Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Cred ca am reusit sa trecem la lapte de vaca (pe langa supt) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor, dragelor,

Am revenit cu cafeluta, si pt Lali un termos mic pus de.o parte!

Sunt pe fuga iar, am fost f ocupata zilele trecute, acum m.am mai relaxat.

Mihaela - ce lapte ii dai? Din cel pasteurizat, de la magazin? Cum ai facut sa il introduci?

Oana - multumesc frumos de info. Ma gandeam daca sa imi cumpar xylitol, inca nu m.am hotarat, dar inclin balanta mai mult catre nu.

Lali - felicitari pt job! Te.ai acomodat cu programul de nopte?

Voiam sa mai scriucatorva fete, dar am uitat

Azi e soare, asa ca va doresc o zi superba! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am inceput cu lapte pasteurizat de la magazin. Chiar UHT. Motivul e ca nu vroiam sa mi se strice la burta de la lapte insuficient fiert si eu sa cred ca e intoleranta la lactoza. Dupa o perioada o sa trecem la lapte de vaca de tara.
Prima zi a baut 4 masuri de lapte praf si 2 de lv si seara doar lapte praf (ca sa nu il doara noaptea burta si sa nu doarma). A doua zi 4 masuri de lapte praf si 2 de lv inclusiv seara. A treia zi 3 cu 3 iar seara 4 praf si 2 lv. A patra zi 3 cu 3 si ziua si seara. A cincea zi 2 praf si 4 vaca iar seara 3 cu 3, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

Nanna multumim de cafeluta, la 5 azi dimineata Dani s-a trezit, a adormit la loc dupa o ora, deci clar am nevoie de o cana mare!

May, foare frumos cantecelul!

Lali, bravo ca poti sa lucrezi si ture de noapte! Eu sunt tare rea de somn, mi-e rau daca nu dorm suficient :(

Noi suntem bine, Dani incepe sa zica tot mai multe cuvinte! Mai nou se urca pe tot ce gaseste in casa si vrea sa sara ... va dati sema ce bucurie pe mine :D

VA pup si va doresc un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nanna si la noi asta cu statul pe terasa la munte dupa ce se culca copiii e de domeniul SF.Eva se trezeste des noaptea si daca nu sunt langa ea...............pe nimeni nu vrea decat pe mine.
Parca am inceput si noi sa mai spunem tentative de cuvinte, slabute suntem in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Heplp :D

Fii-mea de trei zile nu mai doarme ca lumea pe ziua. cred ca am laudat-o prea mult ca doarme noaptea :))

Adoarme in carut cand se intoarce bona cu ea de pe la grupuri de joaca. ajung acasa in 5-10 min dupa ce a adormit.
o ia din carut si o pune in patut, ceea ce face de un an de zile. pleaca bona din camera si peste 5 min dra se trezeste :(( deci dupa 15 min de somn.
inainte dormea dusa 2 ore.
si nu mai vrea sa adoarma la loc!
are chef de joaca.
si mai adoarme pe la 4...
de ex ieri asa a facut. si am pus-o pe bona s-o trezeasca dupa vreo 45 de min - o ora. si am reusit sa o adorm pe la 9 seara.
azi dim s-a trezit la 7:20. au fost la joaca, unde alearga, deci oboseste..., la 12 au plecat de acolo si a adormit in carut. si s-a repetat faza...
am trimis-o acum cu ea pe afara s-o adoarma.
a incercat prin casa dar fuge, rade, n-are nicio treaba :))
ce naibi sa fac? isi schimba programul cred ca, dar nu-mi dau seama cum :D
doar nu si-o scoate tot somnul de peste zi de acuma :))
pe la 4 daca o ia cu carutul adoarme.

helpppppp :D

in alta ordine de idei, ce-i cu linistea asta pe aici? :D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

May: Zilele astea cand am fost eu acasa Dani a dormit noaptea 9h30-10h si ziua 2h30-3h. Bine chiar!
Am mancat fructele, am mai stat 30 min. Apoi am iesit afara, am mers vreo ora, ora si ceva pe picioare, alergat, jucat. Apoi am revenit acasa dupa cam 2h afara. Apoi a mancat de pranz. Apoi dupa scurt timp l-am adormit in patul mare si acolo a ramas cum ziceam multe ore. Se mira bona ca doarme asa mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

Mihaela - multumesc de raspuns. Ma tot gandesx si eu daca sa o trec pe lv, dar tot aman, nu stiu de ce, poate am o presimtire ca nu este cazul inca sau ca nu este ea pregatita.

Camady - nu iti face griji. daca se trezeste ajungi la ea in 2 minute, cum ar fi daca s-ar trezi cand ai fi la baie de ex. si in plus, doar n-om sta toata noaptea pw terasa...;-)

Si Inez spune tot mai multe cuvinte, vor fi niste vorbareti la munte :-)

Eu iar nu stiu ce sa gatesc maine, ma gandeam la linte si o supa cu galusti
Niciodata nu mi-au iesit galustile cum trebuie, nu am mai incercat de mult, acum mai fac o incercare. Daca aveti vreun sfat...pls, pls, pls!

Sa aveti un we minunat! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nanna: Eu nu cred ca laptele praf e izvor de sanatate. Daca Dani nu avea probleme cu burtica, de mult renuntam la el. Nu mi-e clar ce ar insemna ca fetita ta nu e pregatita. Laptele de vaca e mai natural ca cel praf care e in fond lapte de vaca si ala dar e "chimicalizat" de nu mai are mare lucru natural in el. Eu cred ca tot ce le dam ar trebui sa fie cat mai apropiat de natura in afara de cazul in care nu suporta din motive obiective acel ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mihaela - nu ma gandeam nicicum ca ar fi sanatate curata lp! Doar ca ar avea valoare nutritiva mai mare si e imbogatit cu una- alta. Stiu, ca nu se absorb, ca defapt stai sa vezi, ca prea putin conteaza sau alte rezultate ale unor studii etc. Dar are ceva in plus fata de lv, totusi, nu? Cand zic ca nu e pregatita ma gandesc la schimbare.
Oricum, probabil ca voi facesi eu asta curand

Seara frumoasa tuturor! Ma bag sa caut indicatii despre galusti Va pup!

Mergi la inceput