Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Raluca si Eva se sperie cand aude zgomote mai puternice.In ultimul timp si-au tot pus vecinii centrale (s-a cam terminat cu incalzirea centralizata) si au facut zgomote.Statea saracuta nemiscata in brate la noi..............si avea o fatuca speriata.
Fetelor m-am uitat acum pe prognoza meteo si o sa fie vremea cam nasoala cand o sa mergem la munte.
Imi mai aduce si mie cineva aminte la ce pensiune mergem?Am uitat cu desavarsire.Varsta isi spune cuvantul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Camady pensiunea se numeste Perla Moeciului , daca-mi aduc bine aminte . Sa speram ca nu o sa ploua ca in rest e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Raluca, multumesc.Tocmai ca astia ploaie anunta...........dar poate au dat gres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

neata

ce vreme! caaah!

MAY vroiam sa iti spun ca a avut maare succes cantecelul cu maimutzica, mai ales la cel mare. e f incantat si il canta si el... bine, de sarit tot sare
...citeam ca aveti prob cu somnul.. nu prea ai ce face... v-am zis, eu cu mancarea si somnul nu prea le-am dat de cap, si ii includ aici si pe nepotii mei cu care stam toata ziulica .... in timp se regleaza, ei au mereu schimbari de program si cu mancarea si cu somnul... si au zile si zile...

hahaa MICHELLA78 m-am distrat cu figurile micului pianist! sunt haiosi rau cum imita tooot!

LALI citeam ce spunei de Paul ca vrea cu Teodora. al meu, cel mare, nu a zis in mod clar, dar vad eu ca prefera prezenta celui mic. de praslea nu mai vorbesc, cand nu e frati-su acasa, moare de plictis, cu nimic nu ii intrii in voie...

NANNA, MIHAELA_I al meu e pe lapte de vaca de cand l-am diversificat. numai lapte de vaca am folosit la preparate. ii dau din cel obisnuit, 3,5%. nu iau uht.

RALUCA sanatate multa, baga regim si ai grija!
hahaa Edi vad ca isi apara teritoriul :)))

SEIDANA ce fericire cred ca e pe Elena!

o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!!!!!!

Nanna nu mai stiam, la pensiune avem frigider, sau ceva bucatarie ?
Si eu ii dau cred ca pana la 2 ani lui Iancu lapte praf, mi-e mai comod.Dar el bea si lapte de vaca normal (pasteurizat) ziua.

Lali ma bucur ca te-ai obisnuit cu noul loc de munca.
Sei cred ca Elena e ff bucuroasa , dar imi imaginez ca pt voi e groaznic cu naveta.
Apropo pui niste rochite dementiale pe fb , tu chiar iti propui sa imi faci oficial in ciuda, ca la mine s-a dovedit a fi cuc . Saracii baietei!!!!!

Deabea stept sa mergem la munte , nu conteaza vremea , bine daca nu ar ploua ar fi excelent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:


Poate avem noroc si nu ploua in perioada in care mergem la munte, sper sa se mai schimbe prognoza.


raluca050
, cred ca se gandea ca-i strica locul de joaca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t


Poate avem noroc si nu ploua in perioada in care mergem la munte, sper sa se mai schimbe prognoza.


raluca050
, cred ca se gandea ca-i strica locul de joaca :)


21.09.2011 ora 02:50
Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!







Are simtul proprietatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Are, are!

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t


Poate avem noroc si nu ploua in perioada in care mergem la munte, sper sa se mai schimbe prognoza.


raluca050
, cred ca se gandea ca-i strica locul de joaca :)




Are simtul proprietatii

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut. ce pustiu e pe aici...

eu ii fac orez, paste, cereale sau gris cu lapte de vaca.
in biberon ii dau lapte praf.
i-am mai dat in canita lapte de capra.
dar nu m-am gandit nicio clipa sa fac asta treptat.
am gresit?
trebuia sa urmaresc?

cu somnul si-a revenit la normal

helena, ma bucur ca v-a placut cantecelul :)

daca vreti va mai dau linkuri, dar sunt in engleza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza gagici!

Cafelutza este gata! Am preparat-o cu noul meu Tassimo . Aseara m-am innoit cu el, am fost f incantata, iar acum ca beau prima data sunt dezamagita. Cafeaua are o aroma irezistibila de plastic incins, ceea ce e logic avand in vedere ca se pune acea capsula de platic si apa fiarta trece prin ea pt prepararea cafelei. Cred ca il voi duce inapoi si raman cu ibricul . Raluca - parca tu iti luasei Tassimo? Cele care aveti, ati remarcat acest lucru? Sau sunt eu ?

Anca - la pensiune este ditamai bucataria utilata cu de toate, inclusiv cu frigider.

Abia astept si eu sa mergem la munte, nu conteaza vremea, desi as prefera sa nu ploua.

Va pup! Am fugit!

Mergi la inceput