.
Cel mai fain e sa fim toate la aceeasi zi, luni ce ar veni la rand?



Andreea si Cezara(2.06.2009)

In bucataria mea




Daca mai reusesc sa ies pe usa de la "bucataria ta" , pe unde bantui de cateva zile,fara sa o daram din perete, poate ma apuc si eu de slabit...si tot de la 69-70 kg plec.Cred ca e un tipar...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Serialbastre eu n-am nimic impotriva sa incepem la unison ,sa vedem ce zic si fetele.Ar fi chiar distractiv mai ales ca de luni eu vreau sa reiau mersul la sala ca de 2 saptamani deja simt ca ruginesc.

Elyda darama pereti fa ce oi sti dar alaturate noua :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Si eu vreau sa incep Rina, de vreo luna tot vreau, o tin 2-3 zile si apoi dau cu bata in balta, poate ma mobilizez daca scriu aici.
Deci lunea viitoare zi de proteine... atunci incep de maine. Numai bine ca sambata am carbo si le-am promis copiilor ca mergem la pizza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da nenicaaaa ...DE LUNI - cu Rina INAINTE spre INAPOI la kg !!!
(zise Ecaterina Teodoroiu din mine) ... eu la dat din gura stau bine si la vorba si la mancat.

Pana luni ne pregatin sufleteste si bucatareste ...cine e deja inainte, sa ne spuna pe zile si pe alimente, ce sa mancam de luni incolo ...

Mai Ralu, pai la tine e infometare nu Rina ...cum adica o felie de paine si 2 hot dogi ...eu nu stiu din ce ai facut tu 70kg ca in poza aia aveai o mana de 45 de kg ..poate ai 1.90 m, poate (?) ...
Pai eu daca imi fotografiez bratul, iese poza cu buline - bratul meu si alunitzele de pe el. In rest nimic nu se mai vede ... daca vreau sa-l fac mai mic, pot face poza de la distanta, dar dupa aia se vede ca atarna si iar nu-i bine. E clar, trebuie sa slabesc

Karula, de la 62 la 48 ... wow, in cat timp si la ce varsta ai reusit performanta asta ... dupa raspunsul tau ori capat aripi de sperante, ori o lama pe vene de deznadejde ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buflea, datele tehnice sunt incurajatoare, sa stii tu! Aveam 36 de ani, doi copii si in oglinda vedeam o morsa. Dupa cele 90 de zile de Rina aveam 10kg mai putin, apoi inca vreo trei luni am mai slabit 4kg si m-am mentinut asa vreo 4 ani. Pana ieri, cand din oglinda mi-a ranjit o morsulica in devenire... Sa ma vad din nou la 50kg nu mi se pare un capat de tara, ar fi doar 4kg de dat jos, dar creierul meu trebuie sa vada acolo pe cantar ca treaba se misca in jos, nu in sus, nu constanta.

Mergi la inceput