Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

mikka Multumim pentru prezenta si vesti!

Ce spui tu legat de bona, May, se aplica si pentru soacra mea, dar la un nivel ceva mai mic. Cred ca e normal, probabil ca si noi am fi la fel cu copii altora.

Iti dai seama ca ne-am uita urat, daca vedem un cucui. Eu ieri am vazut o zgarietura la Adrei, pe picior si eram foc tare. Saraca socrela, mi-a spus asa cum o voce terminata ca a alergat dupa un cos cu jucarii al unor fetite si a cazut.
Este clar ca daca se intampla cu mine, nu e deloc o tragedie. Aseara a alerga in casa, se juca cu mingea, paseaza foarte fain, cand a venit cu capul in tocul usii. Eu m-am speriat putin, dar nu a fost o tragedie. Daca se intampla cu altcineva saream la bataie #536;))))






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare fetelor,

Cu greu apuc sa mai scriu cuvinte.Am si eu de povestit pe diverse teme, insa nu am timp deloc.

Andreea - acolo este f frumos, este curte mare cu iarba, copiii se pot juca si alerga ara probeleme, este terasa acoperita, avem und sta chiar daca va ploua. Sper totusi a va fi vreme frumoasa. Sunt si eu f nerabdatoare sa ma vad acolo.
Ai target? Este dificil si presiunea se resimte cu fiecare zi ce trece. Si eu am si imi ies peri albi Multa bafta!
Raluca - ai gasit nr? Si eu tot vreau sa iti spun ca este f frumos Edi.

La munte vor veni: Lali, Pinky, Raluca, Andreea, Athosika, Kora, Mariana, Anca, Camady, eu si fina mea. Am sarit pe cineva?

Mai am cate ceva de zis, dar nu mai am rabdare.

Noaptebuna! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetela,

Poftiti la cafeluta! Lali, ai un termos pus deo-o parte

Aseara dupa ce m-am bagat in pat mi-am dat seama ca am uitat pe cineva sa pun pe lista.....draga Michella, te rog sa ma ierti, nu stiu cum tocmai pe tine te-am sarit . Toata noaptea m-am foit cu gandul ca vei vedea lista fara tine
Vom fi deci foarte multi, va fi super fun
Sa aveti o zi minunata! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamici.

Nanna nu am sunat inca, dar sigur o sa gasesc nr pe site daca-l au acolo. Merci pentru aprecieri, vreau sa-l tund iar pe Edi in week-end ca i-a crescut parul si-i sta tare ciufulit ca e des, asa ca la munte o sa fie un tunsulica .

Mai fetelor, sa nu zic cu pacat, dar de cand am inceput tratamentul homeopat Edi doarme mult mai bine noaptea, sa vedem pana-l terminam daca se mentine situatia.
Acum de fiecare data cand ajung acasa imi da raportul si ma conduce sa-mi arate ce-a stricat sau a facut el, mamaie, tataie, meseriasii din curte.... etare haios. De vorbit vorbeste aproape orice insa e reticent inprezenta strainilor, parca uita tot. Insa nu uita sa strige vecinii in gura mare de pe terasa, cum ii vede prin gradini nu mai tace " nenea Gigi",. "tanti X"....
Acum ca s-a incalzit sta mai mutl prin curte pe afara , e tare bucuros. Desi mi-e greu cu naveta ma bucur ca am ales sa stam la tara la curte cand il vad ce fericit este sa stea prin iarba, sasejoace cu pisica, cainele, sa miroasa o floare, sa se plimbe in voie cu bicicleta, sa se joace in nisip...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Si eu vreau s-o tund pe Eva dar nu stiu daca va sta.Pana acum i-am tuns bretonul in somn de cateva ori.
Deabia astept si eu week la munte, desi am emotii .............n-am mai plecat cu ea asa drum lung si nu sta in scaun nici daca o omori.
Noi avem 4 dinti sus, 4 jos, 4 masele si 3 canini.In ultimul timp s-a atasat f tare de taica-su.Cand intra el in casa, nici sa manance n-are voie...........tata si tata.Saracul Razvan era invatat el cu Cristi eu cu Eva..........acum nu mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

Camady, nici lui Bibi nu-i place in scaun. Noi ne planuim calatoriile in functie de programul ei de somn. Ca o adoarme masina.
Apoi daca e treaza, ne folosim cu succes de asta:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0053VPUHE

Ii punem desene :D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza

May nu are ochi albastri ci verzi..
Si a mea s-a inaltat f tare in 2 sapt.. nu stiu cati cm are dar are 14 kg :)

Andreea..stam acolo practic.. mergem duminica, noi dimineata venim spre cluj, dupa servici mergem inaoi la ai mei..coabitam impreuna:)

Eu ii dau ciocolata .. insa incerc black , ca dupa oricare alta se inroseste.. prajitura rar, dar ii mai dau.. ca doar si de fac praji/tort de casa.. tot kkturi folosesc..fie frisca, oua, ..

LA OLITA.. cerea , de cand cu naveta nu mai cere si nu mai sta pe olita decat daca o pun eu.. daca e fara pampers insa , cateodata ma mai anunta//uneori ajungem la olita, alteori nu :)

NANNA..tu abia ti-ai schimbat jobul.. de ce vb de unul nou...?

Pe mine vrea sa ma mute in alt departament, eu vad ca o regresie, ei ca au nevoie de mine acolo si sunt cea mai buna.. o sa fac urat.. ca doar nu ma pot da afara.. dar nici nu pot refuza..:(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor ce vreme rece,anunta astia week viitor.........chiar si ninsoare.Mor de ciuda.As fi vrut sa-i vad prin gradina,jucandu-se.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Nu am reusit sa intru in ultimul timp si azi am crezut ca am o zi mai usoara la munca dar nu e asa, vreau sa termin mai repede sa merg sa-l iau pe Danny si sa mergem afara, bine asta daca nu se schimba vremea...

Andreea, da suntem vorbareti adica zice f multe cuvinte dar inca nu le leaga intre ele. Isi spune si numele

Nanna, eu nu am habar cum e tassimo... eu am expresor dar e alta firma.

Si eu abia astept excursia la munte, poate mai gresesc si cei cu vremea sper...

Noi suntem cu 2 dinti sus 2 jos si 2 maselute!

Mikka, ce frumos cred ca s-a distrat intre asa multa lume!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:


Delicioasa cafeluta, mersi Nanna!

E greu cu target, Nanna, intradevar, iar presiunea este si mai mare...sper sa totusi sa reusesc pana la finalul anului, doar ca uite ce zboara timpul asta si nimic, nimic...

Peste o saptamana suntem la munte. Sunt tare nerabdatoare, ma simt ca un copil care asteapa o excursie. Mi-as dori sa fie vreme frumoasa, dar...daca o sa fie altfel gasim noi activitati, sunt sigura ca ne vom distra. Andrei o sa fie foarte, foarte incantat. A inceput sa-si faca bagajul, duce o geana prin casa, in care baga diverse, imi psune: pa, mami, pa, munte, mami, copii. Este foarte haios.

Sei, mersi pentru raspunsuri!


Mergi la inceput